ח'כ מרב מיכאלי: לנתניהו אין בעיה: בניכוי העניים מצבנו מצוין

 


לצפייה בסרטון לחצו על התמונה

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%94%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D%20%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%9D.jpg

 

 

חברות וחברים יקרות ויקרים,

 

בטוחה שגם אתם מתחרפנים מהמספרים המחרידים העולים מדו"ח העוני, עליו דיברתי גם בוידאו. זה פשוט מרתיח את הדם. יותר מ-1.7 מיליון אזרחיות ואזרחים שלנו סובלות וסובלים מעוני, והמספרים האלו רק עולים משנה לשנה ומדו"ח לדו"ח.

 

ראש הממשלה שלנו, כבר שבע שנים בתפקיד, לא רואה בזה בעיה שלו. ההתייחסות הזו לעוני כאל גזירת גורל, מכת טבע, מקלה עליו את ההתנערות מאחריות על קיצוץ בתקציבים, על המשכורות שתקועות ולא מתקרבות להספיק לכמה כסף צריך בשביל פשוט לחיות פה. על ההזנחה המתמשכת של החינוך, התשתיות, הדיור והחינוך, על הנתונים האלו, נתניהו פשוט חייב ללכת הביתה. אני באמת מאמינה שיש מספיק כסף, העניין הוא סדר העדיפויות. אתן הרי יודעות ויודעים שכשאנחנו ננהל את הממשלה אנחנו נשנה את סדר העדיפויות הזה.

 

בטוחה שגם לכן ולכם נשבר הלב כשבתחילת השבוע נפרדנו מיוסי שריד, בגיל 75 בלבד. מישהו שיכול היה ללמד את ראש הממשלה משהו על דאגה לחלש, חמלה ודוגמא אישית. שריד היה איש ישר, ערכי, קול חד ולא מתחנף. חילוניות יהודית שמאמינה בשלום ודורשת אמת. הוא היה מודל להרבה מאיתנו. ועכשיו הוא אבידה גדולה מאד לכולנו. יהי זכרו ברוך.

 

לצערי יותר ויותר מכן ומכם פונים אלינו ומספרים שזה בדיוק בדיוק מה שעובר עליהם במקום העבודה: זה מתחיל לרוב בויכוח מקצועי עם הבוס או הממונה, לאחריו מתחילה הידרדרות במעמד של העובד או העובדת במשרד. סמכויות ותחומי אחריות נלקחים ממנה או ממנו, לפעמים תתלווה לזה גם פגיעה במשכורת, לפעמים "רק" בידוד חברתי ומידור משאר העובדים. הצעת החוק שלי נותנת לכל זה שם, התעמרות.

הצעת החוק שיזמתי למניעת התעמרות בעבודה אמנם עוד לא אושרה סופית, אבל העניין בה הולך וגדל. השבוע שודרה עליה כתבה בחדשות 2. צפו. אני כמובן אעדכן כשהחוק יאושר וייכנס לתוקף.

 

מקווה שאתם וילדיכם לא נמנים על נפגעי שיטת הקב"א הצה"לית: באיחור של ארבעים שנה בערך, הודיעו השבוע בצה"ל שיפסיקו למיין מועמדות ומועמדים לגיוס לפי שיטת הקב"א. כבר מזמן הגיע הזמן שצה"ל יפסיק לתייג חיילים במונחי "איכות", ויעבור לשיטה שמתאימה בין האדם הנכון לתפקיד הנכון. אבל יחד עם המעבר הזה, הצבא חייב לעבור לאבחון ומיון אחיד לנשים ולגברים.  מאז שהגעתי לכנסת אני נאבקת על יישום מסקנות דו"ח שגב: כבר לפני שמונה שנים נקבע בדו"ח ועדת שגב שהמיון האחיד ופתיחת כל המקצועות הצבאיים גם לנשים היא הדרך למיצוי הפוטנציאל שגלום בכוח האדם הנפלא שעומד לרשות הצבא. כל כך ראוי שכשצה"ל יעדכן סוף סוף את שיטת האבחון שלו הוא יישם את בה את מה שגם אובמה הבין השבוע. הנשיא האמריקאי הכריז שכל המקצועות הצבאיים יהיו פתוחים גם לנשים. לעיתונאים הוא אמר: "זה יהפוך את הצבא שלנו לעוד יותר חזק". פשוט ככה. מוזמנות ומוזמנים לקרוא דברים בנושא שאמרתי ל"הארץ".

 

חברנו עמר בר לב כינס השבוע את השדולה המדינית לכנס מרשים על אפשרויות למעבר מגל טרור לתהליך מדיני והתכנית המדינית שכתב. המונים הגיעו לאולם המלא אורחים נכבדים וחברות וחברי כנסת רבים במיוחד משני הצדדים דיברו על הצורך בפתרון מדיני ועל כמה ההפקרה של הזירה המדינית עוד תתהפך עלינו. אמרתי שם שאנחנו, שמאמינות ומאמינים בהסדר מדיני, חייבות וחייבים להיות בעניין הזה לא רק אלטרנטיבה אידיאולוגית אלא גם אלטרנטיבה פוליטית, לאפשר לציבור לבחור בנו להוביל את המדינה בבוא היום, והוא לא רחוק.

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%99%D7%95%D7%96%D7%9E%D7%AA%20%D7%96%D7%A0%D7%91%D7%94.jpg

 

 

במסגרת המחויבות שלי לייצג גם בחו"ל  את האלטרנטיבה לשלטון הימין, נפגשתי עם קבוצה של חברות וחברי פרלמנט איטלקיים מהשמאל, שהוא עכשיו בשלטון באיטליה, אחרי שנים רבות וחשוכות של שלטון ברלוסקוני. הסברתי להם את עמדתנו לגבי הסכסוך, שידעו שלא כל ישראל היא נתניהו, וגם אמרתי להם שהם השראה ותקווה בשבילנו, דרכם אפשר לראות שאפשר.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%91%D7%94.jpg

 

 

ולפני שאני מפנה אתכןם להדליק נר חמישי, משתפת אתכןם בהדלקת הנר הסיעתית שקיימתי השבוע בלוד. ביקשתי מאיציק שמולי חברנו לארח אותנו והיתה הדלקת נר משגעת במתחם הסטודנטיות והסטודנטים של איילים. כל אחת ואחד הוא אור קטן, חברות וחברים, אבל כולנו אור איתן מאד. חנוכה שמח!

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%94%D7%93%D7%9C%D7%A7%D7%AA%20%D7%9C%D7%95%D7%93.jpg

 

שבת שלום,

 

שלכן ושלכם,

 

מרב

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית