ערב אישור התקציב בכנסת - מסתמן כי ביוזמתו של ח'כ ברושי השלמת התקציבים למו'פים בפריפריה והגדלת תקציב קרן נזקי טבע

ביוזמתו של ח"כ ברושי הועברו כ-4 מיליון שקלים לקרן לנזקי טבע. בנוסף ל-75 מליון שקלים אשר הועברו למענקים לרופאים בפריפריה.

 

ח"כ ברושי מתייחס להישג בוועדת הכספים: "לאחר דיונים ארוכים, עם האוצר, לשכת רוה"מ וכמובן יו"ר הוועדה גפני אני מברך על ההחלטה להקצות סכום של כ-4 מיליון שקלים לקרן לנזקי טבע. בשלוש וחצי השנים האחרונות אירעו מספר נזקי טבע גדולים וחריגים בהיקפם בחקלאות, לכן על המדינה להקצות משאבים ככל הניתן על מנת לעזור ולסייע לחקלאים. אני רוצה להודות לכלל הגורמים שהיו מעורבים בתהליך ובמיוחד ליו"ר הוועדה ח"כ גפני".

 

טרם אישור התקציב בכנסת, ולאחר שהצליח בסיוע הארגונים החקלאיים והתנועות המיישבות להביא להסרת הרפורמות בענף הצאן, הפטם והמדגה מחוק ההסדרים מסתמן כי ביוזמת ח"כ ברושי ולאחר עבודה אינטנסיבית מול פקידי האוצר, יו"ר ועדת הכספים ולשכת ראש הממשלה תתווסף תוספת תקציבית במסגרת תקציב המדינה לקרן נזקי טבע ולמרכזי המחקר והפיתוח הממוקמים בפריפריה. 

 

ח"כ ברושי: "אנו עומדים טרם אישור תקציב המדינה בכנסת, ולאחר שנים רבות, הצלחנו יחד עם הארגונים החקלאים והלובי החקלאי להסיר את כל הפרקים העוסקים בענף החקלאות מחוק ההסדרים. בשעות אלו ממש, טרם אישור תקציב המדינה אני מאמין שלאחר דיונים עם הגורמים השונים, תתווסף תוספת למרכזי הפיתוח בפריפריה, כמו גם לקרן לנזקי טבע. מדובר בסכומים משמעותיים שיסיעו להמשך המחקר והפיתוח בתחום החקלאות".

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית