ח'כ שלי יחימוביץ': שהבית היהודי לא יבלבלו אתכם: המתירנות היא ידידת האשה והשמרנות אויבת שלה. לכו להפגנות הגז כי הם מ-פ-ח-דים. הגז הטבעי, הוא ימני או שמאלני? ועוד...

שהבית היהודי לא יבלבלו אתכם: המתירנות היא ידידת האשה והשמרנות אויבת שלה. לכו להפגנות הגז כי הם מ-פ-ח-דים. הגז הטבעי, הוא ימני או שמאלני? עמית סגל וקובי אריאלי מזכירים לי שאני עשור בפוליטיקה. על חיבתי לערפדים, לדרקונים ולשאר יצורי האופל, ורוצים לעזור לי? התפקדו

 

הארץ, דה-מרקר

 

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

עמית סגל וקובי אריאלי הזכירו לי השבוע שאני עשר שנים בפוליטיקה (תלוי מאיפה סופרים, אני באופן אישי סופרת מהיום הראשון שלי בכנסת שהוא גם יום ההולדת שלי, 28 במרץ 2006, כך שיש עוד זמן לחגיגות העשור. הקליקו לצפייה):

 

והם לא שכחו גם את התמונה המפורסמת הזאת:

 

פרשת ינון מגל, ויש אלף כאלה. ביום. אלא שהפעם, כייוון שהפרשה היא באדיבות הבית היהודי, נוסף לה נופך חדש-ישן, כאילו יש פה "ערכי משפחה" או מסורת, או "צניעות" אל מול מתירנות מינית או "פריצות". ובכן, לא. בחברה שמרנית או דתית יותר - אין ולא יהיו פחות (וגם לא יותר) מעשי אונס, תקיפה מינית, מעשים מגונים או הטרדה מינית.

 

תתלבשי צנוע, תלבשי שביס, או תלכי עם גופיה קטנה וחצאית קצרצרה, תהיי בתולה תמה, או אשה חופשית לגמרי שהיו לה הרבה פרטנרים – זה לא ישנה כלום באשר לסיכויים שלך (100% סיכוי) לחוות משהו בתוך הקשת הרחבה והמייסרת  הנפרשת בין הטרדה מינית ובין אונס אלים.

 

החברה החופשית, הפלורליסטית, השוויונית, ההומאניסטית, המשתנה -   היא המקום שבו נולדו בכלל הפמיניזם ואתו המאבק על זכותה של האשה לא להיאנס, לא לחטוף מכות מבעלה, ולא להיות מוטרדת מינית. ומשם, ולא להיפך, זה חלחל ומחלחל אל תוך החברה הדתית, וטוב שכך. טוב לכולם.

 

נשים, צעירות, מבוגרות, דתיות, חילוניות, חרדיות, נשואות, רווקות, בתולות צנועות, נשים שאוהבות סקס עם הרבה פרטנרים, עשירות, עניות, בנות כל הדתות, עובדות ובוסיות, וגם זונות, כן גם זונות – את כולנו אסור לאנוס, בכולנו אסור לגעת בניגוד לרצוננו, את כולנו אסור להטריד מילולית. לסטטוס בפייסבוק, וכאן, על המם היפה הזה של לינוי בר גפן, הקליקו לפוסט באתר:

 

 

וטל שניידר ("הפלוג") הגיבה לטענה שהבית היהודי הוא מפלגה עם ערכי-על מוסריים בתזכורת החשובה הזאת:

 

 

למה חשוב שתצאו מחר להפגנות הגז. הבוקר השתתפתי בפאנל של התאחדות התעשיינים על מתווה הגז, באילת, אחת מול ארבעה. ארבעה מצדדים נלהבים של המתווה - נגדי. הנה התמונה:

בתמונה: רובי גינל, המשנה למנכ"ל התאחדות התעשיינים; גבי ביטון, יו"ר ועדת האנרגיה בהתאחדות התעשיינים ומנכ"ל מפעלי חמצן וארגון; יוסי אבו, מנכ"ל חברת דלק קידוחים; אני; איל חנקין, מנכ"ל חברת סופרגז; ומנחת הפאנל - קרן מרציאנו.

 

ציער אותי מאוד לראות את התעשיינים (לא כולם, אבל רבים) מריעים ליוסי אבו וכועסים עלי. אני ידידתם של התעשיינים, מתייצבת לימינם בכל עת, ועושה הפרדה מאוד חדה בינם, שהם יצרני ערך, ובין יונקי ערך שממנפים ועושים עסקאות פיננסיות סיבוביות שונות ומשונות לרבות תספורות (כמו תשובה למשל). הם פשוט לקחו את הצד הלא נכון. כי הם הראשונים שישלמו. ישלמו מחיר מופקע על הגז למפעלים שלהם (אם הוא בכלל יגיע, כי צינור שני בתמר לא יהיה לפי המתווה) – שעה שבכל העולם המחירים צונחים.

 

הם מ-פ-ח-דים. אבל בעיקר חשוב לי לספר על הפאנל הזה, מפני שהזעם והפחד של יוסי אבו (ולא רק שלו) מכם היה מאוד בולט. אתם, בפעילות המדהימה ובהפגנות שלכם, מאוד מאוד מטרידים אותם. הייתם צריכים להיות שם כדי לשמוע כמה זמן הוקדש לכם, ואיזה מילות גנאי חטפתם (כמובן שעניתי, אבל לא זו הפואנטה). בקיצור הם מ-פ-ח-דים, וזה אומר שאתם אפקטיביים. אז הנה הקליקו כאן לפרטים:

 

עוד סביבה לא לגמרי ידידותית השבוע היתה ועידת האנרגיה והעסקים בתל אביב. אבל שם לפחות היה עניין לשמוע מה שיש לי להגיד. "רשמו את דברי. מתווה הגז לא ייושם. הוא כל כך מופרך, כל כך מזיק וכל כך לא הגיוני, עד שאין לו סיכויי היתכנות גם אם סעיף 52 לחוק ההגבלים יעבור." אמרתי. הקליקו כאן לקריאת הכתבות בגלובס ובדה-מרקר: 

 

מתן חודורוב ואני מעל האסדה (שבעלות המיליארדים של האבטחה שלה – אתם נושאים). מתן מכין סדרת כתבות על מתווה הגז, הן ישודרו החל מיום א' בערוץ 10. הראיון אתי נעשה במטוס קל מעל אסדת הגז. אני לא מקנאה בו ובמערכת שלו על סדרת הטלפונים, הלחצים והשתדלנות שהם חוטפים לקראת הכתבות האלה מחברות הגז ומשרתיהן וסייעניהן.  

 

אנרכיסטים? ועדת הכלכלה בראשות איתן כבל החלה השבוע לדון במתווה, חלק מ"חובת ההיוועצות" שחלה על נתניהו בשבתו כשר כלכלה, לפני שהוא מפעיל את סעיף 52 שעוקף את חוק ההגבלים העסקיים ומאשר מונופול נצחי.

 

שטייניץ מפיץ מצג שווא כאילו המתווה כבר עבר חוקית, וכאילו כל המתנגדים לו הם אנרכיסטים. הנה תקשורת והנה חלק מהדברים שלי באחת הישיבות (לא נעייף אתכם עם כולן) שבהן אני עונה לו: 

 

"לו הייתי ימנית הייתי מתביישת. הגז הטבעי, הוא ימני או שמאלני? אלה ערכי ימין? ערכי שמאל? או ערכי החזירות?" במהלך הדיונים בועדת כלכלה מוטחות כל הזמן, במישרין ובעקיפין "האשמות" (כן האשמות!) שזה מאבק שמאלני, בטח ממומן בכספי הקרן החדשה, ועוד שקרים באווירה מקארתיסטית כבדה.

 

מימין ועד שמאל, כולל כבוד הנשיא. על הצעת החוק הראשונית שהתניעה בשנת 2010 את מאבק הגז, החתמתי ח"כים מכל סיעות הבית, ימין ושמאל וכל מה שביניהם. על העתירה נגד יצוא לא מבוקר של גז – היה חתום אתי בין היתר חבר הכנסת מהליכוד, והיום נשיא המדינה רובי ריבלין. מאז – שליטת חברות הגז בראש הממשלה גברה, והוא פשוט לא בוחל בשום אמצעי לכרות את ראשו של כל מי שחושב אחרת.

 

פחדנות, זה מה שקרה לאנשי ימין, ביניהם כאלה שאני יודעת שמתנגדים למתווה! ועכשיו מדקלמים סיסמאות צייתניות ומביכות, כאילו הם מגוננים על איזשהם ערכי ימין. הנה הסטטוס, והקלקה על התמונה תוביל אתכם לפוסט המלא באתר.

 

כאן למתעניינים להצעת החוק המלאה שהוגשה ב-2010, וכאן הקליקו לתקשורת.

 

חיילי אולמרט. מנכ"ל האוצר לשעבר (והיום בסקטור הפרטי) ירום אריאב תקף השבוע באופן שלוח רסן את ירון זליכה על התנגדותו למתווה הגז, ואני השבתי כך:

עד כאן בענייני מאבק הגז.

 

חופש העיתונות ושלטון ההון. קסניה סבטלובה המוכשרת, חברתי לסיעה, גם עיתונאית בכירה לשעבר, חנכה את שדולת חופש העיתונות. אני דברתי על השליטה המסוכנת של ההון על התקשורת, ואמרתי שכמי שעבדה גם בערוץ ציבורי (רשות השידור) וגם בערוץ מסחרי (חדשות ערוץ 2)  ידעתי גם לחצים פוליטים וידעתי גם לחצים של הכסף הגדול. שניהם פסולים, אבל הלחץ של ההון עוצמתי פי כמה. כשיש לחץ של ההון אפילו לא נוצר עימות. כולם "מבינים" מה "צריך" לעשות או לא לעשות.

 

דברתי גם על מעמדו הנשחק של העיתונאי, על השכר הדל ועל היעדר הבטחון התעסוקתי, והצבעתי על כך שעיתונאי בלי הסכם קיבוצי ובלי ועד, הוא גם עיתונאי פחות אמיץ, לכן יש כאן פגיעה בחופש הביטוי ובעיתונות חופשית. קראתי לעיתונאים להתאגד. הנה סיקור על הכנס ב"העין השביעית" (אתר מומלץ ביותר!) והנה תמונה מהכנס:

 

דנה וייס עשתה כתבה על חוק הצינון, שמעיף בכירים בצה"ל ובשרות הבטחון מהפוליטיקה לשלוש שנים. אני מתנגדת לחוק הזה בחריפות כבר הרבה שנים, וחושבת שהוא מפלה ופחדני. השתתפתי בכתבה הזאת (עם עוד רבים), זו כתבה ארוכה אבל מי שמתעניין יוכל לצפות בהקלקה על התמונה הזאת:

 

וזה מה שיאיא פינק שלנו צייץ בטוויטר:

 

עוד קצת על המשפט האומלל של כחלון שבשביל האופוזיציה ילדים הם נטל. על ההאשמה השקרית הזאת (שהרי גדול מקצצי קצבאות הילדים וגם הזקנה היה נתניהו) ועל קצבאות הילדים כמכשיר המועיל יותר לצמצום אי השוויון בין ילדים, בערוץ 2 בתוכנית הבוקר עם אברי גלעד והילה קורח:

 

גם ב"זירה חופשית" עם אלי לוי ויוסי מזרחי ברדיו חיפה על ההאשמה ב"אי אהבת ילדים" וגם על תקציב המדינה ותקציב הבטחון.

 

באפי קוטלת הערפדים. אם לא ידעתם, אני מעריצה של הסדרה הנהדרת הזאת עד עצם היום הזה למרות שכבר מזמן נגמרה. ואני לא לבד. גיא פרחי ממאקו עשה כתבה על מעריצי באפי, והשתתפתי בה. לקריאה הקליקו כאן:

 

 

לחיות על גבינה ולחם. עוד כתבה מעניינת ומשעשעת במאקו, עודד כרמלי ניסה לחיות כמה ימים רק על מוצרים שבפיקוח, וכמעט יצא מדעתו. אני מתראיינת לכתבה ומסבירה שסל המוצרים המפוקח הוא תוצאה של תפיסה מטופשת ופטרנליסטית לפיה עניים אוכלים לבן, לחם שחור ומלח, ושלכל אדם יש זכות בסיסית לקנות חיתולים חד פעמיים ונייר טואלט במחיר נורמלי, זכות לקנות מלפפון ואבוקדו, זכות לקנות אורז ופסטה, אפילו זכות לקנות עוף, רחמנא ליצלן.

 

"סטטוס קוו" היא תוכנית סאטירה מוצלחת מאוד בגל"צ, עם ירון ברובינסקי שמגיש אותה יחד עם הקומיקאים נועה אנג'ל, יותם זימרי ואלירן גולדשטיין. הקליקו כאן להאזנה לראיון שלי אצלם השבוע:

 

עוד כמה עניינים בקצרה: שאילתה לשר התשתיות הלאומיות בנושא נזק סביבתי ופגיעה בתנאי העסקתם של עובדי רשות המים. שאילתה לשר החינוך בנושא שינויים מזעזעים בהוראת האזרחות ברוח ערכי חוסר הדמוקרטיה. והומואים עדיין לא יכולים לתרום דם. למרות שהסיכוי שהם נשאי איידס לא יותר גבוה מזה של אוכלוסיות אחרות. על אפליה ודעה קדומה. אני ממשיכה לטפל בזה, הנה שאילתה לשר הבריאות ליצמן, והנה טיפול קודם שלי בנושא. וגם ראיון עם אבי מימרן ברדיו קול חי, על הפיגועים, התקציב, פולארד, חוק הגיוס.

 

זקוקה לכם. מסכימים איתי? מזדהים עם הדרך שלי? רוצים לחזק אותי פוליטית?  להיות יותר מעורבים? להשפיע יותר? אז מאוד יעזור לי אם תתפקדו! ואם אתם כבר חברי מפלגה, תפקדו אנשים בסביבתכם. זה עולה 75 ש"ח לשנה (55 ש"ח לצעירים וגמלאים), וזה מקנה לכם, בין היתר, זכות להצביע לראשות המפלגה ולרשימת הח"כים. תוכלו להתפקד עכשיו כאן או לכתוב לנו לכאן hitpakdutshelly@gmail.com בצרוף שם מלא ומספר טלפון, ואנחנו נחזור ונסייע לכם בהתפקדות.

ולא לשכוח!  אחרי שאתם מתפקדים, מוזמנים להעלות פוסט ובו אתם מסבירים למה עשיתם את זה, וקוראים לאחרים לעשות אותו הדבר. את הלינק לפוסט שלחו לנו למייל shelly@knesset.gov.il.

 

פוליטיקה זה לא בשביל עליזה, אבל... בכל שבוע אני מפרסמת כאן פוסט של מתפקד/ת אחד מכל מתפקדי השבוע, והשבוע הפוסט של עליזה טל:

 

תודה רבה על המחמאות עליזה יקרה, ותודה לכולכם,

 

שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית