ח'כ חיליק בר: המתווה המדיני שלי תופס תאוצה: השבוע מול נציגי 90 מדינות - מניפים שוב את הדגל המדיני!

/Pulseem/ClientImages/3320///hb1.jpgחברותיי וחבריי שלום רב,


המתווה המדיני שהצגתי בכנסת - תופס תאוצה בארץ, וברחבי העולם. רבים בישראל ובמפלגה כבר פנו אליי בתמיכה נרגשת, בפרגון רב ובתקווה שמשהו מתחיל לזוז שוב בנושא המדיני. שהדגל הזה יונף שוב בגאון וללא חשש - תקווה שרובנו שותפים לה - בעיקר במפלגת העבודה. זו לא אופציה בשבילנו להניף את הדגל הזה - זו חובה. מוסרית ופוליטית.

לאחר פרסום המאמר והמתווה שלי ב New York Times והצגתו באנגלית, עורר המתווה גם עניין לא מבוטל ברחבי העולם. בסוף חודש ספטמבר הזמינה אותי אוניברסיטת הארוורד (
Harvard) להציג בין כתליה את עיקרי המתווה שלי לקבוצת מומחים בכירה וגדולה, ולערוך עליו דיון.

מרגש לא פחות, השבוע הוזמנתי והצגתי את המתווה המדיני שלי בכנס פסגה בינלאומי לנושא מדיניות ושלום שנערך בסיאול, דרום קוריאה, בנוכחות נציגים של למעלה מ-90 מדינות, בהן לא מעט נציגים ממדינות ערביות ומוסלמיות. הופתעתי לטובה מהתגובות החיוביות והמחבקות למתווה שלי, אך הופתעתי ממש לרעה מכך שקולנו, קולם של של אלו בישראל המאמינים בפתרון שתי המדינות, כבר לא ממש מוכר ברחבי העולם.

"באמת עוד יש ישראלים שמאמינים בפתרון שתי המדינות"? שאלו אותי כמעט כל הנוכחים באולם, "חשבנו שכבר אין, שכולם בישראל כבר מתנגדים לרעיון הזה", הוסיפו ואמרו.

הסברתי להם שיש מחנה עצום וגדול בישראל שתומך בפתרון שתי המדינות ומבין שהפתרון הזה הוא הפתרון היחידי שיכול להבטיח את עתידה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית וכמובן להוות גם פתרון נכון לפלשתינים. הסברתי שרוב הישראלים מתנגדים נחרצות לפתרון של מדינה אחת משותפת. גם הסברתי להם למה. ההפתעה והפליאה היו רבים.

הנה כמה תמונות שאהבתי במיוחד מכנס הפסגה הבינלאומי שנערך בסיאול:

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///hb2.jpg

/Pulseem/ClientImages/3320///hb3.jpg

 

/Pulseem/ClientImages/3320///hb4.jpg

 

/Pulseem/ClientImages/3320///hb6.jpg

/Pulseem/ClientImages/3320///hb7.jpg

 

/Pulseem/ClientImages/3320///hb8.jpg

 

חברות וחברים, אפשר וחייב לפתור את הסכסוך. זה דורש אומץ ומנהיגות שהייתה לנו כאן פעם, אך נעלמה והתחלפה בדשדוש, חוסר מנהיגות, תבוסתנות וקיפאון מדיני.

אני מתחייב להמשיך, יחד עם חברותיי וחבריי בסיעה, להיאבק למען פתרון הסכסוך במסגרת שתי המדינות, לקדם אותו בקרב תושבי ישראל וברחבי העולם - גם כי זה נכון, ובעיקר כדי שאולי יום אחד, בע"ה - זה יקרה ונפתור אותו. 

אנו חייבים את זה לא רק לעצמנו, 
אלא גם ובעיקר לדורות הבאים. 

זה אפשרי – וזה בידינו!  


אני מאחל לכן, לכם ולכל המשפחה, שנה טובה! חיליק

 

ח"כ חיליק בר

סגן יושב ראש הכנסת
מזכ"ל מפלגת העבודה

יו"ר השדולה לפתרון הסכסוך הישראלי-ערבי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית