ח'כ נחמן שי: השבוע שהיה כך היה: לא עוצרים לרגע

חברות וחברים,

  

הכנסת ה-20 תושבע ביום שלישי י"א ניסן, 31 למרץ בשעה 16:00. לי תהיה זו הכנסת השלישית. בבית יש ותיקים ממני, למשל ח"כ עמיר פרץ שהוא ותיק חברי הכנסת, אבל ההתרגשות בכל פעם גדולה ומבלי לשים לב ביום הזה מתחברים אל העבר הלאומי ואל העבר האישי. זיכרונות מתערבבים, ומעל הכל נופלת עליך תחושה של אחריות כבדה וציפיות שלך וממך.

   

בינתיים אנו מתאוששים מתוצאות הבחירות ומסיימים לפענח את תוצאותיהם. הניגוד בין 24 מנדטים, הישג בלתי רגיל שמזכיר את הישגי העבודה בעבר, לבין המציאות הפוליטית שבה הליכוד והימין מרכיבים ממשלה ללא צורך במרכז ובמרכז - שמאל בלתי נתפסת.

  

ראשונים להתאושש הם סניפי המפלגה ברחבי הארץ שמקיימים הרמת כוסית לכבוד החג ובהזדמנות זו מקיימים מפגש עם פעילים, כך היה בפתח-תקווה, קריית אונו ובגבעתיים, עוד אירועים יהיו בשבוע הבא. הסניפים הם חוט השדרה של המפלגה, בלעדיהם היא תיפול וללא עזרתם תיכשל, לכן חשוב לראות את הרוח חוזרת ודוחקת החוצה את המחשבות הקשות והכאב שבאו אחרי הבחירות.

  

  

באוויר תלויה ועומדת השאלה האם בכל זאת נצטרף לממשלה, התשובה לדעתי שלילית. מעבר להשגות הכבדות שיש לנו לגביה ולגבי העומד בראשה, ברור כי נתניהו מתחפר והולך בשוחות המוכרות לו ואינו מוכן לחרוג מהן. התוצאה תהיה ממשלת ימין - חרדים, לאומית וקיצונית בעמדותיה.

  

הדברים הגלויים שאמר השבוע נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, על ראש הממשלה והצהרותיו ערב הבחירות הינם רק שמץ מן ההתחלה של מסע הייסורים שצפוי לנו בזירה הבינלאומית. עוד יהיו מבחנים ליחסי ארה"ב - ישראל. מעבר לכל שיוך פוליטי אני מקווה שארצות הברית תישאר הידידה הנאמנה והקרובה ביותר לישראל בקהילה הבינלאומית.

  

אני רוצה לחזור לסיום בבקשה שהעליתי ואני מעלה שוב, משרדי ואני ערוכים לכל הצעה, רעיון ויוזמה שיש ברשותכם ביחס לכנסת ולחקיקה הבאה. כל הצעה או פניה תתקבל בברכה וישמשו אותי בעבודתי הפרלמנטרית.

  

אני מודה לכם מראש ומאחל לכם שבת שלום,

   

נחמן שי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית