ח'כ אראל מרגלית: איך הופכים את משבר החקלאות להזדמנות

COVErNEW2

זה לא סוד שהחקלאות הקיבוצית והארצית נמצאת בעיצומו של משבר עולמי בו החקלאות חייבת להמציא עצמה מחדש. "יוזמה לאומית" אותה אני מוביל ברחבי הארץ מקימה בימים אלה 7 אזורי צמיחה ומצוינות בהן אנו הופכים את המשבר החקלאי להזדמנות והופכים את החקלאות למנוע כלכלי של חדשנות.

את המודל הזה מימשתי הלכה למעשה ובהצלחה יתרה במציאות של משברים כלכליים אחרים - גם בירושלים בימים שאחרי האינתיפאדה השנייה, עת הקמנו את רובע המדיה שהפך למוקד בינלאומי עובר תעשיית האנימציה והמדיה החדשה, והן בבאר שבע, כאשר הקמנו את פארק הסייבר שהיום הפך לשם דבר בתעשיית העולמית ומושך חברות ואלפי מקומות עבודה חדשים ואיכותיים.

עכשיו זמן הקיבוצים !

יוזמה לאומית בהובלתי כבר נמצאת בעיצומם של תהליכים היסטוריים ומרגשים בגליל ומוקדים נוספים, כראש שדולת הצפון ויחד עם 17 ראשי רשויות מהגליל העליון והאזרחי, אנחנו מקימים בימים אלה מרכז מצוינות בתחום מזון המרפא.

המרכז מוקם בקרית שמונה שאליה מצטרפות עוד עשרות רשויות מקומיות מהאזור. מזון מרפא הוא תחום שאני מזהה כאחד מהתחומים העתידיים הרווחיים וה 'טרנדיים' ביותר בעתיד הקרוב. הבחירה להתמקד בו דווקא בגליל מושפעת מתנאי האקלים באזור, מאופיו ומאופי האוכלוסייה המתגוררת בו.

תהליכים דומים קורמים עור וגידים באזורים נוספים, במגידו ועמק המעיינות – שם אנחנו מתמקדים בחקלאות, טכנולוגיה ויצירת מיזמי תיירות משותפים ליהודים וערבים.  באילת, אילות והערבה אנחנו שמים דגש על פרויקטים בתחום האנרגיות המתחדשות, החקלאות והתיירות.

אנרגיה מתחדשת היא אחד מהתחומים שהעולם עוסק וימשיך לעסוק בהם עוד זמן רב נוכח ההתחממות הגלובלית ושינויי האקלים ואסור שישראל תישאר מאחור בתחום. בכרמיאל וגוש שגב –אנחנו מקימים מרכז מצוינות בתחום התוכנה, הרובוטיקה וייצור תחת רגולציה. בנגב המערבי –אנחנו יוצרים מרכז של סרטים והפקות טלוויזיה ומתמקדים גם בחקלאות וטכנולוגיה.

לאט לאט ובעבודה קשה, אנחנו מקימים שבעה אזורי צמיחה חדשים בכל הארץ. אנחנו משלבים אוכלוסיות ואזורים בצמיחה ובכלכלה החדשה. אנחנו משלבים בין ההון האנושי שקיים באזור לבין ה"משהו" הייחודי שלו. כך אנחנו הופכים כל אזור לאזור מצוינות, בונים חוסן אזורי תוך גיוס של כל אנשי האזור למען מטרה משותפת. אני מאמין שרק התגייסות אזורית למען מטרה משותפת יכולה להוביל תהליך של גדילה וצמיחה, אני יזם בנשמתי וזה מה שאני יודע לעשות הכי טוב: לחבר בין רעיונות, מוטיבציות ובעיקר בין בני אדם.

מוזמנים לקרוא עוד על המהלכים הכלכליים שאנו מובילים בכתבה שפורסמה  בידיעות הקיבוץ.

 
הירשמו כאן לעדכונים לקראת המפגשים הבאים.


בברכה,
ח"כ אראל מרגלית.

 

footer222


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית