ח'כ מרב מיכאלי: הבזיון השבועי בחסות נפתלי בנט
לצפייה בסרטון לחצו על התמונה
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%A2%20%D7%9E%D7%91%D7%96%D7%94.jpg
 
חברות וחברים יקרות ויקרים,
 
השבוע הזה היה צבוע כולו בצבעי ההתנהגות האסורה והמחפירה של שני חברי הכנסת ינון מגל ואורן חזן. אני בטוחה שאתם ואתן, כמי שמסתכלים על המוסד שאמור לייצג אתכן ואתכם, הייתןם במצוקה מול מופעי האימים שלהם. גם אנחנו, שהם כאילו קולגות שלנו, במצוקה מהאופן שבו ההתנהגות שלהם מדרדרת עוד ועוד את הדימוי של הכנסת ושל הפוליטיקה. בצירוף מקרים מדהים, ביום בו התפרסמו הטענות על הטרדה מינית של ינון מגל, צוין יום המאבק באלימות נגד נשים בכנסת. אמרתי במליאה, ואמשיך להגיד את זה בכל מקום – אלימות נגד נשים הייתה פה מאז ומעולם. היא הייתה לחם חוקנו כאנושות, כי מאז ומתמיד היה אי שוויון והוא היה לרעתנו. רק שבמאה השנים האחרונות, שבהן המאבק הפמיניסטי עלה מדרגה, הפכנו את האלימות נגד נשים להיות דבר שהוא לא חוקי, שהוא אסור. ולפעמים זה מבלבל, כי המאבק הפמיניסטי גם הביא נשים גם לתפקידי מפתח, תפקידים שבהם יש לנו כוח. וחוקי המשחק קצת משתנים, ואף אחד לא אוהב שמשנים לו את החוקים תוך כדי המשחק - בטח אם קודם הם היו לטובתו. התראיינתי לרגל יום המאבק בערוץ I24 וגם פתחתי את היום המיוחד בנושא שקיימו בויצ"ו.
 
וביום הטעון הזה, כשאנחנו מדברות על הקשר הישיר בין זה שאין מספיק נשים בעמדות כוח לבין האלימות שעדיין קיימת נגד נשים, המחנה הציוני והכנסת התחזקו בעוד שותפה למאבק בכלל ובמאבק על זכויות נשים בפרט. יעל כהן פארן, שמחליפה את דני עטר, ברוכה הבאה ובהצלחה!
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%99%D7%A2%D7%9C%20%D7%99%D7%A2%D7%9C.jpg
 
השבוע העבירה הממשלה את השוחד שלה למפלגות החרדיות בדמות הביטול של מה שנקרא חוק השוויון בנטל. האופוזיציה הגישה הסתייגויות רבות לחוק הגרוע הזה ועשתה פיליבסטר ארוך. אני פניתי במליאה לחברי החרדים ואמרתי במלים חד משמעיות למה הם כל כך טועים. מאד אשמח שתצפו.
 
והנה עוד משבצת בפאזל אי השוויון המגדרי. ודאי קראתןם השבוע, כמו כל אזרחיות ואזרחי אומת הפייסבוק, שמרק צוקרברג הכריז שייקח חודשיים חופשת לידה לרגל לידת בתו הבכורה. בין אם אתן אמהות, אבות, סבים או סבתות, אני בטוחה שחשתם הזדהות. מה יותר טבעי מזה? הרי תיוולד לו ילדה חדשה, הוא ירצה להיות אתה ועם אשתו, להכיר את הילדה, לטפל בה ולהתרגל למצב החדש שלו ושל המשפחה. זה כל כך מתבקש, שאני באמת מתקשה להבין איך גברים עדיין מסכימים לעזוב את הרכה הנולדת אחרי כמה ימים ולחזור לעבודה. לאחרונה הגשתי הצעת חוק שנותנת 13 שבועות חופשת לידה לאמא, 13 שבועות לאבא ועוד 13 שיוכלו לחלק ביניהןם. זה מודל שמיושם בהצלחה באיסלנד, ומתבסס על מחקרים שהוכיחו חד משמעית שכששני ההורים מבלים עם התינוקות שלהם, התוצאות טובות יותר גם בשביל הילדות והילדים וגם בשביל ההורים, גם חוסכות בעיות בריאות ואחרות שחוסכות גם הרבה כסף למדינה. הגיע הזמן לתת לאבות להיות הורים מלאים ולאמהות להיות עובדות שוות זכויות. דיברתי על זה ב"עושים סדר" וברדיו "קול אדיר", מוזמנותים להאזין ולצפות.
 
בעוד המצב הבטחוני ממשיך להתדרדר, המצב המדיני ממשיך להיות גרוע. כמוכןם, גם אני מודאגת מהיחסים שלנו עם ארצות הברית ומהנזקים שעושה ראש הממשלה לברית הדיפלומטית הכי חשובה של מדינת ישראל, ועוד הוכחה לכך קיבלנו השבוע בפגישה הגרועה של נתניהו עם שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי. קרי הקפיד להיפגש גם עם ראשי המחנה הציוני, כדי להיזכר שלא כולן וכולם בישראל הם נתניהו ושיש כאלה שמאמינות ומאמינים בפתרון מדיני. קבוצה של חברות וחברי הסיעה הצטרפה ליו"ר המחנ"צ הרצוג ודיברנו עם קרי על המצב הלא-פשוט.
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%92%D7%95%D7%9F%20%D7%A7%D7%A8%D7%99%20%D7%9E%D7%A8%D7%91.jpg
 
עוד ביחסי ישראל ארה"ב, חברנו נחמן שי קיים השבוע כנס של השדולה שלו שבה אירח את הסנטור היהודי ידיד ישראל הנאמן, ג'ו ליברמן. היה אירוע מרשים שנכחו בו רבות ורבים שפועלים למען יחסי ישראל ארה"ב, גם מצד הממשל אבל לא פחות חשוב מזה, לקשר של ישראל עם הקהילות היהודיות השונות בארה"ב. נחמן, שכבר שנים ארוכות פועל בתחום מזויות רבות ובהצלחה רבה, הביא לדיון רציני וחשוב.
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%A8%D7%91%20356.jpg
 
כל כך הרבה מכןם פנו אלי אחרי שועדת השרים לענייני חקיקה הפילה את הצעת החוק שלי לאסור על הפעלת מכונות המזל של מפעל הפיס, המכונות שגומרות לציבור המכורים את הכסף ואת העתיד ומפרקות בתים בשביל שמפעל הפיס יהיה עוד יותר עשיר. אני מעדכנת שהשר דרעי הגיש ערר על החלטת ועדת השרים.
אבל בינתיים, אברום תומר, שעבד איתי על קידום הצעת החוק הזו, רצה מאד להעלות את הנושא לדיון בכנס שדרות לחברה, אבל קיבל תשובה שלילית, למרות הנושא הראוי והחשוב. האם זה קשור לעובדה שבראש הכנס עומד עוזי דיין, שהוא במקרה יו"ר מפעל הפיס? צפו (ותתפוצצו) בכתבה של חיים ריבלין בחדשות 2 בנושא.
 
מזכירה לכם את כנס שדולת העצמאיות והעצמאים ביום רביעי הבא בעשר בבוקר בכנסת- נשארו ממש מעט מקומות פנויים, אז אם אתן או אתם עצמאים, בואו לשמוע ולדבר על החוק שיבטיח לכןם זכויות סוציאליות כמו של שכירים, שהולמות את העבודה הקשה שלכם ושלכן. הירשמו בלינק כדי שנשמור לכן מקום. 
 
ולפני סיום, תודה רבה רבה לכל המברכות והמברכים שהציפו אותי באהבה ובאיחולים ליום ההולדת, מחזירה לכן ולכם הכל! תודה!
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%9C%D7%93%D7%AA.jpg
 
שבת שלום,
 
שלכן ושלכם,
 
מרב
/Pulseem/ClientImages/3320///ff.png
/Pulseem/ClientImages/3320///T.png

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית