ח'כ ברושי במליאת הכנסת: אומרים שבישראל הוויכוח הגדול הוא על מה היה כאן. אני בטוח שלכלל האזרחים ובעיקר לדור הצעיר, חשוב יותר לדעת - מה יהיה כאן

ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) מנמק אי אמון בדיון הסיעתי לפני זמן קצר במליאת הכנסת: "כפי שיצחק רבין שנהג לומר: "אין לנו מדינה ספייר". לכן, ביום שממשלה זו תציע סדר יום חדש אשר יכלול טיפול אמיתי בכל הסוגיות החמורות שעל הפרק, כגון: יצירת אופק מדיני, מדיניות חוץ אחראית, ריפוי הקרע החברתי הפנימי, טיפול אמיתי ביוקר המחיה ובמחירי הדירות, סדר עדיפות אשר יכלול את הנגב והגליל, אשר יכלול השקעות בחינוך, מדע והשכלה, בתרבות, בריאות ורווחה - אז ורק אז נשקול לתמוך בה. מדינה ללא עובדי קבלן ויש בה ערבות הדדית וסולידריות".

 
ברושי הוסיף כי "כל עוד ממשלה זו ממשיכה לנהל מדיניות שהיא ההפך הגמור מכל אלה - לא יהיה לנו אמון בה ולמען בטחון המדינה, נפעל להחלפתה במהרה ובימינו. אומרים שבישראל הוויכוח הגדול הוא על מה היה כאן. אני בטוח שלכלל האזרחים ובעיקר לדור הצעיר, חשוב יותר לדעת - מה יהיה כאן.

 
לכן חשוב להחזיר את התקווה והאמונה ולצורך כך נחוצה ממשלה שתוביל לשינוי בהתנהלות הממשלתית ובסדר העדיפויות, ממשלה שלוקחת החלטות על פי צו השעה, באחריות ובמחשבה ארוכת טווח. יש יותר מידי סימני שאלה, צריך להפוך אותם לסימני קריאה. לפיתוח, לצמיחה כלכלית לשוויון הזדמנויות, לביטחון ולשלום".

 
לקריאת נוסח אי האמון - לחצו כאן


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית