ח'כ מרב מיכאלי: מדינת קומבי-נוימן
 
לצפייה בסרטון לחצו על התמונה
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%A8%D7%91%20%D7%A2%D7%9D%20%D7%A4%D7%9C%D7%99%D7%99.jpg
 
חברות וחברים יקרות ויקרים,
 
סוף שבוע גשום לפנינו, אני מקווה שנערכתןם עם כל השוקו והתה שצריך ויש לי המלצת קריאה בשבילכם, הספר "גדר חיה" של דורית רביניאן. חוץ מזה שהוא ספר מרתק ומרגש, הילדות והילדים שלכם לא ילמדו אותו בבית הספר, כי במשרד החינוך חושבים שבגלל שבמרכזו סיפור אהבה בין ישראלית ופלסטיני הוא מעודד התבוללות. הגזענות שמביאים בנט והמפלגה שלו מתפשטת כמו צרעת בגוף החברה שלנו ובקרוב יתחילו ליפול ממנה איברים. במקום שבו מסמנים בני אדם עם השקפות לא מקובלות על השלטון, ברור שמצנזרים גם יצירות ספרות ואמנות. דיברתי על זה עם יעקב אחימאיר ביומן הבוקר של רשת ב', מוזמנות ומוזמנים להאזין.
 
כבר בתחילת השבוע הממשלה התחילה בסימון בני אדם וארגונים שהשקפותיהם לא נראות לה ואישרה את החוק לסימון עמותות של שרת המשפטים, איילת שקד, חוק שאפילו לא מנסה להסתיר את העובדה שהוא מכוון לעמותות מצד אחד של המפה הפוליטית ומסתיר בכוונה מעורבות של גורמים מאד מפוקפקים מחו"ל במערכות הבחירות של הימין. עכשיו, אנחנו ממש לא בהכרח מסכימות ומסכימים עם כל מה שעושים כל הארגונים המדוברים, אבל אנחנו נאבקות בסתימת פיות וברדיפה פוליטית וגם בריסוק הדמוקרטיה שלנו. לישיבת הסיעה השבוע הגענו כולנו עם תגים "יהודי לא מסמן יהודי. יהודי לא מסמן בני אדם". הימין עושה עוד צעד להסית נגד בני אדם כדי להסיט את תשומת הלב מהעובדה שבין התורמים של הבכירים והבכירות ביותר שלו נמצאים אילי הון והימורים ואנשים שאנחנו באמת, באמת לא רוצות  שישפיעו על הפוליטיקאים והפוליטיקאיות שלנו. עוד לפני שאושר החוק בועדת השרים דיברתי ביומן הערב עם אריה אלדד ובן כספית וברדיו העמקים.
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%99%D7%94%D7%95%D7%93%D7%99%20%D7%9C%D7%90%20%D7%9E%D7%A1%D7%9E%D7%9F%20%D7%91%D7%95%D7%96%D7%99%20%D7%9E.jpg
 
תשמחו ודאי לדעת שמנענו השבוע את הורדת גיל המינימום לעבודת ילדים מ-14 ל-13. ביום רביעי הובלתי כמרכזת האופוזיציה את הקואליציה למפלה נוספת, החמישית בכנסת הזו, בהצבעה על החוק הזה. לא ברור למה ביקשה יפעת שאשא ביטון ממפלגת כולנו להפקיר את הילדות והילדים שלנו לשוק העבודה בישראל, שוק כל כך קשה ונצלני, בגיל כל כך צעיר אבל בעוד מאמץ מרוכז של האופוזיציה הצלחנו למנוע את הנזק הזה. דיברתי על זה ברדיו חיפה, וכתבו על ההישג שלנו גם במעריב.
 
הייתןם פעם צד לתביעה ייצוגית? כי תביעה ייצוגית יכולה להיות כלי יעיל מאין כמותו במצבים מסוימים אבל צריך להקפיד שהוא לא מנוצל לרעה על ידי אף אחד מהצדדים. זה מה שעושה הצעת החוק שלי שעברה השבוע בקריאה טרומית. הנה הדברים שאמרתי במליאה כשהצגתי את החוק, מוזמנות ומוזמנים לצפות, והיו גם רגעים קומיים בישיבה הזו. אם אתןם בטוויטר, בואו לעקוב אחרי!   
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A6%D7%99%D7%95%D7%A5.jpg
 
כמו שאמרתי בוידיאו, התסכול שלנו מהשחיתות וגם המאבק נגדה קיבלו השבוע עוד אשרור עם התחקיר המצוין של חיים ריבלין בחדשות 2, שהראה איך ניצל דני נוימן, איש הערוץ הראשון ופעיל ליכוד ותיק, באופן ישיר ושערורייתי את קשריו בצמרת הליכוד כדי לסדר פגישות במסדרונות השלטון תמורת אלפי דולרים. נוימן לא המציא את השיטה, גם לא אהוד אולמרט שייכנס לכלא בחודש הבא. כבר בערב בו התפוצצה הפרשה פניתי ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לבדוק האם שר התחבורה יודע מה קורה אצלו במשרד והאם נוימן פעל ככה במשרדים נוספים. מוזמנות ומוזמנים לקרוא את המכתב. בבוקר אחרי התחקיר והמכתב התראיינתי אצל יואב לימור וגלית גוטמן, לחצו כאן או על התמונה כדי לצפות.
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%93%D7%A0%D7%99%20%D7%99%D7%A1%D7%93%D7%A8.jpg
 
איזה הבדל יש בין מפלגות של איש אחד לבין מפלגה דמוקרטית עם חברות וחברים מדהימים, פעילים ומחוברים לשטח. ציפי רון, חברתנו הירושלמית הפעילה, סיפרה לי בהתלהבות על סרט שיצרה הבמאית יוצאת אתיופיה אסתי אלמו וקסלר, שמוקדש כולו לסיפורי הצלחה של נשים שעלו מאתיופיה ועל העובדה שאי אפשר היה למצוא לראיונות האלה פלטפורמה לשידור. התרגשתי מהסיפור והחלטתי להזמין את אסתי לכנסת ולהקרין חלק מהסרט. יחד עם חברי עמר בר לב ערכנו השבוע כנס, שהגיע אליו ציבור גדול ורב – כמו שחלקכןם הייתן וראיתן - לדבר ולשמוע פחות על הקשיים שיוצאות ויוצאי הקהילה עדיין מתמודדים אתם ויותר על ההצלחות וההישגים שהגיעו אליהם הנשים המדהימות שהן עמוד השדרה של הקהילה.  
 
יו"ר הכנסת אדלשטיין, יו"ר המפלגה הרצוג וח"כ רבות ורבים באו לשמוע ולהפגין מחויבות למטרה שיוצאות ויוצאי אתיופיה יקבלו את המקום שמגיע להןם בחברה שלנו. בזכות ולא בחסד, בלב המיינסטרים ולא בערוצי נישה. סיכמנו את הכנס בהבטחה להיפגש שוב בעוד חמש שנים ולדווח שהמטרה הזו הושגה.
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A2%D7%9E%D7%A8%20%D7%9E%D7%A8%D7%91.jpg
 
שמחתי להפגש עם רבות ורבים מכם בתחילת השבוע במודיעין. באירוע רב המשתתפות והמשתתפים, שארגנו ענבר אדמון וערן חרמוני מסניף מודיעין, ישבתי בשולחן עגול בדיון על טרור משני הצדדים. דיברנו על התסכול מההנהגה שדוחף את שני הצדדים לטרור ואלימות, ועל כך שבכל מקרה אסור לנו להכנע לייאוש. השינוי, גם אם יתמהמה, בוא יבוא. ביום רביעי (6/1) נוכל להפגש בפקולטה לחקלאות ברחובות, באירוע שמארגן תא אופק שם – הפרטים פה.
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%90%D7%95%D7%A4%20%D7%9E%D7%A8%D7%91.jpg
 
אתמול בסוף הדיונים במליאה הזמינה חברתנו קסניה סבטלובה ללשכתה להרמת כוסית משמחת לכבוד הנובי גוד, אז סנובים גודום ושנה אזרחית חדשה טובה לכן ולכם, שתהיה שנה קלה יותר וטובה יותר מהקודמת.
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A0%D7%95%D7%91%D7%99.jpg
 
שבת שלום
 
שלכן ושלכם
 
מרב
/Pulseem/ClientImages/3320///ff.png
/Pulseem/ClientImages/3320///T.png

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית