ח'כ עמר בר לב: עמדתי בעניין ממשלת אחדות
חברות וחברים לדרך,

 
בימים האחרונים שוחחתי עם כמה מכן ומכם בשאלת הכניסה לקואליציה בה הבעתי עמדה ברורה. לפני מספר ימים קראתי בידיעות שאני "טרם החליט" בנושא, מעניין!

 
בעקבות כך הגיעו אלי פניות רבות, חלקן נזעמות וחלקן מעודדות.

 
בכל אופן, עמדתי בנושא זה נשארה כפי שהייתה בחודשים האחרונים, נתתי לה פומבי והיא צוטטה במספר ערוצי תקשורת בשבוע האחרון. להלן ההודעה לתקשורת שיצאה מטעמי כבר לפני כשבוע:

 
"זו לא שאלה של תיקים, זו שאלה של כיוון. מבחינה פוליטית זה (כניסה לממשלה) מהלך שיפגע במפלגה. אבל אני בפוליטיקה בשביל להשלים את מימוש החזון הציוני שמתפוגג אט אט בין האצבעות בהנהגת נתניהו - מדינה בטוחה, יהודית ודמוקרטית. לכן, הסיבה היחידה להיכנס לממשלה היא היפרדות אמתית מהפלסטינים - לא בדיבורים כי אם במעשים. והמבחן היחיד האמתי לכך הוא חקיקת חוק פינוי פיצוי מרצון בתוך ששה חודשים (כתנאי סף). אני חושש שנתניהו מחקה את ערפאת - מסר אחד בערבית ושני באנגלית. אני בספק שנתניהו יסכים לתנאי הזה ולכן אנחנו כנראה נמשיך לשבת באופוזיציה".

 
ברור לכל מי שקצת מבין ש"חקיקת חוק פינוי פיצוי מרצון" מחייב קודם לכן את הפסקת הבניה מחוץ לגושי ההתיישבות וכמובן שישראל תגדיר סוף סוף מה הם גושי ההתיישבות ועוד.

 
זהו דבר אמתי שלא מותנה באף אחד אחר, למעט בממשלת ישראל. ברור גם שבדיוק בשל הסיבות הללו ביבי לא יסכים לתנאי הזה ולא נכנס לממשלה.

 
שבוע טוב,
עמר


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית