ח'כ מרב מיכאלי: מה שנתניהו לא הפנים
 
לצפייה בסרטון לחצו על התמונה
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9C%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%20%D7%A2%D7%9C%20%D7%9B%D7%95%D7%9C%D7%9D.jpg
 
חברות וחברים יקרות ויקרים,
 
בשבוע הבא מגיע תקציב המדינה לישורת האחרונה וכבר שבועות שסיעת המחנה הציוני מובילה את ההתנגדות לתקציב בועדות, במסדרונות וכמובן במליאה. אראל מרגלית מרכז את האופוזיציה בוועדת הכספים ואתו מיכל בירן, מיקי רוזנטל, מנו טרכטנברג ואיתן ברושי ובוועדות האחרות איציק שמולי, שלי יחימוביץ' ושאר החברותים, וכמובן יו"ר וועדת הכלכלה איתן כבל שהגיעו להישגים מכובדים במאבק במשא ומתן מול הממשלה על הכיס של כל אחד ואחת מאיתנו. השבוע ימשך המאבק בכל הכלים שעומדים לרשותנו כדי לנסות למזער את נזקי התקציב הזה שלא פותר את הבעיות של האזרחיות והאזרחים ושל מדינת ישראל.
 
גם אתן ואתם נגעלים מהאופן שבו נתניהו מתרפס בפני החרדים? כמו שאתן ודאי יודעות ויודעים, הוא קושר בתקציב את ביטול חוק הגיוס. אל תבינו אותי לא נכון, החוק שהעביר לפיד הוא חוק גרוע שגרם לפחות חרדים להתגייס לצבא ושוב לסגירת חומות הגטו החרדי, אבל גם ביטול שלו בלי להביא פתרון אחר לשילוב חרדים בחברה הוא שערורייה. ביקרתי השבוע באוהל המחאה למען השוויון בנטל מול הקריה, יחד עם חברי לסיעה עמר בר לב ואיל בן ראובן, וביום שני נצביע נגד ביטול החוק.
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A9%D7%95%D7%99%D7%95%D7%9F%20%D7%91%D7%A0%D7%98%D7%9C.jpg
 
בטוח התעצבנתן והתעצבנתם השבוע כשחברי ועדת הכנסת אישרו העלאת שכר לחברי וחברות הכנסת. אמרתי בדיון שחברי וחברות המחנה הציוני חושבים שצריך לאמץ את מסקנות הועדה ולהקפיא את העלייה הזו, ואכן כך הצבענו, אך לצערי זה לא הספיק וההעלאה אושרה. דיברתי עם רינה מצליח וחגי גולן על הפופוליזם והצביעות של הקואליציה בסוגייה הזו, מוזמנות להקשיב.
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%99%20%D7%AA%D7%9E%D7%9A.jpg
 
לעשרות אלפי חיילות וחיילים שביזות יום א' הייתה השבוע קצת פחות קשה, כי ביום ראשון בבוקר התבשרו שיותר לא יצטרכו לשלם על נסיעה ברכבת לבסיס. רק בשבוע שעבר סיפרתי לכם על השאילתה שהצגתי לשר התחבורה ישראל כץ, ועל איך הוא התפתל כששאלתי אותו איך הוא חי בשלום עם זה שחיילותים משלמים על הזכות להגיע לבסיס בזמן. כנראה שהנתונים שהצגתי לו במליאה עזרו לו להודות שהסידור הזה לא עובד, וכבר ביום ראשון הזה בוטל האיסור על הנסיעה בחינם בבוקר.
 
בראשון מוקדם בבוקר פגשתי בתחנת הרכבת בבנימינה הרבה חיילות וחיילים שמחים, וגם את ההורים שלהם שהקימו את קול המחאה והזכירו לכולנו שכשמשהו לא בסדר, צריך לנסות לתקן אותו. מוזמנות לקרוא על ההישג שלי ושל חברי איציק שמולי בחדשות 2 וב"במחנה", ודיברתי על זה גם ברדיו חיפה.
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%95%D7%AA%20%D7%9C%D7%A6%D7%94%D7%9C.jpg
 
ישראל היא לא קיסרות או מונרכיה, ואין שום סיבה שהסידור שעובד לארצות הברית, דמוקרטיה רק מעט יותר ותיקה ומבוססת משלנו, לא יעבוד גם לנו. השבוע הבאתי להצבעה בכנסת חוק שהציע להגביל את כהונת ראש הממשלה לשתי קדנציות. לצערי, החוק לא עבר, זאת למרות התייצבות מרשימה של 49 מחברי לספסלי האופוזיציה. אלו הדברים שאמרתי במליאה, על כמה הגבלה לשתי קדנציות יכלה לתרום ליציבות של השלטון פה, כשהשאלטר על מועד הבחירות לא יהיה בידי ראש הממשלה.
 
אם את או אתה עצמאיים, או מכירים מישהו או מישהי שמתפרנסת כעצמאית, אתם בטוח יודעים כמה זה קשה, כמה חוסר ודאות וסיכון כלכלי העצמאיותים לוקחים על עצמם. זו קבוצה גדולה עם צרכים מאד ייחודיים שלא מקבלים היום שום מענה, ובדיוק מתוך הצורך הזה הוקמה בכנסת הקודמת השדולה שבראשה אני עומדת, למען עצמאיות ועצמאים.
ב-2.12.15 אני מארחת כנס בנושא השוואת הזכויות הסוציאליות שלהן ושלהם לאלו של שכירים, כדי לתקן עוול היסטורי של שנים ולספק גם לעצמאיות ועצמאים רשת הגנה. כולכןם מוזמנות ומוזמנים, יש מגבלת מקומות באולם אז הבטיחו את מקומכן מראש – ההרשמה הקצרה כאן.
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%90%D7%99%D7%9D%20%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%90%D7%99%D7%95%D7%AA.jpg
 
לחלק גדול מכן ודאי הייתה הזכות להצביע ליצחק נבון, שהובא למנוחות השבוע. הייתי בת 12 כשהוא נבחר, איש כובש בנועם ההליכות שלו, בעברית היפהפיה שלו ובחיוך החם. הרגשתי כבוד והתרגשות להשתתף בלוויה שלו, שבה דיברו כל המספידות והמספידים על הנשיא שהצליח ללכד סביבו את העם ופעל לסובלנות, למען העתיד, למציאת פתרונות, לשלום. כל מה שחסר בהנהגה שלנו היום. יהי זכרו ברוך. 
 
ולפני סיום - הכנסת הקדישה השבוע יום מיוחד לעיר אילת, שאני אישית מתה עליה ולכן ביום שלישי, כשכל ח"כית יכולה להעלות במליאה נושא שקרוב ללבה, הקדשתי לה נאום בן דקה שעשה לכולם במליאה חשק לחופשה. צפו בו (רק דקה, מה אכפת לכן? מתחייבת שזה יגרום לכם לחייך).  
 
שבת שלום,
 
שלכן ושלכם
 
מרב
/Pulseem/ClientImages/3320///ff.png
/Pulseem/ClientImages/3320///T.png

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית