ח'כ מרב מיכאלי: כל זה אינו משל ולא חלום
לצפייה בסרטון לחצו על התמונה
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A0%D7%AA%D7%A0%D7%99%D7%94%D7%95%20%D7%94%D7%99%D7%94.jpg
 
שלום חברות וחברים,
 
אתמול היה יום כואב במיוחד - חמישה הרוגים בשני פיגועים. כואב ומקומם ומזכיר לנו שוב ושוב כמה מרכזי הסכסוך הזה בחיינו כאן וכמה חובה עלינו לפעול למצוא פתרונות - בטחוניים ומדיניים.
 
בטח לא עקבתןם בעצמכןם אחרי הלילה הלבן של המאבק הצמוד בהצבעות על התקציב, אבל זה היה רוב מה שאנחנו עשינו השבוע. לתוכן התקציב התייחסתי בוידאו, אבל מעבר לזה, האופוזיציה הכינה והגישה 32,000 הסתייגויות שבאו לתקן את שלל הבעיות בתקציב הזה ובמשך שעות ארוכות נימקנו אותן במליאה. הקואליציה מצידה, ברשלנות וחוסר אחריות, גילתה אותן ברגע האחרון ובשביל לבצר את שלטון נתניהו הביאה למהלך שפגע באופן עמוק ואמיתי בתהליך הדמוקרטי של אישור התקציב.
אבל בלילה עצמו, כמו תמיד, היו בנוסף למאבק הפרלמנטרי והאידיאולוגי גם רגעים של הווי ושעשוע, כמו אלה:
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%A8%D7%91%20%D7%A4%D7%95%D7%A1%D7%98.png
 
הנה ראיון שלי מהבוקר שאחרי אישור התקציב. עוד לפני האישור דיברתי בגל"צ וברדיו קול חי, וגם ברדיו ירושלים.
 
אחד המקומות שגל הטרור פוגע בו בצורה הקשה ביותר הוא שוק מחנה יהודה בירושלים. המצב הבטחוני בירושלים עדיין מתוח, אבל מילת המפתח היא פרנסה. היינו שם השבוע, נציגות גדולה של הסיעה (ביוזמתו של אראל מרגלית שריכז את העבודה על התקציב וזאת הזדמנות להודות לו שוב על העבודה המצוינת), שמענו מהם על הייאוש מהממשלה שמפקירה את ירושלים, מראש הממשלה ושר האוצר שמדברים על כמה ירושלים יקרה ללבם אבל ברגע האמת נעלמו והשאירו אותם להסתדר לבד. אנחנו, כמובן, לגמרי מחויבות ומחויבים לסייע להןם בכל דרך.
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%A8%D7%91%20%D7%A9%D7%95%D7%A7.jpg
 
עם כל כמה שאנחנו מורגלות ומורגלים בטרור לצערנו, כולנו הזדעזענו השבוע ממה שקרה בפריז. זה היה ה11/9 של דאע"ש. שהוכיח השבוע שהוא, ולא איראן, האיום הרציני ביותר שהמערב צריך להתמודד אתו. השאלה היא איך בדיוק, ומה תפקידה של ישראל במאבק הזה. על דברים האלה בדיוק פרסמתי השבוע מאמר בעתון "הארץ", מוזמנות ומוזמנים לקרוא, ולצפות בראיון שלי בנושא באולפן "וואלה!".
 
כולכןם בוודאי נגד אונס. השאלה היא רק מה זה בדיוק אונס, נכון? השאלה הזאת חזרה בגדול לדיון ציבורי בעקבות פרשת אלנבי 40. במסגרת הדיון הזה התפרסמה הצעת חוק שהגשתי כבר בכנסת הקודמת - הצעת חוק למניעת כפיה מינית. הגדרה חדשה של עבירות המין על סקאלה, שמבטלת את שאלת ההסכמה של הקרבן לעבירה ומביאה מונח חדש -
 שימוש בעל אופי מיני בגופו של אדם. ההצעה מעוררת דיון סוער מאד, במסגרתו גם הוזמנתי השבוע לדיון בביה"ס למשפטים באוניברסיטת תל אביב.
רויטל חובל כתבה על ההצעה באופן מקיף כאן, וגם נגה כהן המעולה שלנו. השתתפתי גם ב"דיון נוסף", התכנית המשפטית של ערוץ הכנסת שהוקדשה כולה לנושא, מוזמנות לצפות בה כאן.וככה נראתה הכיתה המלאה בסטודנטיות וסטודנטים ביום ראשון.
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%A8%D7%91%20%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%93%D7%A0%D7%99%D7%9D.jpg
 
במסגרת הרחבת השורות שלנו, פגשתי השבוע בכנסת עוד קבוצה של צעירים וצעירות אידיאליסטים חדורי אמונה ועם להט בעיניים, חניכי קורס מנהיגות אזרחית של "ישראל חופשית", דור העתיד המנהיגות האזרחית בארץ. שמחתי שהם ביקשו ממני הבהרות ופרטים על מעורבות פוליטית עמוקה יותר ושמחתי לספר להם כמה הרבה אפשר לעשות באמצעות מעורבות כזאת. זאת ההזמנות להזכיר גם לכן ולכם שאחת הדרכים הנהדרות לתרום היא להתנדב אצלנו בלשכה, עבודה אידיאולוגית מרתקת ומהנה מובטחת. כתבו לנו לכאן אם אתןם בעניין, מחכות לכןם.
 
הזדמנות קרובה להתחיל איתה הוא כנס שדולת העצמאיות והעצמאים שלנו! ב- 2.12.15 בעשר בבוקר בכנסת. כנס על הצעת החוק שלנו שמשווה את הזכויות וההגנות הסוציאליות של הסקטור הכל כך חשוב הזה, שלא מקבל מהמדינה שום הגנה סוציאלית למרות שהם עובדים ועובדות כל כך קשה, לאלו של שכירות ושכירים. הירשמו כאן ובואו.
 
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%94%D7%96%D7%9E%D7%A0%D7%94%20%D7%96%D7%9E%D7%A0%D7%94%20%D7%A9%D7%93%D7%95%D7%9C.jpg
 
ולסיום, כבוד ובהצלחה לנציבת שב"ס החדשה עפרה קלינגר שמינויה אושר השבוע, ולגלית והבה שאשו שתהיה מנהלת מנהל התרבות והאמנות במשרד התרבות. לפני כמה חודשים, בעיצומה של סערת גל הירש, קראתי למנות אישה לתפקיד המפכ"ל. תקפו אותי אז: לא היית רוצה שימנו לראש המשטרה את מי שהכי מתאים, בלי קשר לגבר או אשה? אז לכל אלו אני עונה – ברור. ברור שאני רוצה שבכל תפקיד, בטח כל כך בכיר, יהיה מי שהכי ראוי לו. אבל זה לא מסתדר עם העובדה שכל כך מעט נשים ממלאות תפקידים בכירים. זה אומר שיש הרבה מאד נשים הכי מתאימות לתפקיד שלא מגיעות אליו, והמון תפקידים שלא ממונים אליהם האנשים הכי טובים. מספיק לדבר על ייצוג הולם ועל חובת שוויון. השנה 2015. הגיע הזמן לעשות.
 
שבת שלום,
 
שלכן ושלכם,
 
מרב
/Pulseem/ClientImages/3320///ff.png
/Pulseem/ClientImages/3320///T.png

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית