ח'כ נחמן שי: השבוע שהיה כך היה: זמן אמת

חברות וחברים,

בתחילת השבוע הצגנו את מצע המחנה הציוני לבחירות 2015. בחודשיים האחרונים עבדתי, יחד עם חבריי, עו"ד מלי פולישוק בלוך והרב גלעד קריב על מצע זה. המצע הנוכחי הושתת על מצע 2013 של מפלגת העבודה וכן על עקרונות התנועה. נוסף על כך, לפנייתי נענו רבים במחנה הציוני ומחוצה לו, שהעבירו לנו רעיונות, מחשבות והצעות. את כל אלה איגדנו למסמך אחד מקיף וכולל שעבר את עיונם ואישורם הקפדני של יצחק הרצוג וציפי לבני.

המצע הזה הוא עכשיו המצפן שלנו לקראת הבחירות.

מותר לכולנו להיות גאים, שהרי המפלגה המתחרה, הליכוד, לא טרחה אפילו להציג מצע לציבור הישראלי. בשבילם כנראה המאמץ הזה מיותר. לי ולחברי במחנה הציוני זה חיוני וחשוב להציג את הרעיונות ואת תכניות הפעולה שלנו לקראת הבחירות. אני מניח כי קראתם רבות על כך בתקשורת, שכן המצע התקבל באהדה רבה, ובכל מקרה הרי המסמך המלא לרשותך והידיעות בתקשורת: דה מרקר, YNET, כלכליסט, NRG, בתכנית "ישראל בוחרת" ובערב חדש.

מצע המחנה הציוני

מסע הבחירות התרחב והלך לקהלים רבים ובעיקר לסטודנטים באוניברסיטאות ובמכללות, דור העתיד. הערכנו כי הצלחה אצלם היא אינדיקציה מצוינת להלוך הרוחות בקרב צעירים ואולי גם בציבור כולו, והתוצאה עלתה על כל הציפיות.

 

 

אני עצמי השתתפי בפאנלים בשנקר, בר אילן, אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית תל אביב - יפו ובמכללת כנרת. נהניתי מאד מהמפגשים עם דור העתיד, מהערנות שלהם, מהמעורבות שלהם ומהאכפתיות. זיהיתי אצלם את התקווה למשהו אחר, חדש ומבטיח. ותכלס, מגיע להם.

ארבעה ימים לפני יום הבחירות והסקרים מעודדים, נוצר פער של 3-4 מנדטים בינינו לבין הליכוד, אבל זה בקושי חצי מהדרך. אסור שההפרש הזה ירדים אותנו. נזכור את דבריו של הנשיא לשעבר פרס, כי "סקרים הם כמו בושם, אפשר להריח אותם אבל לא כדאי לשתות.."  אגב, פרס, האיש הנערץ ביותר בישראל, עם הניסיון הפוליטי העשיר ביותר ולוחם השלום, התייצב בסוף השבוע בצורה ברורה מאחורי הרצוג והביע את תמיכתו המלאה.

המשימה של כולנו היא להרחיב את הפער בינינו לבין הליכוד באופן שההכרעה תהיה חד משמעית. אני משוכנע כי הנשיא ריבלין בנסיבות כאלה יטיל את הרכבת הממשלה על הרצוג וגם מפלגות שמהססות בעת הזו להתייצב בגלוי מאחורי הרצוג, ישענו על תוצאות הבחירות כדי להביע בו תמיכה.

חברים וחברות, זה הזמן לעבודה. זמן קצר מאד אבל אפשרי. לשכנע עוד ועוד, בני משפחה, קרובים, חברים, עמיתים לעבודה, שכנים וכל מי שאתם מכירים. זה רק טלפון, זאת רק שיחה ברחוב. אין כמו מגע אישי כדי לשכנע.

לא נסלח לעצמנו אם לא נכריע את הבחירות הללו הכרעה ברורה וחדה. נצא לסוף השבוע הזה בתקווה גדולה ובאמונה.

 

שלכם, שבת שלום,

נחמן שי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית