ח'כ מיקי רוזנטל: איך מנצחים בחירות? באמונה חברים, באמונה גדולה - עדכון שבועי - 6.2.2015

                    הצטרפו למיקי בפיסבוק

 

  Facebook  

 

 

עדכון שבועי - 6.2.2015 

 

 

איך מנצחים בחירות? באמונה חברים, באמונה גדולה

 

חברים יקרים,

 

כשיצאנו למערכת הבחירות הזו ידענו שיהיו עליות ומורדות, ימים משמחים וימים פחות מלבלבים. עד השבוע חווינו עליה מתמדת בסקרים. השבוע דווקא הליכוד עלה.

אז מה? מה קרה? תנודות בדעת הקהל עלולות להימשך עד הרגע האחרון ואנחנו צריכים  לדאוג שהמערכה הקשה הזו תסתיים בסילוקו של נתניהו מהשלטון והחלפתו בממשלה בראשות  יצחק הרצוג.

 

אנחנו מפלגה של אנשים דעתניים ולעתים יש ביננו חילוקי דעות; האם אנחנו  מנהלים נכון את הקמפיין? האם לתקוף את נתניהו האיש וההתנהלות החזירית של משפחתו או  דווקא את מדיניותו? האם להדגיש את יתרוננו ומה אנחנו מציעים לציבור או דווקא להצביע  על כישלונותיו של ביבי? מחלוקות הן עניין לגיטימי, מה שאסור לנו הוא לוותר על  האמונה שאנחנו הולכים למהפך. אם לא נאמין – זה לא יקרה. מבקש לצטט לכם קטע משיר  האומץ של קיפלינג:  

 

מלחמות  החיים לא תמיד מבקשות,

את האיש  החזק וכתפיו הנוקשות

אם יתמיד, אז תמיד ינצח בכול

רק אותו האדם החושב כי יכול.

 

אנחנו יכולים. רוב הציבור מאס בנתניהו. התפקיד שלנו כעת הוא לשכנע את  הישראלים לתת סיכוי ל"מחנה הציוני". אם כל אחד ואחד מאתנו יפעל כאילו  גורל הבחירות הללו מונח על כתפיו  ואם כולנו נאמין – נעשה ונצליח.

 

 

הצעה לשותפות: הסכם חדש עם הציבור

 

השבוע הצגנו את המתוה הכלכלי-חברתי של  "המחנה הציוני". במשך שנים רבות ממשלות ישראל השאירו אותנו האזרחים להיאבק כמעט לבד ובכוחות עצמנו עם הקיום היום-יומי. זה עומד להשתנות בקרוב. עולמנו ישתנה. אנחנו ב"מחנה הציוני" מתכוונים לחתום הסכם חדש עם הציבור. בהסכם הזה יהיו הרבה סעיפים הנוגעים לכל תחומי חיינו – אבל יש מרכיב אחד המקשר בין כל הסעיפים והוא אומר בפשטות: אתם לא לבד יותר. 

 

מעתה ואילך המדינה לוקחת בחזרה את האחריות  שתאפשר לכל אחד ואחת לחיות בכבוד. הדאגה לבריאותכם, לחינוך של ילדכם, לביטחונכם, לדיור,  לקיום בכבוד בגיל הזהב – היא גם שלכם וגם שלנו. נתניהו, לפיד, בנט ודומיהם מקדשים את  השוק החופשי ואומרים לכם איש-איש לגורלו, "תסדרו לבד". אנחנו מציעים לכם   שותפות. אנחנו נגדיל את אחריות הממשלה ואת הדאגה לאזרחים. אצלנו זו לא סיסמא – זו דרך   חיים.

 

המתוה שהציג השבוע מנו טרכטנברג מסמל את הכיוון. לא כולנו מסכימים עם כל סעיף, ואני מצדי אציג עוד פתרונות ועוד רעיונות – ברם, התכנית שהוצגה מסמלת את אמונתנו העמוקה שיש להחזיר את ישראל לשוב ולהיות מדינת רווחה, לצמצם את הפערים בין עשירים ליתר התושבים, בין מרכז לפריפריה ולחזק את תחושת השייכות, שכולנו נהנים מהפירות ומהתוצרים של מדינת ישראל, ולא רק קומץ קטן. לכל אחד ואחת מגיע כאן סיכוי שווה בלי קשר למקום היוולדו או לגודל חשבון הבנק של הוריו.

 

 

ביבי מושחת ומשחית

 

יש לנו ראש ממשלה שמונע על ידי בצע כסף, פועל  בניגוד עניינים, פוגע בטוהר המידות ומקבל מתנות אסורות. איש מושחת ומשחית. המסקנה העגומה הזו לא שייכת למערכת הבחירות – אבל חייבת להנחות את הישראלים בבחירתם. 

 

מדובר בשורה של מעשים חמורים שבהם משפחת נתניהו  מימנה את גחמותיה הפרטיות על חשבון הציבור; "פרשת הבקבוקים", מילוי  הבריכה הפרטית בוילה בקיסריה על חשבון משלם המסים  וכמובן טיוטת דו״ח מבקר המדינה שפרסם העיתונאי רביב דרוקר על פרשת ״ביביטורס״.

 

הנה קטע מדו״ח הטיוטה של המבקר:

"ילדיו (של מר נתניהו – ר.ד.) ממומנים בחלק מהטיסות על ידי גורמים זרים. כן נמצאו מספר טיסות בהן מר נתניהו מומן על ידי גורם זר אחד כאשר במקביל רעייתו ועוזריו ממומנים על ידי

גורם זר אחר (במילים אחרות, מימון כפול – ר.ד.). לא אותו גוף שמימן את טיסתו של נתניהו ללא מתן כל תמורה מצידם של גברת נתניהו לארגון הזר שמממן אותם. לדעת הביקורת, יש במימונים האלה שמסתכמים בעשרות אלפי דולרים משום קבלת מתנה אסורה ובחלק מהמקרים אף פגיעה בטוהר המידות"

 

אם עד כה השיח  היה על אדם המנותק מהציבור ומסבלו וחי חיי מותרות – הרי שלפרשות האחרונות גוון פלילי שחייב להתבהר בחקירה משטרתית. לכן חייבים להתרחש כעת 2 דברים: ראשית, המבקר חייב לפרסם לאלתר את הדו״ח הסופי בכל פרשות נתניהו -״ביביטורס״ והמימון הציבורי של הגחמות הפרטיות של משפחת נתניהו. ושנית, בג״צ לא יכול להישאר אדיש לעתירה שהגשתי נגד סגירת התיק ולתיאורים הקשים של מבקר המדינה. עליו להורות על פתיחת חקירה פלילית בפרשות הללו.

 

בקישורים הבאים, ראיונות בנושא זה ועוד בערוץ הראשון ובגל"צ

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=5ZT86VltVCw&feature=youtu.be

 

 

 

 

 

 

 

שבת שלום,

שימרו על עצמכם

מיקיי

 

 

 

שמרו על קשר 

 

mrosenthal@knesset.gov.il 

 

  Facebook    Twitter    YouTube  


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית