ח'כ ברושי: המחנה הציוני אינו סופרמרקט רעיוני
 

לקראת פתיחת מושב החורף פרסם הבוקר ח"כ ברושי מאמר נוקב במעריב שכותרתו המחנה הציוני אינו "סופרמרקט רעיוני" .

 
ח"כ ברושי אמר כי "מפלגת העבודה - המחנה הציוני, היא תנועה שהקימה את מדינת ישראל ומהווה אלטרנטיבה לשלטון. תנועה שערכים כגון מדינה יהודית, ציונית ודמוקרטית, חברה משגשגת וכלכלה צודקת, חינוך ותרבות לכל, עדיפות להתיישבות בנגב בגליל ובערי הפריפריה, בטחון, שלום ושוויון הם ערכי היסוד שלה. " והוסיף כי " לאור ערכים אלו, אני מאמין כי ניתן לפתור את הסוגיות המרכזיות ביותר במדינה, מכאן, ערכים אלו מהווים מסגרת-על רעיונית של המפלגה, מעין "גדר אידיאולוגית" של המחנה כולו".

 
ח"כ ברושי קורא להערכות אחרת לקראת פתיחתו של מושב הכנסת והתייחס לחלק מחברי המפלגה: "ישנם חברי מפלגה שעבורם ערכי היסוד של התנועה הם המלצה בלבד. יש חברים המבטאים בפומבי תמיכה בעמדות פוסט-ציוניות ואף קיצוניות יותר המנוגדות לערכי היסוד של העבודה והמחנה הציוני. ישנם חברים המביעים תמיכה בהפיכת ישראל למדינת כל אזרחיה, תומכים בזכות השיבה ואף מאשימים את מערכת החינוך ב"ציונות יתר".

 
ברושי סיכום ואמר: "ההרכב האנושי המגוון של המחנה הציוני, מחייב עריכת דיון נוקב על המסגרת האידיאולוגית של המפלגה, על מנת לעדכן ולחדש את תעודת הזהות שלה ולהדגיש את גבולותיה.

 
לטובת עתידה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, לטובת כל אחד מאזרחיה ולטובת עתיד ילדנו ונכדנו, עלינו לזכור מה מוטל על הכף, להבין את גודל השעה ולחזור למקומנו הנכון, "לחזור לעבודה!"

 
לקריאת המאמר המלא : https://goo.gl/oifO8x

 
המאמר מצורף כקובץ PDF.


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית