ח'כ מרב מיכאלי: היום אני מדברת בלשון זכר
לצפייה בסרטון לחצו על התמונה
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%A8%D7%91%D7%9E%D7%A8%D7%91.png
 
חברות וחברים יקרות ויקרים,
 
מדי פעם יש לנו נחת. ודאי ראיתן וראיתם את תמונות השמחה מהמליאה השבוע, אחרי שהובלנו נצחון של האופוזיציה והפלנו חוק של חבר הכנסת יואב קיש מהליכוד לבטל את חזקת הגיל הרך. זו הפעם השלישית בקדנציה הזאת שבה אנחנו מפילות את הממשלה בהצבעה, אחרי שבשתי הקדנציות הקודמות של נתניהו זה לא קרה אפילו פעם אחת. אבל מעבר לשמחת ההישג האופוזיציוני, השמחה האמיתית היא שהפלנו חוק שהיה מפקיר ילדות וילדים למלחמות בין הורים בגירושין. אנחנו מאמינות בשוויון בין גברים לנשים, אבל כזה צריך להשיג בחקיקה חכמה ולא במחטפים של חוקי קומבינה של ממשלה כושלת. חוץ מבוידיאו השבועי שלמעלה, דיברתי על זה עם יואב וגלית בתכנית הבוקר, וגם עם שרה ב"ק, מוזמנות לצפות ולהאזין.
 
אלה מכןם שגרים בקו העימות בצפון המדינה יפגעו מהשינוי במפת הטבות המס שנתניהו מנסה להעביר. אותן ההקלות במס שמאפשרות לזוגות צעירים להצליח איכשהו לקנות דירה, לגדל ילדות וילדים בכבוד, ההטבות שמושכות לצפון אוכלוסייה צעירה ומחזקות אותו ועוזרות לחיים שם, בין מלחמה למבצע, להיות קצת יותר אטרקטיביים. אירחנו השבוע בישיבת הסיעה ראשי רשויות כועסים מהצפון, עוד לפני שנתניהו התקפל ודחה בעוד קצת את ההחלטה, כי למה להחליט אם אפשר לדחות את זה בעוד חודש?
 
גם לחיילות והחיילים כולנו דואגות. הידעתן שהם לא יכולות ויכולים לנסוע בחינם ברכבת בימי ראשון בבוקר אם הם נוסעים בין תל אביב לנהריה? אמנם מציעים להם כפתרון חלופי נסיעה בחינם באוטובוס, אבל בפקקים של יום ראשון מי שצריכים להגיע לבסיס בזמן פשוט מוותרים וקונים כרטיס לרכבת. משהו לא עובד בסידור הזה, ומי שמשלמים על זה הם החיילים והחיילות, ממשכורת צבאית לא מפוארת. שאלתי את שר התחבורה במליאה איך הוא חי עם זה בשלום. לא היו לו תשובות טובות, אבל הוא הבטיח לבדוק  ולראות מה אפשר לעשות, ואני, יחד עם חברי לסיעה איציק שמולי, נמשיך לפעול עד שזה ישתנה. החיילים והחיילות נותנים מספיק למדינה, הם לא צריכים גם לשלם על זה. צפו בשאילתא שלי ובתשובה של כ"ץ.
 
אם יש משהו שמאחד ממש את כולנו הוא הדאגה לניצולות וניצולי השואה. אחד הדברים שהייתה לי זכות גדולה לעשות בכנסת הקודמת הוא להגדיל בחוק את הסכום שמקבלות ומקבלים כמעט 11 אלף ניצולי וניצולות שואה, אלה המוגדרים הכי נזקקים. אבל בחודשים האחרונים הם לא קיבלו את הכסף, בגלל סכסוך משפטי שלא קשור אליהם בשום צורה על כסף ומניות. ועדת החוקה ערכה השבוע דיון דחוף שאני זימנתי, והושיבה מסביב לשולחן את כל המעורבים כדי למצוא פתרון מיידי להעביר את הכסף. גם בזכותו של מיכה חריש שלנו, יו"ר החברה להשבה, הצדדים הסכימו להתפשר, ואני מקווה שכבר בתחילת השבוע ייחתם ההסכם שיפתור את הבעיה וישחרר את הכסף לטובת אלו שזקוקים לו כל כך.
 
חברי היקר זוהיר בהלול הזמין אותי לארח איתו כנס בנושא של תעסוקת נשים במגזר הערבי, או ליתר דיוק- למה אין מספיק נשים עובדות במגזר הערבי. מאות אורחים ואורחות הגיעו לכנס שהיה השבוע בכנסת, ודיברנו על החשיבות העצומה של השקעה בתעסוקת נשים ערביות. חובת המדינה לאפשר לכל אישה לממש את עצמה, לצאת לעולם ולהשיג לעצמה עצמאות כלכלית וחברתית, על אחת כמה וכמה כשמדובר באישה שסובלת מאפליה והדרה כפולה. אני מקווה מאד שהקריאה שיצאה מהכנס תעזור לקדם זכויות והזדמנויות תעסוקה לאוכלוסיה הזו. ובתמונה אני עם סווהילה פדילה, אמא לארבעה, הנהגת הערבייה הראשונה של חברת "מטרופולין". כל הכנס הוקלט ואתם יכולים ויכולות לצפות בו כאן.
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%A8%D7%91%20%D7%95%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%94.jpg
 
דיברתי השבוע גם עם ותיקי המפלגה, בפרלמנט האגדי של אהרון קראוס בגבעתיים, וגם עם תלמידי ותלמידות שכבת י' בתיכון ע״ש אלתרמן בתל אביב. דיברתי אתם על החשיבות במעורבות אזרחית, על עקרונות הדמוקרטיה וגם חלקתי קצת רכילות ממסדרונות הכנסת. כששאלתי את התלמידותים מה הדבר שהכי חשוב להם בחיים ענו "הסלולרי", אז נפרדנו בהבטחה שלא אעביר חוק נגד אחזקת סלולרי לקטינים. מאד אשמח לפגוש גם אתכם ואתכן ולדבר על פוליטיקה, מוזמנותים לכתוב לי למייל ונדבר.
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%A8%D7%91%20%D7%9E%D7%93%D7%91%D7%A8%D7%AA.jpg
 
בהמשך לפערי השכר שהזכרתי בהקשר של חזקת הגיל הרך בוידיאו - אנחנו הנשים מרוויחות בממוצע 33% פחות מגברים! - כבוד לחברתנו מיכל בירן שעשתה השבוע בכנסת כנס מעולה שרבות מכן (וגם קצת מכם) היו בו. תודה מיכל על הכנס הכל כך חשוב הזה.
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9B%D7%A0%D7%A1%20%D7%9E%D7%99%D7%9B%D7%9C%20%D7%91%D7%99%D7%A8%D7%9F.jpg
 
ולפני סיום, אני ממש מזמינה אתכם לצפות בסרט המרגש "אסירת תודה" שישודר ביום ראשון בערוץ 10. סרטה של חברתי המחוננת שחר סגל (שבכלל לא עובדת בזה בדרך כלל) על סיוון שיש לה גם אמא כוכי וגם אמא תחיה, סיפור מרגש ומחמם לב שכדאי מאד לראות.
ואם כבר הלכנו לפרמיירה, לפחות יש הוכחה מצולמת (שצילם אמיר מאירי)
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%99%D7%A8%D7%94.jpg
 
שבת שלום,
 
שלכן ושלכם,
 
מרב
/Pulseem/ClientImages/3320///ff.png
/Pulseem/ClientImages/3320///T.png

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית