ח'כ איתן ברושי: על עשייתי בתקופה האחרונה

 

17/12/15

 

ה' בטבת התשע"ו

 

חברים וחברות שלום רב,

 

מאז חזרתה של הכנסת מן הפגרה הצוות בראשותי ממשיך במרץ את העבודה הפרלמנטרית, על חלקה אני שמח לעדכן.

 

ביום ראשון הקרוב (20.12) תעלה להצבעה בועדת השרים לענייני חקיקה הצעת חוק שיזמתי יחד עם חברים נוספים ומטרתה קביעת יעדים לאומיים לייצור אנרגיה ממקורות מתחדשים. החוק יבטיח את קיומה של מדיניות ייצור ברורה, על פי החלטות הממשלה, שמכירה בסכנות זיהום האוויר וצועדת יחד עם המדינות המפותחות בעולם אל עבר עתיד נקי ויעיל יותר. כראש שדולת אנרגיות מתחדשות בכנסת,  אמשיך לעקוב מקרוב אחר הנושא ולקדם את ישראל.

 

בנוסף, ב-30.12 יתקיים כינוס משותף בכנסת של השדולה הסביבתית-חברתית והשדולה לקידום אנרגיה ירוקה אליו כולכם וכולכן מוזמנים ומוזמנות.   ניתן להירשם בכאן.

 

הצעת חוק נוספת אשר את הכנתה השלמנו בימים אלו נוגעת לנושא הכרה בחינוך כעבודה מועדפת. במסגרת הצעת החוק תוסר העבודה בתחנות הדלק ולרשימה יתווספו מגוון עבודות בתחומי החינוך שיזכו את העובדים בהן במענק, זאת בכדי לעודד חיילים משוחררים לעסוק בתחום זה עם שחרורם מצה"ל.

 

הטבות המס, נושא בעל חשיבות רבה שנידון בוועדת הכספים בה אני חבר, עלה לכותרות ועורר דיון ציבורי חשוב. במסגרת דיוני הוועדה פעלתי כשותף מרכזי בכדי להגיע למצב בו לאחר שנים של אי-סדר תגובש רשימה חדשה הכוללת למעלה מ-400 ישובים, אשר רמות הזכאות בה נקבעות ע"פ קריטריונים ברורים. למתווה שאושר לבסוף נוספו מאות ישובים חדשים מכלל מגזרי האוכלוסייה בתקצוב שלמיליארד ושלוש מאות וחמישים מיליון שקלים תוך הקפדה על שוויון מלא בין כלל מגזרי החברה באזורי הנגב והגליל, קווי העימות ואזורי עדיפות לאומית. המשמעות היא, ביטוי לעדיפות לחיזוק הנגב והגליל ופיזור האוכלוסייה.

 

הצעת חוק נוספת אותה אני מקדם בימים אלו נועדה לתקן את פקודת מס הכנסה, כך שיוענקו למסיימי תעודה להכשרות מקצועיות זיכויי מס זהים לאלו של מסיימי לימודים אקדמאיים. בישראל קיים מחסור בידיים עובדות, התיקון אותו הצעתי יעודד צעירים לגשת להכשרה מקצועית. זאת, על מנת לענות על  הביקוש הקיים לעובדים  המקצועיים, כדוגמת רתכים, נגרים, טכנאים, חשמלאים ועוד. 

 

התעשייה היא אחד מעמודי התווך של הכלכלה הישראלית והצעת חוק זו תחזק את ענפי התעשייה המסורתית שלעיתים נוטים להישכח. מאמר מפורט יותר בנושא התעשייה פרסמתי לפני מספר שבועות ב"גלובס". במסגרת היותי יו"ר משותף לשדולה לקידום התעשייה בישראל, אני פועל לחיזוק מעמדה וכוחה של התעשייה בתחומים נוספים.

 

חוק ההסדרים שאושר עם תקציב המדינה 2015/16, הכיל בתחילה רפורמות אשר היו גורמות לפגיעה משמעותית בהתיישבות ובחקלאות. הייתי שותף, יחד עם השדולה החקלאית שבראשה אני עומד, להובלת מהלך שבסופו פוצלו נושאים אלו מנוסח החוק בכדי לאפשר דיון יסודי וענייני בהם בהמשך. אני שמח לבשר, שבפעם הראשונה מזה זמן רב, חוק ההסדרים נטול סעיפים הנוגעים להתיישבות ולחקלאות.

 

בשבועות האחרונים התבטאתי בנושא המדיני ובדרך בה אני מאמין שעלינו, המחנה הציוני, לפעול בכדי לקדם את פתרון "שתי מדינות לשני עמים" ולמנוע נפילה לתהום המכונה "מדינה דו-לאומית". אנו מצויים בעיצומה של תקופה סוערת וחשובה ביותר, אשר ממחישה לנו מדי יום ביומו כי המצב הקיים לא יכול להמשך. זהו בדיוק הזמן לעסוק בפתרון המדיני תוך מיגור הטרור ושמירה קפדנית על הביטחון. יוזמתי היא לדחות דיון מפורט בפרטי ההסדר העתידי, במקביל להתרכז ביצירת תנאים שיבטיחו שתי מדינות לשני עמים על מנת לשמור על ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.עלינו ליצור מציאות בה יבוא לידי ביטוי רוב בעם שתומך בפתרון זה. מאמר מפורט  שמשלים את הנושא פרסמתי השבוע באתר Mako.

 

לאורך כל שירותי הציבורי אני מקפיד לעסוק, לצד ענייני יום-יום חשובים ומשמעותיים,  בנושאים ערכיים. השילוב הזה, בין יכולת הקיום לטעם הקיום עומד לנגד עיניי ובא לידי ביטוי בבחירתי להיות חבר פעיל בוועדות החינוך והכספים.

 

אשמח לשמוע תגובות, הערות והצעות. לעמוד הפייסבוק שלי

 

בברכת שנה אזרחית טובה, שנה גשומה, שנה של צמיחה, התחדשות, של בטחון ושלום,

 

איתן.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית