ח'כ מרב מיכאלי: הסתה לצורך הסטה

 

לצפייה בסרטון לחצו על התמונה

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%94%D7%A1%D7%AA%D7%94%20%D7%9C%D7%94%D7%A1%D7%98%D7%94.jpg

 

 

חברות וחברים יקרות ויקרים,

 

אולי ראיתןם אמש בחדשות את ה"דיון הסוער" שהיה במליאה, דיון שאמור היה להיות על העוני, אבל הקואליציה, שמנסה להסיט את תשומת הלב מהעוני, השתמשה בו מיד כדי להסית נגד כל מה שלא נוח לה. אבל אנחנו, סיעת המחנה הציוני והאופוזיציה, לא נתנו לראש הממשלה לשכוח למה נועד הדיון הזה. זה מה שאמרתי לראש הממשלה ולחבריה בנאום שלי במליאה, מוזמנות ומוזמנים לצפות, וגם להאזין לראיונות בנושא ב"גלי ישראל" וברדיו "קול ברמה".  

 

חלק מההסתה, ודאי הבחנתן, התחיל כבר בתחילת השבוע, לגבי כנס "הארץ" שנערך בניו יורק. למחנ"צ היתה בו נציגות מרשימה – ציפי לבני, עמר בר לב ואני, ייצגנו נאמנה את האלטרנטיבה לשלטון נתניהו, את ישראל השפויה שרוצה ומאמינה בבטחון ושלום, בשוויון חברתי ובחופש דת. אני השתתפתי בפאנל המרכזי על פתרון שתי המדינות ואמרתי בו שהדבר שיביא לפתרון הזה הוא שיהיה רצון פוליטי בשלטון, וגם דרשתי מחברנו הפלסטיני בפאנל שיהיה הגון כשהוא מתאר את מצב העניינים.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%A8%D7%91%20%D7%90%D7%A8%D7%94%D7%91.jpg

 

 

היה מתחמם לכן ולכם הלב לדעת כמה שותפות ושותפים יש לנו בארה"ב. הכנס היה ביום ראשון ואני ניצלתי את סוף השבוע לרצף פגישות עם כל סוגי אחיותינו ואחינו היהודיים, שכמהות וכמהים לדעת שיש ישראל שאיננה נתניהו. סיפרתי להןם על כל הדברים הנפלאים שאזרחיות ואזרחים – אתן ואתם - עושים כאן על בסיסי יומיומי ועל המאבק הרצוף שלנו בגזענות, בהסתה ובייאוש שמביאה הממשלה הזאת. מתחמם הלב גם מלראות את החיים היהודיים המגוונים והתוססים שמתקיימים שם, מגוון שאנחנו יכולות ויכולים רק להתקנא בו. בשבת בבוקר הוזמנתי לדבר בבית כנסת אורתודוכסי-מודרני, שאמנם היתה בו מחיצה בין עזרת גברים לעזרת הנשים - אבל היא היתה בגובה המותן. בערב שבת, לעומת זאת, הוזמנתי לדבר בקהילת "בית שמחת תורה", בית הכנסת של הקהילה הגאה, שהרבי שלו היא שרון קליינבאום המדהימה. שם היתה שמחת חנוכה גדולה עם מקהלת המתנדבות והמתנדבים שלהןם.

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A0%D7%99%D7%95%20%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7.jpg

 

 

בכלל, מדהים להסתובב בניו יורק ולראות חנוכיות בכל פינה, בכל חלון ראווה, בכל כניסה לבניין. זה רק מבחר קטן מהתצוגה העצומה של אור יהודי גדול של חנוכה ברחובות ניו יורק.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%90%D7%A8%D7%941.jpg

 

ואפרופו אור, המאבק שלנו להביא אור לעצמאיות ועצמאים בארץ, להשוות את הזכויות הסוציאליות של עצמאיות לאלה של השכירים, עולה שלב. ביום ראשון תעלה בוועדת השרים לחקיקה הצעת החוק שלי – אם אתן בעניין של לתמוך, שלחו לכל השרות והשרים בוועדה מייל שקורא להן ולהם לתמוך בהצעה הכל כך מתבקשת וחשובה הזאת!

 

לא יודעת אם שמעתן או לא על היוזמה להוסיף לחברות וחברי הכנסת יועצ/ת פרלמנטרי נוסף. סביב הדיון בעניין יש הרבה פופוליזם, אז חשוב לי בכל זאת להסביר למה בעיני זה חשוב ונחוץ.

היועצים והיועצות הם לא חלק מה"תנאים" של חברי הכנסת, הם עובדות ועובדים אצלכן ואצלכם, וחלקכם הגדול גם מכיר אותם ונעזר בהם, כמו שצריך להיות.

אבל ידי העוזרות והעוזרים הפרלמנטריים שעובדים עם חה"כ מלאות מעל ומעבר. ובפער הזה, בין כוח האדם הדל לבין העבודה הרבה כל כך, נכנסים גורמים שלא בהכרח מחויבים לאינטרס הציבורי. כן, אני מדברת על לוביסטים ולובסטיות, שעובדים אצל גורמים שרוצים להשפיע על עבודת הכנסת, ומולם כל יועץ ויועצת שעובדים בכנסת הם לבנה קטנה בחומה. קראו את הכתבה ב"הארץ" על הדיון הטעון בנושא שהיה השבוע בועדת הכנסת.

 

החדשות הטובות של השבוע הן שחברנו אייל בן ראובן העביר השבוע בקריאה טרומית את החוק שלו שישמור על חיילי צה"ל שנחקרים על אירוע מבצעי ששמם לא יתפרסם אם הם יוצאים זכאים. חוק חשוב שיאפשר לבדוק כראוי את האירועים החריגים בלחימה, למצות את הדין עם מי שצריך ולשמור מפגיעה על החיילים שצריך לשמור עליהם.

 

השבוע נפרדנו מיוליוס חברנו מבאר שבע. בשבילי יוליוס היה האיש שמיד אחרי הפריימריז הקודמים, כשהייתי חדשה לגמרי במפלגה ובאתי לשבת תרבות בבאר שבע, בא להיות אתי כל האירוע ולחזק את ידי. מאז הוא היה חבר קרוב והפרידה ממנו, כל כך במפתיע ובגיל צעיר כל כך, היא שברון לב לרבות ורבים.

 

לא יודעת אם אתן חוגגות וחוגגים את ערב השנה החדשה, השנה אנחנו מזמינות ומזמינים אתכןם לחגוג אותו אחרת. חברתנו קסניה סבטלובה עזרה ליוזמה חדשה ומקסימה להיחשף לציבור הישראלי: היוזמה לחגיגות ה"נובי גוד", ראש השנה האזרחי. לנו, שגדלנו כאן, קשה לדמיין את זה, אבל בברית המועצות אסור היה לחגוג חגים דתיים. החג הלא קומוניסטי היחיד בשנה היה הנוֹבִי גוֹד, ראש השנה החדשה, לכן היה לו מעמד חשוב ומיוחד שם. ועכשיו קמה קבוצה של צעירות וצעירים ישראלים, חלקם נולדו פה וחלקם שם, שרוצה שכולנו נכיר את החג שהם זוכרים מהילדות כחג כל כך שמח וחגיגי, עם הרבה מסורת, נוסטלגיה ואוכל טעים. רגע לפני ש-2015 נגמרת הם הקימו אתר מיוחד באינטרנט בו הם משדכים בין ארוחות חג שמתקיימות בכל הארץ לבין אורחות ואורחים שרוצים להתארח. אני, שאוהבת חגים והזדמנויות לחגוג, חושבת שזה מקסים ובמיוחד בימים כאלו, שבהם אנחנו רואות כל יום איזה מחיר כבד גובות מאתנו הבורות והגזענות, צריך להעצים את האור בתוך החושך. כל הפרטים כאן באתר שלהם: http://www.novygodisraeli.com/ סנובים גודום!

 

ולפני סיום אני רוצה לספר לכן ולכם על פגישה קצת לא רגילה שהייתה לי השבוע, עם אשה שפגשתי בביקור שגרתי בשוק התקווה לפני כמה שבועות. היא ניגשה אלי בשוק ואמרה לי שהיא לא מסכימה עם רוב מה שאני מייצגת, ובקשה להיפגש כדי לדבר על זה. נפגשנו השבוע לשיחה טעונה. היא מצביעת ימין מסורתית, הדעות שלה ימניות בכל מובן, ובכל זאת אחרי הפגישה היא כתבה לי הודעה: "אנחנו לא בהכרח מסכימות על המצב הבטחוני, אבל הדבר הזה לא צריך להפוך אותנו לאויבות. אמרת לי כמה דברים שהם מאד נכונים לגבי המצב הכלכלי ועל דו"ח העוני. לצערי, מה שמוגדר היום "ימין" יוצא נגד כל קידום של נושא כלכלי. אשמח שתשתפי אותי בפרויקטים שלך בנושא".
אני וחברי לסיעה נמשיך בכל הזדמנות להגיד – המצב הכלכלי בארץ הוא לא גזירת גורל, הוא תוצאה של מדיניות. והמדיניות הזו הרסנית כלפי מצביעי הימין כמו שהיא נגד כל האזרחיות והאזרחים האחרים במדינה.

 

שבת שלום,

שלכן ושלכם

מרב

 

/Pulseem/ClientImages/3320///ff.png

/Pulseem/ClientImages/3320///T.png


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית