68 ח"כים בקריאה למשה כחלון: הגדל את תקציב התרבות

מכתב הח"כים לשר האוצר: העם רעב גם לתרבות

68 ח"כים בקריאה למשה כחלון: הגדל את תקציב התרבות

 

חברי כנסת מסיעות המחנה הציוני, הבית היהודי, הליכוד, מרצ, הרשימה המשותפת, ש"ס וכולנו - תומכים במאבק של מטה התרבות להצלת התרבות בישראל

 

ח"כ עפר שלח: ״שיעור התקציב המוקדש לתרבות מגוחך ביחס למקובל בעולם"

 

ח"כ איימן עודה: "העלאת תקציב התרבות לאחוז שלם הוא צעד הכרחי שיתרום להנגשת היצירה התרבותית לכל האזרחים"

 

ח"כ איתן ברושי (לשעבר מנכ"ל משרד התרבות): "המאבק להצלת התרבות הוא לא אישי או מגזרי, המאבק הוא למען עתידה התרבותי של המדינה"

 

עשרות אמנים עלו השבוע למשכן הכנסת כדי להחתים את חברי הכנסת על מכתב הקורא לשר האוצר, משה כחלון, להגדיל את תקציב התרבות בישראל. המכתב הוא יוזמה של  שלושת יושבי הראש של שדולת התרבות בכנסת, חברי הכנסת איימן עודה (הרשימה המשותפת ), איתן ברושי ( המחנה הציוני) ועפר שלח (יש עתיד). על מלאכת החתמת חברי הכנסת היו אמונים עשרות אמנים ממטה המאבק ביניהם: אלברט אילוז, אסתי זקהיים, עידית טפרסון, יניב ביטון, יענקל'ה בן סירא ועוד. אליהם הצטרפו מנהלי מוסדות התרבות.

 

בין חברי הכנסת  שתומכים במאבק המשותף של מטה התרבות ומשרד התרבות בראשות השרה מירי רגב וחתומים על המכתב לשר האוצר: השר דנון, יו"ר הקואליציה צחי הנגבי, יו"ר וועדת הכנסת דוד ביטן, מרכז הקואליציה בוועדת הכספים מיקי זוהר, יו"ר סיעת ש"ס יואב בן צור, יו"ר וועדת החינוך התרבות והספורט יעקב מרגי, יו"ר וועדת הרווחה והבריאות אלי אללוף, יו"ר סיעת הבית היהודי ינון מגל, כל חברי סיעות המחנה הציוני, מרצ, יש עתיד, ישראל ביתנו, הרשימה המשותפת.

 

ח"כ איתן ברושי (לשעבר מנכ"ל משרד התרבות): "הגדלת תקציב התרבות היא קריטית ויש להשוות את התקציב לפחות כמו מדינות OECD , המאבק להצלת התרבות הוא לא אישי או מגזרי, המאבק הוא למען עתידה של המדינה. יש צורך לתת מענה לאוכלוסיות שונות תוך מתן דגש מיוחד לפריפריה על מנת שגם במקומות מרוחקים ניתן יהיה לצרוך וליהנות מתרבות".

 

ח״כ עפר שלח: ״שיעור התקציב המוקדש לתרבות הוא מגוחך ביחס למקובל בעולם, ועכשיו אנו שומעים על כוונות לקצצו עוד יותר. התרבות היא שגריר ראשון במעלה, תחום צמיחה כלכלי ומקור לגאווה - ועלינו לעשות הכל כדי למנוע פגיעה נוספת בו".

 

ח"כ איימן עודה: "העלאת תקציב התרבות לאחוז שלם הוא צעד הכרחי שיתרום להנגשת היצירה התרבותית לכל האזרחים. והצעד המקביל חייב להיות עשיית צדק לאומנים הערביים ולתרבות הערבית שמקבלת 3% בלבד מתקציב התרבות הנוכחי"

 

 

למכתב חברי הכנסת לשר האוצר - לחצו כאן

 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית