ח'כ מרב מיכאלי: מדינת הלכה, הלכה המדינה

לצפייה בסרטון לחצו על התמונה

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%99%20%D7%90%D7%95%D7%94%D7%91%20%D7%90%D7%AA%20%D7%94%D7%A9%D7%91%D7%AA.jpg

 

 

חברות וחברים יקרות ויקרים,

 

שינויים בקנה מידה היסטורי הם דבר שקורה לאט, אבל בשבועות האחרונים יש תחושה שאנחנו חוזות וחוזים בו במו עינינו. אין בי שום שמחה לאידו של סילבן שלום או משפחתו, שאני בטוחה שעוברת ימים לא קלים. אבל יש בי שמחה וגאווה ותקווה על זה שכללי המשחק והנורמות מתחילים להשתנות.

 

סילבן שלום התפטר השבוע מהכנסת, שלושה שבועות אחרי שעשה את זה ינון מגל בנסיבות דומות. זה קורה בזכות נשים אמיצות, ששוברות את קשר השתיקה ולא נשארות הקרבנות של אלו שהרשו לעצמם, ובזכות מאתיים שנה של מאבק פמיניסטי שיש לי הזכות להיות חלק ממנו בעשרים השנים האחרונות. המאבק על הזכות שלנו, הנשים, על הגוף שלנו, המאבק לשוויון. כל אירוע כזה הוא עוד התקדמות שלנו לעבר עולם שבו לא תהיה פגיעה מינית, בטח שלא בעבודה, ובטח שלא אם העבודה שלך ניתנה לך בזכות אמון הציבור. מזכירה לכן את מספר הטלפון של מרכזי הסיוע - 1202 לנשים, 1203 לגברים, מכל טלפון, בכל שעה.

דיברתי על ההתפטרות של שלום בבוקר טוב ישראל, עם ניסים משעל וגם עם הילה ואברי בתכנית הבוקר, כמו שאפשר לראות כאן או בלחיצה על התמונה. מוזמנות ומוזמנים לצפות גם בכתבה מ"מבט" ובמהדורה המרכזית של חדשות 10.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A7%D7%A6%D7%AA%D7%99%20%D7%91%D7%93%D7%A8%D7%9A.png

 

 

כמו שהבטחתי שאעשה, ויתרתי השבוע על העדכון לשכר שייכנס לתוקף בינואר, אחרי שגם בדיוני הועדה הצבעתי בעד אימוץ המלצות הועדה הציבורית להצמיד את שכר הח"כים והח"כיות למדד.

 

בעיית השכר היא הבעיה החברתית כלכלית הגדולה ביותר שלנו היום. ודאי כבר שמעתןם אותי אומרת את זה בכל הזדמנות: כבר חמש עשרה שנה שהשכר הריאלי לא עלה וחצי מהעובדות והעובדים במשק משתכרים פחות מ 6300 ₪ בחודש, ולמרות זאת, הממשלה הזו לא עושה שום דבר כדי לשנות את המצב הזה. בחרתי לשתף את הסטטוס של חברתי שלי יחימוביץ' שהיטיבה להסביר למה ויתרה גם היא על התוספת לשכר ולמה, בניגוד לדעה שנשמעת לא מעט, לקבל את התוספת לשכר ולתרום אותה זה ממש לא הפתרון.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A9%D7%9C%D7%99%20%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%99.png

 

 

זה היה שבוע סוער בכנסת, יום רביעי בכנסת נגמר בחמישי לפנות בוקר, אחרי מאבק מרשים של האופוזיציה בחוק הרע של החטיבה להתיישבות, חוק שהוא ממש לא בעד ההתיישבות אלא נטו שחיתות פוליטית של הבית היהודי. כל סיעות האופוזיציה התייצבו בחמש בבוקר להצביע, הצבעה שהפסדנו בגלל שסיעת ישראל ביתנו תמכה בחוק. האופוזיציה אמנם הפסידה את הקרב הזה אבל ניצחה השבוע שניים אחרים: מוקדם יותר ביום רביעי ניצחנו כבר פעם חמישית את הקואליציה והעברנו חוק של האופוזיציה, של חברתי עליזה לביא שגם אני חתומה עליו, שיבטיח שאבות ואמהות יוכלו ללוות את הרך או הרכה הנולדת בבדיקות הראשונות שלהםן אחרי הלידה. ביום שני גילתה  הממשלה הלא מתפקדת שלנו– כרגיל, ברגע האחרון- שבגלל פרישתו של סילבן שלום אין לה רוב לחוקים שהאופוזיציה מתנגדת אליהם, ולכן לא יעלו אותם להצבעה. כל מה שהיה לא מקובל עלינו, פשוט ירד מסדר היום. אני לא אתנגד לאמץ את זה כפורמט קבוע. אם אתןם בטוויטר, בואו לעקוב אחרי לדעת מה קורה בזמן אמת!  @MeravMichaeli

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%90%D7%98%D7%95%D7%95%D7%98%D7%99.jpg

 

זוכרות שבשבוע שעבר סיפרתי לכםן על הביקור הפורה שהיה לי בארצות הברית? נסעתי לשם להשתתף בכנס של עיתון "הארץ" ואני שמחה לשתף אתכם בסיקור שלו ב-The jewish week.

 

חוץ מהכנס והמפגשים הרבים עם תומכות ותומכים של ישראל ושל המפלגה, נתתי גם ראיון מעמיק למגזין היוקרתי מבית הניו יורק טיימס, Women in the world, זה אמנם באנגלית אבל אשמח שתקראו.

 

אתןם בטוח יודעים שאין מה להשוות בין הילדוּת שלכןם ושלי לזו של הילדות והילדים או הנכדות והנכדים שלכןם. כשלכל בת ובן נוער – מגיל 8! - יש סמארטפון מחובר לקצה היד, הם לא באמת ממתינים לשיעורי חינוך מיני בבית ספר, ולא ששיעורי חינוך מיני אי פעם היו מספקים. הקלות והזמינות של האינטרנט, על שלל התוכן המיני שמצוי בו בלחיצת כפתור – מכוונת או לא מכוונת - מחייב אותנו ללמד אותם מה הם באמת צריכים וצריכות לדעת על מין, ולמה פורנו הוא לא החיים האמיתיים. בגלל זה כל כך התקוממתי השבוע כשבית המשפט המחוזי מנע שידור פרק של הסדרה "המתבגרים" שעוסק בפורנוגרפיה. פורנו בסמארטפון הם יכולים לראות – ורואים – בכל שעה, אבל סדרה שבה בני נוער מדברים בגובה העיניים לילדות וילדים בגילם, זה לא. העתירה לצו מניעה היא לא פחות מצביעות והתחסדות, פוריטניות מהסוג שמקדם התנהגות מינית בעייתית. מי שרוצה עולם בלי פורנו ובלי אונס חייב וחייבת לתמוך בשיח פתוח ומלמד. דיברתי על זה עם רן שריג ודנה ספקטור וגם בתכנית "משפחה גרעינית" בגל"צ. האמת, אני מפצירה בכם לחפש את הפרק שזמין, למרבה האירוניה, ביוטיוב - ולכתוב לי מה חשבתןם.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%AA%D7%A7%D7%95%D7%A9%D7%94%20%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%AA.jpg

 

מתחת לרדאר העברנו השבוע בכנסת תיקון חקיקה מרגש וחשוב. היה חשוב לי להשתתף בדיון בוועדת החוקה כדי לוודא שאכן, אמנם בקטנה, אמנם בדלת האחורית ואמנם די בשקט, המדינה הכירה השבוע בזוגות בני ובנות אותו מין – כבני זוג. התיקון הוא לפקודת הראיות, שם יש סעיף שמאפשר לבני זוג שלא להעיד אחד נגד השנייה בבית משפט, כדי שאם ירצו- גם אחרי שהמשפט ייגמר הם יוכלו להמשיך לחיות יחד. להגן על התא המשפחתי. אבל עד השבוע, החוק לא הגדיר מי הם בני זוג, ובבית המשפט החילו את החריג רק על גבר ואשה נשואים כדת וכדין. עכשיו כתוב בחוק מפורשות שבני זוג כולל ידועות וידועים בציבור, כלומר גם זוגות לא-נשואים וגם זוגות מאותו מין. זה צעד קטן, אבל משמעותי, במלחמה נגד חוסר השוויון וההתייחסות לנישואין כאופציה היחידה שעומדת בפני זוגות. החוק צריך לתת שוויון זכויות לכל אחד ואחת ולכל בחירה בכל סוג של זוגיות, מאותו המין ושלא מאותו המין. מוזמנותים לקרוא מה כתבו על זה במאקו.

 

יום שלישי השבוע היה יום פורה מאד לסיעה עם שלוש שדולות מעולות שאירחו חברות וחברי הסיעה, שחלקכןם, כמובן, השתתפתןם בהן! איילת נחמיאס ורבין נתנה במה מהממת לשיח החדש והחשוב על המשפחה המודרנית, שהיא כבר לא אבא ואמא, שני ילדים וכלב, ושיש יותר מסוג אחד של משפחה שהמדינה חייבת לכבד, לאפשר ולקדם. נחמן שי, כהרגלו, מקדם את חיזוק הקשר עם העולם היהודי בשדולה שלו שאירחה את יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, ומיכל בירן בשדולה חשובה לנושא הטעון של גזענות במקום העבודה, שם דיברו עובדות ועובדים על הקושי להתמודד עם גזענות במקום שבו אנחנו מבלות ומבלים את רוב שעות הערות שלנו, ועל כך שכשעובדותים תלויים כלכלית במקום העבודה, קשה הרבה יותר להתקומם נגד התנהגות פוגענית בעבודה. מעבר למחויבות שלנו להמשיך להיאבק בגזענות, שבאה היום מההנהגה הכי גבוהה במדינה, אני מקווה גם שהחוק שלי למניעת התעמרות במקומות עבודה שעבר כבר קריאה טרומית, יוכל לענות לפחות על חלק מהצרכים של עובדים ועובדות שנאבקים מול המעסיקים על הזכות להתפרנס בכבוד.  

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A9%D7%A8%D7%A01.jpg

 

ולפני סיום, מאד מזמינה אתכן ואתכם לשני אירועים השבוע.  

 

ביום ראשון אדבר על התמודדות עם טרור משני הצדדים באירוע שולחנות עגולים שמארגנת המשמרת הצעירה במודיעין, בשעה שבע בסניף המפלגה. אני אשמח מאד שתבואו לשמוע ולהשמיע גם משלכם.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A9%D7%95%D7%9C%D7%97%D7%A0%D7%95%D7%AA%20%D7%A2%D7%92%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9D.jpg

 

ביום רביעי בכנסת אני מארחת, יחד עם חברי לסיעה עמר בר לב ועם חברתנו הותיקה ציפי רון, כנס על סיפורי ההצלחה של נשים יוצאות אתיופיה לכבוד שלושים שנים לעלייה מאתיופיה. יש הרבה סיפורים כאלה, שלצערי לא מוצאים מספיק ביטוי, ואני גאה ונרגשת לקראת הכנס שישים אותן במרכז. מאד מוזמנות ומוזמנים, הירשמו מראש בלינק: http://bit.ly/1m7xIDm

 

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%99%D7%95%D7%A6%D7%90%D7%95%D7%AA.jpg

 

היום חג המולד, חג כל כך חגיגי ויפה ומלא אור, כולו שלום ואהבה. מאחלת לכל החוגגים חג שמח, מלא אושר וכיף עם המשפחה והחברים.

 

שבת שלום,

 

שלכן ושלכם,

 

מרב

/Pulseem/ClientImages/3320///ff.png

/Pulseem/ClientImages/3320///T.png


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית