ח'כ שלי יחימוביץ': עצרו, זה שוד לאור היום. טייקוני הגז בוזזים אותנו בחסות פעילה של נתניהו וממשלתו, ועוד...

לתמיכה בשלי בפייסבוק

עצרו, זה שוד לאור היום. טייקוני הגז בוזזים אותנו בחסות פעילה של נתניהו וממשלתו. בואו לכנס חרום! בהמות, צ'חצ'חים, אספסוף, מנשקי מזוזות. יש לכם את זה ביותר מתנשא, גזעני ומזיק? קיבוצניקים, להתעורר, יש לכם בחירות השבוע, וזה הזמן לאשה! ויאללה לפקוד ולהתפקד. בכל שבוע מכתב של מתפקד/ת חדש/ה

 

שלום לכם חברות וחברים, רמדאן כרים וצום מועיל לחברים המוסלמים!

 

 

אנחנו בעיצומו של שוד בצהרי היום. אוצרות הטבע של המדינה נבזזים לאור היום בידי קומץ טייקונים, בשיתוף פעולה מלא של הממשלה, בניצוחו הפעיל והאגרסיבי של ראש הממשלה נתניהו. המצב נראה לא פשוט, כוחות עצומים פועלים נגדנו, אבל כמו תמיד - אנחנו לא מוותרים.

אני מטפלת בנושא באינטנסיביות רבה, לפני ואחרי הקלעים, ולא אעמיס עליכם את כל העדכונים וההתפתחויות. ממליצה לקרוא, לצפות ולהאזין למקצת הדברים שבחרתי כן להביא, כדי להיות מצויידים בתשובות ובנימוקים טובים, ומבקשת מכם לחבור אלי ולארגוני החברה, הסביבה ואיכות השלטון ולהיות שותפים במאבק.

מזמינה אתכם לכנס חרום שאני עושה השבוע בכנסת. כל הפרטים בהזמנה למעלה. נלמד, נתעדכן, נצא מחוזקים לקרב.

 

מספר המקומות בכנס מוגבל ל-120, ומותנה באישור כניסה מהכנסת. מהרו להירשם. כתבו לנו למייל shelly@knesset.gov.il פרטים מלאים: שם מלא כפי שהוא מופיע בתעודת זהות, מספר תעודת זהות, טלפון, וכמה מלים על הקשר שלכם לנושא (גם סתם אכפתיות מספיקה!)

הנה הקישור לאיוונט בפייסבוק:
https://www.facebook.com/events/1608417076108857

 

רק הכוח שלכם יחזק אותי, ואני מבקשת מכם לפקוד ולהתפקד למפלגת העבודה. בשבילי ובשביל כל מה שאני נלחמת עבורו. התפקדו דרך הלינק הזה או כתבו לי ל-hitpakdutshelly@gmail.com ואנחנו נחזור אליכם. כל ניוזלטר החל מעכשיו יחתם בפוסט של מתפקד/ת חדש/ה. בסוף הניוזלטר הזה, דבר המתפקד החדש - טל גלילי.

 

אז לטובת מי אתה, אריה דרעי. לטובת תשובה או לטובת השקופים? מדהים לראות איך שני שרים בכירים מאוד וחברתיים מאוד שומטים מידיהם את הטיפול בגזל הזה מהציבור, כאילו היה מדובר בתפוח אדמה לוהט. קודם זה היה שר האוצר משה כחלון, ועכשיו זה שר הכלכלה אריה דרעי שמחזיק בידיו כוח עצום לבלום את המהלך, אבל בוחר שלא להשתמש בו.

 

במכתב גלוי מאוד ואישי מאוד לאריה דרעי, אני מספרת על תהפוכות היחסים בינינו לאורך עשרות שנים, ולמה אני מצפה ממנו עכשיו. מהאישפוז שלו אחרי שראיינתי אותו ראיון נוקב במהלך משפטו, דרך הנסיון שלי למנוע ממי שהורשעו ונכלאו מלשוב ולכהן בכנסת, דרך ההכרה בכך, מסיבות שונות, שלמרות הכל יש מקום לדף חדש ולשיתופי פעולה חברתיים, ועד לתביעה ממנו להשתמש בכלים שיש בידיו לטובת השקופים. כאן לסטטוס בפייסבוק, כאן לכתבה במעריב, ולפוסט באתר הקליקו על התמונה: 

 

צפוף חם ואינטימי היה בטח בפגישת חמש השעות של שטייניץ-תשובה. בסטטוס בפייסבוק ובפוסט באתר אני מפרטת למי היה ראוי יותר ששטייניץ יקדיש חמש שעות.

 

מצער אותי מאוד שהמאבק הדרמטי הזה הוא לא חוד החנית של הקרב האופוזיציוני שלנו. הרבה, הרבה יותר חשוב למדינה ולעתידה מאורן חזן. בנאום בהנמקת האי אמון של הסיעה שלנו בממשלה, פניתי לדרעי הנעדר עם קטעים מהמכתב:

 

השבוע התקשרו אלי כמה כתבים צבאיים, וניסו להבין ממני, כמי שמתמצאת בענייני הגז, מה הסיבה לעזאזל לכך שהסוגיה הכלכלית הענקית הזאת תידון בקבינט המדיני בטחוני. הם צדקו בתהייתם. ואכן, מזעזע שהקבינט הזה משמש שכפץ לאינטרסים של בעלי ההון. עוד שיא של ביזוי הדמוקרטיה וסגידה לממון. הנה ראיון לאסתי פרז ביומן הצהריים של רשת ב, וגם ראיון אצל אמיר אבגי בערוץ הראשון, ב"הערב בשש", אני נותנת כאן תשובות לכמה שאלות שנוהגים לשאול בענייני הגז:

 

עם מנכ"לים, בעלים וחברי הנהלה בכירה של תעשיית המזון שהופעתי בפניהם השבוע, דברתי על ההשפעה הישירה שיש לשוד הגז עליהם. זה היה בכנס המזון, שמאגד בתוכו את מי שאחראים לבטחון המזון של מדינת ישראל, מספקים קרוב למאה אלף מקומות עבודה, ועושים תעשיית אמת אמיצה ורבת מכשולים, שהיא ההיפך המוחלט מכלכלה נצלנית וספקולטיבית.

 

"מי כמוכם מבינים שהנוסחה של מונופול מוחלט לעשרות השנים הקרובות, יחד עם התחייבות להיעדר פיקוח על המחירים - משמעותה מחירים מטורפים של חשמל ואנרגיה למפעלים שלכם. כבר היום עלות הייצור של יחידת אנרגיה היא פחות מדולר, ואתם נאלצים לקנות אותה בשישה דולר. למי מהמפעלים כאן יש מתח רווחים כזה? ואתם יודעים מה, לו אני תשובה ונובל, הייתי מעלה לעשרים דולר. למה לא? הרי הם יכולים.

 

אני קוראת לכם לא ליפול במלכודת התעמולה השקרית, ולהבין כי מדובר באינטרס ראשון במעלה שלכם כדי שבעשרות השנים הקרובות הגז שיזרום למפעלים שלכם יהיה בעלות כזאת שתהפוך את כל הסיפור הזה לכדאי ומועיל, מה שיבטיח צמיחה, שגשוג, עצמאות, הוזלת עלויות דרמטית, סיוע ממשי למפעלים בפריפריה, תעסוקה ופריחה", אמרתי להם. הנה תמונות מהכנס:

 

בהמות, אספסוף, פלנגות, משתטחי קברים, מנשקי מזוזות, צ'חצ'חים. יש עוד גאון גזען בתור? זו הייתה התגובה שלי לנאום הבהמות של עודד קוטלר:

בטוויטר:

ובפייסבוק:

 

וגם ראיון אצל אריה גולן ברשת ב' של קול ישראל בבוקר שאחרי "... שאלתי את עצמי, בעיקר מההלם, עד איזה תהומות של ניכור, התנשאות, עיוורון, הרס עצמי יכולים אנשים מהמחנה שלי, אני מחשיבה את עודד קוטלר מהמחנה שלי, להגיע... אין מילים לגנות את הקללה הקולקטיבית הזאת כלפי מיליון אזרחי ישראל... הוא יכול לנהל עימות אידיאולוגי עם מירי רגב ולהגיד עליה דברים קשים. היא נבחרת ציבור, היא עושה מעשים שגם אני מסתייגת מהם עמוקות. אבל יש פער מאוד גדול בין להתעמת עם נבחר ציבור רם דרג בתפקיד מיניסטריאלי שאתה מתנגד לחלוטין למהלכיו לבין לקחת מיליון בני אדם שהצביעו בקלפי עבור מפלגה דמוקרטית שאמנם אינה המפלגה שאני הצבעתי אליה ולכנות אותם בהמות....
כל פעם מגיע הגאון התורן. פעם זה אספסוף, פעם זה משתטחי קברים, פעם מנשקי מזוזות, פעם פלנגות, פעם צ'חצ'חים ועכשיו בהמות. נראה שיש איזה קבוצה שלאורך העשורים מתחרה בינה לבין עצמה מי יעליב יותר כמה שיותר בני אדם במדינת ישראל. אם מישהו מעלה על דל דעתו שאי פעם המשך היחס המנכר והמפלג הזה ישיב אלינו מצביעים, הרי שהוא טועה טעות מרה מאוד
..."

בהמשך הראיון אני מותחת ביקורת על צנזורה וסתימת פיות, מספרת שילדי למדו יחד עם ילדיו של נורמן עיסא בבית הספר, ומגנה על זכותו שלא להופיע בשטחים. האזינו.

 

קריאת בוז ארוכה לאל על שהודיעה לדיילות שלה שהן חייבות מעכשיו לנעול נעלי עקב עד שאחרון הנוסעים יעלה. הצעתי שכל הגברים בהנהלת אל על ינעלו נעלי עקב בעבודה, ואז נראה אותם, זכתה לתמיכה גורפת. הנה הסטטוס בפייסבוק, עם תמונת הרגליים שלי, ועם שינוי תמונת הפרופיל שלי לנעל עקב, לאות הזדהות עם הדיילות:

 

קיבוצניקים, זה מיועד לכם: ביום שלישי השבוע אתם הולכים לבחור את מזכ"ל/ית התנועה הקיבוצית החדשה, במקום איתן ברושי שנבחר לכנסת.

 

קוראת לכם ללכת ולממש את זכותכם הדמוקרטית, ולבחור הפעם, לשם שנוי, אשה: נגה בוטנסקי הנפלאה.

 

55 אלף חברים בעלי זכות הצבעה מ-257 קיבוצים ילכו לקלפי. תמיד, כמו שאתם יודעים, אני קוראת לכל מי שמזדהים עם הדרך האידיאולוגית הסוציאל דמוקרטית להיות אקטיביים, לממש את זכות הבחירה וההיבחרות לגופים משפיעים, לא לשבת בבית ולקטר אלא לקחת חלק בשינוי המציאות.

בקיבוץ עד 100 חברים תפעל הקלפי בין 16:00-20:00, ובקיבוץ מעל 100 חברים בשעות 12:00-20:00. 

 

נגה היא שותפה שלי לדרך כבר עשר שנים. היא המנכ"לית המעולה של מכללת אורנים המשגשגת והערכית בעשר השנים האחרונות. ומאחוריה עוד שפע של תפקידים ציבוריים, חינוכיים וניהוליים, שעשתה בהם עבודה מדהימה. יש בה את השילובים הכל כך נדירים שכולנו תמיד מחפשים במנהיגים: חזון ואידיאולוגיה, יחד עם יכולת ביצוע מרשימה; נועם הליכות יחד עם מנהיגות ויכולת קבלת החלטות. אני מאמינה בה מאוד, אוהבת אותה, וקוראת לכם להצביע בשבילה.

 

כשרבין חייך. בידיעות הקיבוץ בקשו מכל אחד מהמועמדים תמונה מעברו שהיא משמעותית עבורו. נגה שלחה את התמונה הזאת, וכתבה:  התמונה היא ממאי 1995, בשיא ההפגנות נגד תהליך השלום. התלבטנו כיצד להביע תמיכה בתהליך ובראש הממשלה. כראש אגף צעירים, נוער וסטודנטים בהסתדרות יזמתי והפקתי מפגן תמיכה ענק של כל תנועות הנוער בארץ ובעולם התוצאה - אירוע ענק בעמק חרוד ועמק המעיינות... ורבין?  - רבין חייך!

 

מי שמעוניין להתנדב לסייע לנגה ביום הבחירות, מוזמן לכתוב לי למייל - shelly@knesset.gov.il

 

ריח של קנאות דתית אלימה ומטורפת עולה מההצתה של כנסיית הלחם והדגים הקתולית שלחוף הכינרת.

"והאלילים כרות ייכרתון", משפט שהמשכו "...לתקן עולם במלכות שדיי" כתבו המציתים, ושיתפו אותנו ב"תפיסת עולמם" הסוטה.
הם חירבו את אחת הכנסיות היפות בארץ, שיש לה ערך היסטורי, דתי, תיירותי ומה לא, והמוני קתולים בעולם מכירים אותה ונושאים אליה עיניים.
מעניין איזה אלוהים ואיזה תיקון עולם הזוי ומשובש יש בליבם של המנוולים האלה, שקצת נפט וגפרורים הם כלי נשק בידם להכריז מלחמה על העולם הנוצרי. בדיוק מה שאנחנו צריכים בכלל, ובפרט עכשיו... לסטטוס המלא בפייסבוק, וכאן לפוסט באתר:  

 

על הצינון המיותר, המפלה, והפחדני לטעמי – שחל על קצינים בכירים במערכת הבטחון, בראיון אצל יועז הנדל וספי עובדיה בגלי צה"ל 

 

דמוקרטיה ובטחון. חוק הכניסה לישראל.  זו הוראת שעה שבכל פעם מוארכת – היא פשוט אוסרת כמעט טוטאלית כניסה לישראל של פלשתינים גם אם הם נשואים לערבים ישראלים. לכאורה דילמה בין בטחון ובין עניין פעוט ובסיסי ששמו דמוקרטיה ואי אפליית מיעוטים. גם הפעם, כמו תמיד, הצבעתי נגד החוק. לחוסן שלנו כדמוקרטיה יש משקל כבד בחיינו כאן, לא פחות מחוסננו הבטחוני. מה גם שבמקרה הזה אין באמת סתירה. הנה הנאום שלי בכנסת לפני ההצבעה: 

 

עוד קצת תקשורת:

ביומן של איילה חסון בערוץ הראשון: על אורן חזן, רונאל פישר, פריימריס לעומת בחירות במרכז (עם מחמאות לועידה שלנו), סחר בנשים שהוא זוועה ולא פולקלור, צנזורה מירי רגב ובנט, ועוד. 

 

על מונופול הגז, וגם כמה שאלות פוליטיות שהופנו אלי – בראיון אצל אורית לביא נשיאל בערוץ הכנסת:

 

משחקי הכס. עוד עונה הסתיימה בסדרה האהובה עלי, הנה ראיון על זה ב"חמש בערב" עם ירון וילנסקי בגלי צה"ל, וגם כמה התייחסויות תמימות שלי לסדרה במהלך העונה, שזכו ללא מעט פרשנויות יצירתיות של כתבים ופרשנים פוליטיים:

 

השנה פועלת בלשכה שלי קבוצת מתמחים מדהימה ברמתה הגבוהה. הם לומדים פכ"מ, כלכלה, משפטים ומה לא, ועושים עבודה נהדרת. השבוע הקמנו אותם  מהמחשבים, ויצאנו יחד לפיקניק בגן הורדים מול הכנסת. למדנו הרבה דברים מפתיעים וחדשים זה על זה...

 

כמעט לסיום ציטוט שלא יאמן:

 

ולסיום, כמו שהבטחתי, דבר המתפקד הטרי. והפעם טל גלילי. רק בקשה: טל לא השאיר את הפרטים שלו באתר המפלגה כדי שלא יוטרד בשלל הודעות. מבקשת מאוד שכן תשאירו פרטים בלינק הזה שהוא רק שלי, כדי שנהיה בקשר. איש לא מקבל ממני את הפרטים האלה, לעולם. בהמשך אתם מועברים ללינק של המפלגה – שם אתם מוזמנים לבחור אם להשאיר או לא. ושוב – אפשר פשוט לכתוב לנו במייל hitpakdutshelly@gmail.com.

 

תודה טל! ותודה לכולכם

 

שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית