ח'כ שלי יחימוביץ': תודה שבחרתם בי לאשת השנה בפוליטיקה
כותרת

תודה שבחרתם בי לאשת השנה בפוליטיקה. גשם, שטוף הכל ונפתח שנה נקיה מטירוף. למה לפסול ספרים כשאפשר לשרוף אותם? עוד רגע היינו נוסעים עם צ'קלקות. הפוליטיקאים שרוצים להביא קץ לילדות. ויש לנו ים של מתפקדים, זקוקה למתנדבים שיחזרו אליהם...

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

שנה טובה! 2016 נפלאה לכולכם! נתפלל שהגשם ישטוף את הטירוף ואת ההקצנה, את השחיתות ואת ההסתה, שזרעים טובים ינבטו, ושנפתח יחד שנה נקיה אופטימית יותר.

 

אם אתם קוראים את עיתון סופשבוע שלי באינטרנט – מציעה לכם לקבל אותו במייל בגרסה יותר נוחה וידידותית ולפני כולם. שלחו שם וכתובת מייל לכאן: shelly@knesset.gov.il

 

ערוץ 2, חי בלילה, בחר בי לאשת השנה בפוליטיקה בסקר גולשים שנמשך כמה שבועות במאקו. אז תודה לכם שבחרתם בי, מול בנימין נתניהו, יאיר לפיד, מירי רגב, ואיילת שקד שהיו גם הם מאוד אהודים ברשת. אני מעריכה את הבחירה הזאת במיוחד כי התכנים שלי ברשת הם לרוב מאתגרים, מלאי נתונים, ולא קלים לעיכול, והפופולאריות שלי ברשת היא כלי ממש חשוב בכיבוש התודעה ובהעברת התכנים שלנו.

ומחאת השנה: מחאת הגז! ממש במקרה (באמת) בקשו ממני לפתוח את המעטפה בקטגוריית המחאה, ואתם יכולים לנחש כמה שמחתי. את מעטפת פוליטיקאי השנה פתחה העיתונאית רינה מצליח, הנה שני הקטעים יחד, מתוך חי בלילה עם נדב בורנשטיין:

 

גם בסקר של התוכנית "המשחק המרכזי" עם אטילה שומלפבי, בערוץ הכנסת, נבחרתי לח"כית המשפיעה/אהודה ביותר (מבין השרים נבחר ראש הממשלה נתניהו) וגם על זה תודה.

 

קץ הילדות. לו החוק המפלצתי להורדת גיל העבודה המותר ל–13 היה עובר, זה היה יום של חרפה היסטורית לכנסת. חלק מעידן הנאורות זה חילוץ ילדים מעולם העבודה והענקת הילדות. אז שני ח"כים מכולנו, לא פחות, בתמיכה של הממשלה (אם כי תמיכה מבויישת יש לציין) התעקשו להעביר את הזוועה הזאת. במאבק במליאה, מלווה בהוקעה פומבית, הצלחנו להפיל את החוק. בהקלקה על התמונה תוכלו לצפות בנאום שלי.

שימו לב למהומה מסביב, ולנתניהו קורא ליפעת שאשא ביטון מכולנו ומבקש ממנה להסיר את החוק (אבל היא מתעקשת, וביבי לא רוצה לריב עם כחלון. עם כחלון!) "...בימי הביניים, בימי קדם, השתמשו בילדים כדי שיעבדו בעבודה פיזית. חלק מהקדמה, הנאורות, עידן ההשכלה וכל מה שקרה אחרי המהפכה התעשייתית - היה חילוץ הילדים מעולם העבודה והארכת גיל הילדות.... 'במצב הכלכלי הנוכחי', מספרים לנו המחוקקים יפעת שאשא ביטון ורועי פולקמן מכולנו, 'נדרשים בני נוער רבים לצאת לעבוד, בין היתר כדי לסייע להוריהם.' זהו, מצאתם פתרון לעוני?! הילדים של האנשים העניים ילכו לעבוד בגיל 13 ויסייעו למשק הבית? אתה לא מתביישים?... אדוני ראש הממשלה בניימין נתניהו, אתה רוצה להוריד את גיל העבודה ל-13? זה נראה לך הגיוני? הילדים שלך עבדו בגיל 13?" לטקסט המלא ולצפיה בפייסבוק, וכאן הקליקו לצפיה ביוטיוב:

 

כאן ראיון על כך ברדיו "קול ברמה" במהדורה המרכזית עם משה גלסנר, וכאן הקליקו לתקשורת כתובה:

 

מסיבת העיתונאים הזחוחה, התמוהה, זרועת השקרים שכינס אולמרט אחרי שהתברר לו שסופית הוא הולך לכלא – מעידה אולי יותר מכל על האישיות הקרימינלית הסוציופתית של האיש המושחת הזה, שלמרבה החלחלה שלט בחיינו. בלי הכאה על חטא, בלי חרטה, בלי צער. עוד שניה היו עורכי הדין היקרים שלו חגים סביבו בריקודי "הוא זכאי" כאילו אינו ראש ממשלה שהורשע ונכנס לכלא, וכאילו לא צפויות עוד הכרעות בעניינו. עוד רגע היה נדמה שהוא מודיע על התמודדות לראשות הממשלה. מהכלא. אולי כשילבש את מדי האסיר ירד לו האסימון.

זה לא היה יום עצוב למדינה – ימינו העצובים היו ימי נטילת השוחד. אני רואה את הצד האופטימי של פרשת אולמרט, שעוד לא תמה. יודע כל אדם כי העני והעשיר, החלש והחזק, שווים בפני החוק בישראל, ושאנחנו מבערים מקרבנו את השחיתות, ומרחיקים ומענישים עבריין שעמד בראש הפירמידה, וכדי להציל את עורו ניהל מתקפה אלימה על שלטון החוק.
אני מצדיעה לפרקליטות, למשטרה ולמערכת המשפט על העבודה היסודית והאמיצה שעשו, כנגד רדיפה שלוחת רסן של אולמרט ומלחכי פנכתו בממשלה, בכנסת ובתקשורת.
הם היו קורבן למערכת משומנת של הפחדות, קללות, השמצות, איומים, התנכלויות וניסיונות מיטוט והחלשה שאת פירות הביאושים שלהם אנחנו אוכלים עד היום. עוד על אולמרט לפוסט בפייסבוק:

 

ולתקשורת. ביומן הבוקר של רשת ב', "הבוקר הזה" עם אריה גולן (עונה בחריפות לשאלת אריה גולן "אבל הוא היה ראש ממשלה טוב"), ברדיו ללא הפסקה, בתוכנית "חמש בערב" עם בן כספית ואריה אלדד, ברדיו תל אביב אצל הסטנדאפיסט נדב אבקסיס.

עוד רגע וכולנו היינו נוסעים עם צ'קלקות על האוטו. וגם כאן בעיקר על אולמרט, אורחת של זוג או פרט עם עמית סגל וברק רביד (המצויינים) בערוץ הכנסת וערוץ 10. וגם על שחיתות בכלל ועל תופעת המעאכרים בפרט אפרופו התחקיר המזעזע של חיים ריבלין על דני נוימן, וגם קצת פוליטיקה מפלגתית.

 

לעוד תקשורת כתובה כאן:

 

כאן להצעת חוק המאכערים, על בסיס חוק אחר דומה שלי, שהתקשינו בעבר להעביר, וביוזמת לובי 99 הלובי של הציבור, והנה דווח של דפנה ליאל בחדשות ערוץ 2 על הצעת החוק:

 

לעוד פרטים הכנסו לעמוד הפייסבוק של לובי 99 ותנו להם לייק!

 

וכאן בהכל כלול עם סיון כהן בערוץ 10, "מאכער יכול להיות גם עורך דין מאוד ידוע ומאוד מכובד, וכמובן גם לוביסטים שהם המאכערים הכי גדולים... זו תופעה מושחתת שבאה לחזק עוד יותר את מי שחזק ממילא ויכול לסדר לעצמו נגישות יתר באמצעות מאכערים..." 

 

חוק העמותות ושיא הצביעות. ידעתם שראשי התומכים בחוק רדיפת העמותות שעלה השבוע הם שיאני גיוס כספים מגורמים עלומים בחו"ל לצורך מימון הפריימריז שלהם?! בעשיריה הפותחת של גייסי כספים זרים - תשעה אנשי ימין מהליכוד ומהבית היהודי! וכל התשעה בעד החוק שמצר את צעדיהן של עמותות הפועלות כחוק - אם הן עושות את המעשה הנורא ומגייסות כספים מגורמים זרים. לגור בבית זכוכית ולזרוק ממנו אבנים על הציבור. הנה הטבלה שפרסמתי:

 

ובהתאם, הנחתי הצעת חוק האוסרת על פוליטיקאים לגייס כספים מגורמים זרים לצורך הפריימריז שלהם. לא שיש לה הרבה סיכוי, אבל זו התשובה שלי לחוק העמותות, וממילא אני עובדת על הצעת החוק זמן רב, בעקבות המלצות חד משמעיות וחריפות של מבקר המדינה נגד תרומות זרות ובלתי ניתנות לבדיקה. אבל דווקא השבוע, כשועדת השרים אישרה חוק שמוסיף עוד שמן למדורת סתימת הפיות וההתלהמות, מתוך רדיפה פוליטית אובססיבית –

הגיע הזמן שפוליטיקאים יסבירו איך הם מעזים לגייס בוחטות של כסף מגורמים עלומים וזרים בחו"ל ובו בזמן לרדוף עמותות שעושות אותו הדבר. הנה כאן ראיון על כך אצל אורית לביא נשיאל, ב"אולפן פתוח" בערוץ הכנסת, וגם על האופן שבו אני מגייסת כסף (הרבה תרומות קטנות מהרבה אנשים בארץ). וגם קצת פוליטיקה:

 

גם העיתונאיות שהרה בלאו ומוריה לפיד-קור קוראות את עיתון סופשבוע שאתם קוראים עכשיו וממליצות עליו בחום. על זה ועל עוד דברים דברתי אצלן בראיון נינוח וקצת יותר אישי בתוכניתן בגל"צ "הולכות בחצות", על שמאל וימין, על עבודת הכנסת שאני מאוד אוהבת, ועוד.

 

שני הציוצים האלה מיועדים באמת רק למי שחולק אתי את שגעון המד"ב, הפנטסיה והאקשן, גם בספרות וגם בטלוויזיה:

 

ועוד כמה מציוצי השבוע בטוויטר:

 
 
צריכה מתנדבים, חבר'ה. כדי לטפל בעומס המבורך מאוד של ההתפקדויות. רבים מהמתפקדים פונים במייל כדי שנפקוד אותם, ויש גם כאלה שההתפקדות שלהם לא הושלמה/נקלטה וצריך לחזור אליהם. אנחנו עושים את זה כל הזמן, אבל לשמחתנו יש המון עבודה, ונשמח לעזרה. אם אתם יכולים/רוצים לבוא ולעזור בטלפונים - אנא כתבו לנו למייל: hitpakdutshelly@gmail.com  יחד עם שמכם, מספר הטלפון שלכם, מקום מגורים ועוד כמה מלים על עצמכם. תודה ענקית ונתקשר!
ועכשיו להתפקדות עצמה. מסכימים איתי? מזדהים עם הדרך שלי? רוצים לחזק אותי פוליטית? להיות יותר מעורבים? להשפיע יותר? תתפקדו! ואם אתם כבר חברי מפלגה, תפקדו אנשים בסביבתכם. זה עולה 75 ש"ח לשנה, וזה מקנה לכם, בין היתר, זכות להצביע לראשות המפלגה ולרשימת הח"כים. תוכלו להתפקד עכשיו כאן או לכתוב לנו לכאן: hitpakdutshelly@gmail.com בצרוף שם מלא ומספר טלפון, ואנחנו נחזור ונסייע לכם בהתפקדות.
ואל תשכחו להעלות פוסט ובו אתם מסבירים למה עשיתם את זה, וקוראים לאחרים לעשות אותו הדבר. את הלינק לפוסט שלחו לנו למייל shelly@knesset.gov.il. בכל שבוע אני מפרסמת כאן פוסט של מתפקד/ת אחד מכל מתפקדי השבוע, והשבוע זה אורי ניר שכותב את הטקסט  המחזק והמקסים הזה:
 
 
אז תודה אורי, ותודה לכולכם,
 
שנה נהדרת שתהיה לכם,
 
שלכם,
 
שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית