עדכון מח'כ מיקי רוזנטל: דברים שרואים משם

                    הצטרפו למיקי בפיסבוק

 

  Facebook  

 

 

2.4.2015 

 

 

 

חברות וחברים,

 

ראשית, ברצוני לאחל  לכם ולמשפחותיכם חג חירות שמח וכשר.   רוב נחת, בריאות וכל טוב. זו גם הזדמנות לשוב  ולהודות לרבים מכם על העבודה המסורה ועל המאמץ העצום שעשיתם בעת הבחירות. ראיתי  אתכם, פגשתי בכם – ואני גאה.

 

החג הזה מלמד אותנו, שלעתים יש ללכת במדבר על מנת  להגיע לארץ המובטחת. נפיק לקחים ונשוב להסתער על המטרה. למרות האכזבה - אין לנו  פריווילגיה להתייאש. ניאבק על דרכנו ועל דמותה של המדינה שלנו.   

 

ממשלת אחדות? לא ליפול למלכודת של ביבי

 

יש כאלה במפלגת העבודה שמעדיפים להדחיק את השאלה עם מי יש לנו עסק. לפני שבועיים הייתה תהום פעורה בינינו - ועכשיו התהום הפכה ל"חילוקי דעות". אולי, הם לוחשים, אולי כדאי בכל זאת "שנשפיע מבפנים"? 

 

אסור להתבלבל. הצטרפות המפלגה לממשלות הימין הוכחה מזמן כבלתי אפקטיבית. מפלגת העבודה הפכה בממשלות רבות מדי לעלה תאנה ולא הצליחה להשפיע על דרכן. מעבר לכך, האיש נתניהו, הוא האיש שהסית, שיקר ופגע במחנה והיום יש אנשים במחנה הנמשכים אליו כפרפרים לאור ולמקור החום שיקפד את חייהם.

 

לאלה שזיכרונם קצר נזכיר: ביבי לא בוחל באמצעים. כאשר יפנה להרצוג אחרי החג יהיה זה כדי להוזיל את מחירם של בנט וליברמן וגם על מנת להשפיל ולבזות את מפלגת העבודה ולהציגה ככלי ריק וחסר ערך ודרך. להשתמש ולזרוק. עלינו להבהיר מראש ולאלתר. לא ניכנס לשום מו״מ עם ביבי. אסור ליפול למלכודת הזו.

 

הנה  הדיון בנושא ב"פגוש את העתונות" עם רינה מצליח בערוץ 2.

 

לצפייה- לחצו על התמונה

 

 

בית הלורדים

 

אחרי מערכת בחירות סוערת, מתישה ופלגנית – התכנסנו השבוע להשבעת חברי הכנסת ה-20. אלא שאחרי יום עבודה אחד, החליטה הכנסת לצאת לפגרה עד ה3 במאי. למה? - למה לא?

 

רוב אזרחי ישראל עובדים 11 חודשים בשנה ונהנים מחופשה של כחודש אחד. חברי הכנסת לעומתם, עובדים בכנסת 8 חודשים – וארבע חודשים הכנסת בפגרה. הכנסת אינה בית לורדים, אלא בית מחוקקים בעל תפקיד מהותי ומעבר לכך הנבחרים צריכים לשמש דוגמא. הפעם הפגרה הממושכת מקוממת וחצופה במיוחד, מפני שבפועל הכנסת תושבת  חצי שנה ברציפות, בשל פיזורה ב-4 בדצמבר שנה שעברה לקראת הבחירות.

 

התירוצים לא מקובלים עלי. העובדה שטרם קמה קואליציה ולפיכך אין אפשרות לקיים תהליכי חקיקה ופעילות של הועדות הוא תירוץ קלוש. יש כל כך הרבה סוגיות ועניינים שהכנסת לא מטפלת בהן בשל סד הזמן. הרי ניתן היה למשל להפעיל את מרכז המידע של הכנסת שגם בימי העבודה הרגילים מתקשה לספק את השירותים הנדרשים. חשוב לדוגמא שהמחלקה המשפטית תעבור על מאות הצעות החוק שכבר הונחו. כל העבודה הזו נדחתה – וחבל. ויש עוד דוגמאות למכביר כיצד אפשר היה לנצל באופן מיטבי את הזמן. למשל, לאפשר לעשרות חברי הכנסת החדשים לנאום את נאומי הבכורה שלהם.

 

בעיני ההחלטה על הפגרה הנוספת של למעלה מחודש היא זלזול בציבור וביזוי שליחותם של חברי הכנסת. הסיעה היחידה מכל סיעות הכנסת שהתנגדה לפגרה השערוריתית הזו היא "המחנה הציוני".

 

הנה תקשורת בנושא:

ראיון ב"לילה כלכלי" שיחה ברשת ב'  וגם מאמר המערכת של עיתון "הארץ" התגייס לטיפול בנושא.

 

ראיון ב"לילה כלכלי" עם גדי סוקניק בערוץ 10

 

 

שיחה ב"הכל דיבורים" ברשת ב

 

https://www.youtube.com/watch?v=5ZT86VltVCw&feature=youtu.be

 

מאמר המערכת של עיתון "הארץ"

 

 

 

הצדק נעשה

 

הרשעתו  של אהוד אולמרט בפרשת טלנסקי היתה הכרחית ממש, מפני שאילו פסק הדין הקודם היה נותר  על כנו – משמעותו בפועל הינה הכשר לנבחר ציבור לקבל מאות אלפי שקלים (במעטפות, או  במזוודות) מבלי לדווח על כך ומבלי שאותו נבחר חייב הסבר לציבור. הנה דברים שכתבתי ביולי 2012, יומיים אחרי זיכוי של אולמרט, ובו נימוקים מדוע המדינה ח ייבת לערער על  זיכויו.

 

לחצו לקריאה: 

 

 

הצדק טרם נעשה

 

נ יר גלעד, מנכ"ל החברה לישראל, הפך בשנים האחרונות לסמל החזירות של בכירים במגזר העסקי. גלעד כיכב  בסרט "שיטת השקשוקה" כמי שהרעיף את כל טוב המדינה על משפחת עופר (על  חשבון הציבור כמובן) בעת שכיהן כחשב הכללי באוצר. העופרים מצידם, גמלו לו בנדיבות  גדולה (הרוב על חשבון הציבור כמובן, שכן החברה לישראל היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה). רק בשנת 2014 זכה גלעד ממשפחת עופר ל-43 מיליון שקל.

 

בסך הכל קיבל  גלעד מהעופרים (מאז נתן את בז"ן מתנה למשפחה ועוד הטבות מופלגות) סכום אדיר של 143 מיליון שקל. סכום העתק הזה לא קשור לביצועיו כמנהל. להיפך. גלעד הוא אחד המנהלים הכושלים במשק. מאז מינויו של למנכ"ל החברה לישראל, ביוני 2007, ועד פרישתו בתחילת 2015, איבדה המניה 35% מערכה. 

 

שכר הבכירים הוא נושא שמחייב טיפול יסודי בכנסת  הבאה.

 

 

 

 

בימים אלו אני שוקד על החקיקה לכנסת ה 20. אם יש לכם רעיונות, אשמח שתשתפו אותם אותי במייל או בפייסבוק.

 

בכל נושא תוכלו לפנות גם לאחד מיועצי: אסף: 0544649647 אדם:0543005460

 

 

 

אני עומד  לרשותכם בכל עת,
חג שמח

מיקי

 

 

 

שמרו על קשר 

 

mrosenthal@knesset.gov.il 

 

  Facebook    Twitter    YouTube  


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית