ח'כ איתן ברושי: החינוך ההתיישבותי פורש כנפים. 18% מבוגרי קורס טיס שמסיים השבוע הם בני התנועה הקיבוצית המהווה 1.8% אוכלוסייה
החינוך ההתיישבותי פורש כנפים.

 

18% מבוגרי קורס טיס שמסיים השבוע הם בני התנועה הקיבוצית המהווה 1.8% אוכלוסייה.

 
המרחב הכפרי מהווה רק 9% מהאוכלוסייה בישראל אך מתוכו מגיעים למעלה ממחצית בוגרי קורס הטיס הקרוב, בני מושבים, קיבוצים, ישובים קהילתיים, מועצות אזוריות. רק כ-24% מבוגרי קורס הטיס מגיעים מהערים.

 
ח"כ ברושי (המחנה הציוני, לשעבר מזכ"ל התנועה הקיבוצית וראש מועצה אזורית עמק יזרעאל) מתייחס לנתונים שפרסם צה"ל על מסיימי קורס הטיס: "לכלל הספקנים לגבי מקומה של ההתיישבות וחשיבותו של החינוך ההתיישבותי, אני מזמין אתכם להביט בנתונים של מסיימי קורס טיס מספר 171 בדצמבר 2015 שמרביתם לקחו חלק בפעילות בתנועות נוער והתנדבו לשנת שירות ולמכינות.

 
נתונים אלו מאשררים באופן ברור את חשיבות ההתיישבות והחינוך ההתיישבותי הקיים בכלל המרחב הכפרי. חינוך המקנה לצד ידע לימודי ושאיפה להישגים גבוהים, ערכי ליבה המהווים מגדלור זקוף שילווה התלמידים לשנים רבות, חינוך לאחראיות ומסירות, לרעות, לאהבת מולדת, לאהבת האדם ותרומה לקהילה.

 
לאחרונה, היו מי שטענו שהתנועה הקיבוצית וההתיישבות כולה מוותרים על מעמדם בחברה ושליחותם במדינה. ההתיישבות והתנועה הקיבוצית היו ויישארו אבן יסוד בהקמתה וקיומה של המדינה. תרומת ההתיישבות לביטחון לחקלאות, לתעשייה, לחינוך ולתרבות וליישוב הארץ היא יעד לאומי של המדינה כולה. על הממשלה לחזק את ההתיישבות ולאפשר לה גידול, צמיחה והתחדשות".

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית