ח'כ ברושי לאחר הפיצול של רפורמת הפטם מחוק ההסדרים: עלינו לסייע לחקלאים ככל הניתן על מנת שיתאפשר להם למכור את תוצרתם בכבוד

ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) לאחר הפיצול של רפורמת הפטם מחוק ההסדרים:

 

היום בפתח ישיבת הממשלה אמר רוה"מ כי החקלאים בישראל מתמודדים עם קשיים רבים, ומחובתנו לעזור להם. עוד אמר כי הוא מודע לבעיות עימן הם מתמודדים ומודע גם להישגיהם העצומים. כמו כן הנחה את מנכ"ל משרדו לטפל בבעיות החקלאים. 

 

בשבועות האחרונים אני מנהל דיונים עם משרד רוה"מ בתיאום עם הארגונים השונים בכדי להביא לפתרונות למשבר בענף החקלאות.

 

עלינו לסייע לחקלאים ככל הניתן על מנת שיתאפשר להם למכור את תוצרתם בכבוד וימשיכו לעבד את האדמות המשרטטות את גבולות המדינה. 

 

אני מברך את החלטתו של יו"ר וועדת הכלכלה. עוד מתחילת הדיונים בוועדה טענתי כי יש לפצל הרפורמה מחוק ההסדרים. במתכונת הנוכחית לא ניתן להגיע להסדר ועלינו לנהל את הרפורמה בצורה מושכלת ולא בפזיזות אשר עלולה להוביל לקריסתם של מאות ואולי אלפי משקים משפחתיים.

  

 

רפורמת הפטם יצאה מחוק ההסדרים. ח"כ ברושי מתייחס בפייסבוק לניהול הרפורמה

 

רפורמת הפטם יצאה מחוק ההסדרים!

 

לאחר דיונים ארוכים בשיתוף הלובי החקלאי וארגוני החקלאים השונים, הצבענו היום בועדת הכלכלה על פיצול הרפורמה מחוק ההסדרים.

 

בשבועות האחרונים ניהלו פקידי האוצר דיונים בלתי פוסקים עם ארגוני החקלאים על מנת להגיע למתווה מוסכם ברפורמה אך ללא הצלחות. חשוב להבין, אנו עוסקים בעתידם של המשקים המשפחתיים השוכנים ברובם ביישובי קו העימות ולמעשה משרטטים את גבולות המדינה בפועל.

 

במסגרת דיוני הועדה חוללה הרפורמה בפטם את הבלתי ייאמן: כנגדה קמה ממשלת אחדות רחבה הכוללת חברי וועדת הכלכלה מכל סיעות הבית המתנגדים בתוקף להחלת הרפורמה, דבר מרשים לכשעצמו.

 

בסופו של יום החקלאים משלמים את המחיר! חוק ההסדרים לא מאפשר לנו להגיע להסדר ולכן עלינו לנהל את הרפורמה בצורה מושכלת עם כלל הגורמים והנציגים ולא בפזיזות אשר עלולה להוביל לקריסתם של מאות ואולי אלפי משקים משפחתיים.

 

אני מברך את החלטתו של יו"ר וועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל. עוד מראשיתם של דיוני הועדה בנושא טענתי כי יש לפצל הרפורמה מחוק ההסדרים. במתכונת הנוכחית לא ניתן היה להגיע להסדר.


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית