ח'כ עמר ברלב מברך את ח'כ איתן ברושי לכבוד נאום הבכורה בכנסת
ח"כ עמר ברלב מברך את ח"כ איתן ברושי
7/5/2015


כמקובל בכנסת, לאחר נאום הבכורה של ח"כים חדשים, עולה ח"כ ותיק ומברך את הח"כ החדש.
ח"כ בר לב בירך את ח"כ ברושי עם סיום נאומו.
בר לב ציין את היכרותם האישית ואת שת"פ הפעולה שלהם כאשר האחד חבש את כובע יו"ר השדולה החקלאית בכנסת והשני מזכ"ל התנועה הקיבוצית.
ח"כ בר לב ציין את המאבקים אותם הוביל ח"כ איתן ברושי למען התנועה הקיבוצית ואנשי ההתיישבות הקיבוצית ביניהם המאבק על ביטול הקפאת הבנייה בקיבוצים. ח"כ ציין כי הוא התרשם מדבקותו במטרה ומהעצמה בה הוא פעל. בין היתר התייחס בר-לב לניסיונו הרב של ח"כ ברושי בכל הנוגע לעבודה הפרלמנטרית אף על פי כהונתו הראשונה כח"כ.
 

   

נאום לברכת הח"כ החדש, איתן ברושי

5.5.15

יו"ר הכנסת, כנסת נכבדה,

 

לפני שנתיים עמדתי על הבמה הזו כח"כ חדש והנה נפלה בחלקי הזכות לעמוד כאן עכשיו כ"ותיק" ולברך את ידידי ח"כ איתן ברושי.  

איתן, ברוך בואך לכנסת ישראל!

 

בדרך כלל כשח"כ חדש נבחר לכנסת, יש תקופת למידה ארוכה - השיטות והדרכים בהן אפשר לקדם ולפעול. חבריי, אבל במקרה של איתן, חבר קיבוץ גבת, למעט (אולי) הכרת המסדרונות בכנסת, הוא מכיר את הדברים היטב. איתן אומנם חבר כנסת חדש, אבל למי שלא מכיר ויודע, בעברו בילה כאן ימים ארוכים בעת ששימש כעוזר שר הביטחון להתיישבות, כמנכ"ל משרד המדע, התרבות והספורט, כמו גם כראש מועצת עמק יזרעאל ועד לתפקידו האחרון בו שימש כמזכיר התנועה הקיבוצית.

 

איתן, מה אתרום לך מניסיוני כאן כ'ותיק'? טיפ קטן,

את חברי הכנסת אפשר לקטלג בכל מיני דרכים, ימין ושמאל, דתיים וחילוניים, יהודים ולא יהודים ועוד....

אבל אני תמיד מעדיף את החלוקה בין 'צודקים לחכמים'. קל מאוד להיות צודק. ואגלה לך סוד, באופוזיציה זה עוד יותר קל. ומי לא רוצה להיות צודק? זה נכון, זה נעים, אין התלבטויות, המצפון תמיד נקי – בקיצור צודק.

הרבה, הרבה יותר קשה להיות חכם! זה לפעמים אפילו מחייב, רחמנא לצלן להתפשר, פחות נעים,

 

בשנתיים האחרונות יצא לי להכיר אותך ולעבוד יחד כאשר אתה מזכיר התנועה הקיבוצית ואני יו"ר השדולה החקלאית בכנסת. ראיתי את הנחישות בה פעלת למען המגזר שבחר בך, הקיבוצים. ראיתי את המאבקים שהובלת, ובפרט את המאבק לביטול הקפאת הבניה בקיבוצים. התרשמתי מדבקותך במטרה, מהעוצמה בה פעלת,

אבל יותר מכל התרשמתי, שלמרות שאין לך ספק בצדקתך ובצדקת הקבוצה אותה אתה מייצג,

בחרת, להיות חכם! הבנת שלצדק פנים רבות, הבנת שבשביל להשיג הישגים עבור אלו אותם אתה מייצג, לעתים צריך גם לדעת להתפשר ולוותר כשצריך.

אני מאחל לך ומאמין, שאת התכונות הללו תביא לידי ביטוי כאן בכנסת ה-20. תדע לייצג את המגזר ממנו באת, את תנועת ההתיישבות, אך תדע ותזכור שאתה כאן גם כאחד מנציגיו של מחנה גדול יותר, המחנה הציוני ושל עם ישראל כולו. ובשביל לייצג מחנה מגוון לא מספיק להיות צודק, צריך להיות חכם!

איתן, בהצלחה!

 

ועוד דבר קטן לכל החברים כאן, "ראו הוזהרתם", איתן כמו כל אנשי האדמה קם מוקדם מאוד בבוקר,

אז אני מבטיח לכם כשתקבלו טלפון בשבע בבוקר, דעו שזה מאיתן אחרי שכבר חיכה לפחות שעה עד שהתקשר. ותאמינו לי שאני אומר זאת מניסיון, מזל שלי, שלפעמים אני עושה ספורט בבוקר אז הוא לא תמיד מעיר אותי....

ועוד דבר קטן לפני שאני יורד, אני חייב לשאול אותך איתן,

אתה יודע שיש כאן במליאה כמה יוצאי גולני גיליתי שאבא שלך הקים את גדוד 12 של גולני ושאפילו שמו של הגדוד, 'ברק', נקרא על שם הכינוי של אביך, אני גם יודע שאסיפת הקיבוץ אישרה לך בזמנו לחזור לקבע , אבל איך אבא שלך מיסד גדוד 12 בגולני אישר לך להיות מ"פ בגדוד 51?

את זה אני לא מבין!

בהצלחה איתן


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית