ח'כ נחמן שי: השבוע שהיה כך היה: תודה

חברות וחברים,

 

קודם כל ולפני הכל, תודה גדולה. תודה ל-12,000 חברי המפלגה שבחרו בי לרשימת העבודה לכנסת. אני מוקיר כל אחת ואחד מכם ומכיר באחריות שהטלתם עליי. אמשיך לייצג את כוללללללללכם בכנסת ה-20.

 

ועכשיו, יאללה לעבודה. בסוף השבוע הושק הקמפיין החדש של המחנה הציוני, וכבר לא צריך להתנצל על השם. זהו מחנה גדל והולך שצובר תנופה וכוח מיום ליום. הרשימה שנבחרה לכנסת משקפת היטב את החברה הישראלית המגוונת והמורכבת ויש בה כדי להעניק ייצוג לכל אחד ואחת מאיתנו.

 

מערכת בחירות היא מסע ארוך, קשה ובלתי ידוע. ב-50 הימים הקרובים יקרו דברים שעשויים לסייע לנו או עלולים, חלילה, להפריע לנו. הליכוד ובראשו ביבי נתניהו נמצאים בירידה. המאבק שלהם להישאר בשלטון עלול להוליך אותם למקומות שונים ומשונים ומסוכנים, למשל המתיחות שהתפרצה בגבול הצפון או הביקור המוזמן והמתוזמן של נתניהו בוושינגטון שבועיים, אני חוזר, שבועיים לפני הבחירות. בעניין זה אמרתי כי ציבור אינו טיפש. לאחר שחיבל ביחסי ישראל עם מדינות המערב ובעיקר עם ידידתנו הטובה ארצות הברית, מנסה ראש הממשלה לשכנע את הציבור הישראלי בדיוק ההפך. ב50 יום, שנותרו לבחירות, אזלו לראש הממשלה השפנים. הופעתו העתידית בפני שני בתי המחוקקים בארה"ב נחשבת בשלב זה כתעמולת בחירות. אני מצפה כי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית יקבע מסגרת מתאימה לשידור ההופעה, אם בכלל, ואז יעניק זמן תגובה שווה לראשי המחנה הציוני. ביבי צריך לדעת: שברת – שילמת. אגב, בינתיים כבר נמסר כי הן הנשיא והן מזכיר המדינה לא יפגשו את נתניהו... עכשיו כמובן, אנחנו בשלב העלבונות.

 

ראיונות שהיו לי בנושא ביומן הבוקר של רשת ב' (דקה 1:26:45), ערב חדש ומעריב.

סיסמת הקמפיין היא: אנחנו או הוא. סיסמא שקוראת למאמץ עילאי של בניית כוח גדול מן המרכז, מן השמאל ואפילו מן הימין המתון. רק כוח כזה, שיובילו הרצוג וליבני יקבל את המנדט להרכיב את הממשלה הבאה. תתפלאו באיזה קצב המפלגות האחרות יצטרפו לקואליציה. אבל לפני כן, כאמור, לפנינו עבודה קשה ועל כך עוד נדבר בשבועות הבאים.

 

ולסיום, בשורה טובה שיצאה בשבוע שעבר מהכנסת - העלאת שכר המינימום ל-5,000 ₪. ההסתדרות, בהנהגתו של אבי ניסנקורן חברה למעסיקים וכפתה על הממשלה את מה שמפלגת העבודה מובילה זמן רב, צמצום פערים בחברה הישראלית. פה אחד הצביעה הכנסת בעד. בנאומי הדגשתי את משמעות של העלאת שכר המינימום לגבי ציבור גדול של אנשים בעלי צרכים מיוחדים וקשישים אשר הטיפול בהם התייקר עכשיו באופן משמעותי. על חלק הממשלה נתנה תשובה ועל חלק, לא. לצפייה בנאומי לחץ על התמונה.

 

 

הנה דוגמה קטנה למה שאפשר יהיה לעשות לאחר ה-17 במרץ.

 

שבוע טוב,

נחמן שי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית