ח'כ מרב מיכאלי: אנטיוכוס לא הבין עם מי יש לו עסק
 
לצפייה בסרטון לחצו על התמונה
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A9%D7%9E%D7%A1%D7%AA%D7%9B%D7%9C%D7%95%D7%AA%20%D7%97%D7%A0%D7%95%D7%9B%D7%94.jpg
 
חברות וחברים יקרות ויקרים,
 
גם אתן ואתם ודאי חשתם את ההקלה. השבוע נפל דבר: ינון מגל התפטר מהכנסת בעקבות ההאשמות נגדו על הטרדה מינית. אני ודאי לא שמחה לאידו של מגל אבל צריך לשמוח שעשרות שנות מאבק שלנו נגד פגיעה מינית נושאות פירות, אם כי עדיין קטנים מדי. ובעיקר צריך לחזק שוב את הנשים שהיה להן האומץ לדבר על מה שעברו ולהשתמש בהזדמנות הזאת כדי להזכיר לנו להאמין לנפגעות. לזכור שאין לאף אחת מה להרוויח מלהתלונן, חוץ מאשר את האמת שלה. התפקיד שלנו הוא להיות שם בשבילן ולחזק אותן, תמיד. אמרתי את זה השבוע לגאולה אבן בערוץ הראשון וליוסי הדר ברשת ב'.
 
אם אתן עצמאיות ועצמאים אז אתןם יודעות ששוויון זכויות סוציאליות לעצמאיות ועצמאים יכול להיות נושא מרגש ממש. זה מה שקרה השבוע בכנס שדולת העצמאיות והעצמאים שלי, אליו הגיע ציבור גדול של עצמאיות ועצמאים כדי לדרוש את מה שמגיע להן ולהם: הגנה סוציאלית מהמדינה, כמו זו שהיא מעניקה לכל העובדות והעובדים. טלי, צלמת עצמאית בחודש שביעי עם ילד שני, סיפרה לשר האוצר ולראשי הלשכות הרבים שהשתתפו איך בגלל חישוב דמי הלידה המפלה לעצמאיות היא עדיין חייבת למדינה כסף על חופשת הלידה הקודמת שלה. ליאת סיפרה איך אחרי 17 שנים כשכירה, הפכה להיות עצמאית וכשנאלצה אחרי כמה שנים לסגור את העסק לא הייתה זכאית לשום עזרה מהמדינה ובמשך שנה וחצי הייתה מובטלת ללא דמי אבטלה. יו"ר לשכת עורכי ועורכות הדין אפי נווה, נשיא להב רועי כהן ונשיא לשכת יועצות ויועצי המס ירון גינדי התחייבו כולם לשיתוף פעולה ולעבודה משותפת יחד עם "עצמאים עושים שינוי" ועם כל העצמאיות והעצמאים כדי ליצור שוויון בחובות ובזכויות הסוציאליות שלהןם. אני וחברי לשדולה ממשיכים לקדם את הנושא בכל הכוח עד שנתקן את העוול ההיסטורי הזה כלפי חצי מליון עובדים ועובדות בישראל. מוזמנותים לצפות כאן בתמונות מהכנס, ובקרוב הוא יעלה במלואו גם לצפייה ביוטיוב.
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9B%D7%97%D7%9C%D7%95%D7%9F%20%D7%9E%D7%A8%D7%91.jpg
 
לא יודעת אם אתןם בצד שחושב שכבר יש כח עודף לנשים בגירושין או שאתןם בצד שמבין את המורכבות והתחכום של האפליה. אחת ההתחכמויות האלו נעשתה השבוע ע"י מועצת הרבנות הראשית שקבעה שאמהות גרושות בעלות אמצעים כלכליים ישלמו גם הן מזונות, ולא רק האבות. על פניו זה נשמע מאד הגיוני כמובן, אבל כשזוכרות שזה הוחלט ע"י מוסד שבו רק גברים יכולים לשפוט, שבו נשים נשפטות רק לפי הדין הדתי, מעניין לראות איך הרבנות מגמישה את הדין הדתי שקובע שרק גבר מחויב במזונות אבל לא מגמישה אותו בשביל לשחרר נשים משנים של עגינות או סירוב גט. זה מה שקורה בדמוקרטיה היחידה שעדיין אין בה נישואים אזרחיים. אתן ואתם יודעים שאני הכי בעד שוויון, אבל ככה לא משיגים שוויון. אם ברבנות באמת רוצים שוויון, שיתחילו מלעזור למסורבות הגט, או שיאפשרו לאשה להיות מנהלת בתי הדין הרבניים. בכנסת הקודמת הגשתי הצעת חוק שתאפשר נישואים אזרחיים בישראל, כי עד שלא יהיו כאלו – שוויון לא יהיה פה. דיברתי על הנושא הזה עם עודד בן עמי ובגל"צ.
 
ובצד השני של אותו נושא, מה שהסעיר את כולנו מאד רק לפני כמה שבועות, חזקת הגיל הרך. אשמח שתצפו בכתבה ששודרה במוצאי שבת. ניסיתי להסביר שם איך הגברת השוויון עוד בחיי הנישואין יגביר גם את השוויון בין בני הזוג בגירושין, מקווה שהצלחתי, אשמח לשמוע מה דעתכןם.
 
גם אם אתןם לא חובבות כדורגל, אתן ודאי יודעות ויודעים שהנבחרת שלנו פחות. חברי לסיעה זוהיר בהלול כינס השבוע את שדולת הספורט שלו ושל ח"כ פריג', לדיון חירום במצבה של נבחרת הכדורגל שלנו, שלא מצליחה להצליח ומה חלקה של המדינה בשינוי המצב הזה. זאת היתה שדולה מדהימה, שהשתתפו בה זאהי ארמלי ושלמה שרף ומודי בראון ואבי מלר ועוד רבים וטובים מאד. אמרתי בדיון שספורט בישראל הוא עדיין סוג של מותרות, כי הממשלה שלנו לא מבינה את החשיבות של ספורט לחברה אנושית. ספורט זה חינוך למצוינות, להישגים, מפתח את האישיות, אפילו מפחית אלימות.
ספורט זה כלי שאנחנו צריכות להשתמש בו לשפר את החברה, לא רק בשביל לספור שיאים ומדליות. גם את זה נעשה כשההגה יהיה בידיים שלנו.
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%96%D7%95%D7%94%D7%99%D7%A8%20%D7%9E%D7%A8%D7%91.jpg
 
תשמחו ודאי לשמוע שקיימתי השבוע בסיעה דיון מדיני-בטחוני. חברינו עמרי פרץ, חיליק בר ועמר בר לב הציגו כל אחד את התכנית שלו – שיש ביניהן הרבה מן המשותף, כמובן -  ואז היה דיון סיעתי מרתק. זה היה דיון ראשון בסדרה ארוכה של דיונים ערכיים בנושאים של החיים שלנו, דיונים שיצטרפו לסיורים של הסיעה שיתחדשו עכשיו כשנגמר התקציב.
 
מי מכן ומכם שקוראים את פרשת השבוע יקראו השבוע את פרשת וישב, שבמרכזה אחיו של יוסף מוכרים אותו והוא מתגלגל למצרים. אני בחרתי לדבר דווקא על עלילת המשנה בפרשה, סיפורה של תמר האלמנה שלאחר שאיבדה שני בעלים הרתה בערמה לאבא שלהם. הנה הפרשה שלי, כפי שפירשתי אותה לערוץ הכנסת. מאד מוזמנות ומוזמנים לצפות.
 
ולסיום, חשיפה. זאת הכלכלבה שלי, דנה- נושי. את נושי אימצתי מכלביה לפני תשע שנים, ובשבוע הקר הזה הלכתי לראות איך מסתדרים הכלבים והכלבות בכלביה של תנו לחיות לחיות בכפר רות. פגשתי מלא בעלי חיים מתוקים שלו יכולתי הייתי לוקחת איתי הביתה לפחות שלושה מהם. כלב או כלבה יחממו לכם את החורף ואתןם תזכו באושר אמיתי, לא פחות. אם עוד אין לכןם חברים על ארבע, אני לא יכולה להיות יותר נחרצת: לכו לאמץ! כל הפרטים על אימוץ או אומנה תמצאו בלינק הזה.
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9B%D7%9C%D7%91%20%D7%9E%D7%A8%D7%91.jpg
 
ואם עוד לא עשיתןם תכניות להערב - בואו לפגוש אותי בטמפל בר בכפר סבא, לשיחה משוחררת על כל מה שמעניין אתכןם. הפרטים פה בלינק.
 
שבת שלום,
 
שלכן ושלכם
 
מרב
/Pulseem/ClientImages/3320///ff.png
/Pulseem/ClientImages/3320///T.png

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית