ח'כ ברושי במליאת הכנסת: די להקפאת הבנייה בנגב ובגליל. הסרת חסמי הבנייה במרחב הכפרי קריטי להמשך קיומה של חברה משגשגת מחוץ לגבולות גוש-דן

ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) יזם היום (ד') דיון דחוף במליאת הכנסת בדבר הסרת החסמים במרחב הכפרי לאור העיכובים והחסמים הרבים שלא מאפשרים לבנות במרחב הכפרי

 
ח"כ ברושי אמר כי: "יש לבטל באופן מידי את הגבלות הבנייה במרחב הכפרי. ההגבלות קיימות רק במרחבים אלו, והן מעקרות כל ניסיון אמיתי ליישב את הפריפריה ולחזק את כוחה במיוחד בימים טרופים אלו. חסמים אלו, המונעים בנייה כבר מספר שנים בפריפריה יכולים לגרום לריסוק הפריפריה".

 
ח"כ ברושי התייחס למרחב הכפרי והוסיף: "צעירים וצעירות שרוצים ורוצות לשוב ולחזק את יישובם או תושבים המעוניינים לעזוב את ערי המרכז לפריפריה, לא יכולים לעשות זאת עקב הקפאת הבנייה.

 
המערכת האמונה על פתרון בעיית הדיור בישראל רוכזה בידיו של שר האוצר. אני פונה אל שר האוצר ומבקש: הסרת חסמי הבנייה במרחב הכפרי קריטי להמשך קיומה של חברה משגשגת מחוץ לגבולות גוש-דן. זה צורך מדיני-אסטרטגי ממעלה ראשונה ויש להוריד את ההגבלות שנקבעו בתמ"א 35 מיד".

 
ברושי סיכם ואמר: "פתרונות מצוקת הדיור נמצאים גם במעבר של אזרחים אל אזורים אלו. לפיכך יש לבטל מיד את הגבלות הבנייה המפלות במרחב הכפרי, יש להפסיק מיד את הקפאת הבנייה בנגב ובגליל".

 
בתשובה לנאומו של ח"כ ברושי השיב סגן שר האוצר כי עד סוף השנה יסיימו את העדכון של תמ"א 35.

 
ועדת הפנים תדון בנושא בימים הקרובים.


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית