ח'כ שלי יחימוביץ': דברים שהבן שלי אמר לי בשלג - חשבון נפש. הו הא מי זה בא הרצוג ראש הממשלה הבא. בואו במוצא"ש כדי שאגיד לכם תודה. תתפקדו ותהיו חלק מהמהפך

דברים שהבן שלי אמר לי בשלג - חשבון נפש. הו הא מי זה בא הרצוג ראש הממשלה הבא. בואו במוצא"ש כדי שאגיד לכם תודה. תתפקדו ותהיו חלק מהמהפך

 

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

אין לי מספיק מלים להתחיל ולהודות לכם על התמיכה, על המסירות, על הזמן והמאמץ שהשקעתם, על הכישרון, על האמונה בצדקת הדרך, על האהבה ועל ההתמדה.

אני אוהבת אתכם ומודה לכם.

בשנים מעטות יחסית הספקנו לחוות יחד קשת מגוונת מאוד של חוויות משותפות. נצחונות ותבוסות, הישגים פורצי דרך בסדר היום שלנו וגם לא מעט מפחי נפש. לפני שנה וחודשיים חווינו יחד הפסד פוליטי צורב, על כל השלכותיו: אידיאולוגיות, נפשיות, פוליטיות.

מאז לא הרפינו מסדר היום הערכי שלנו, הוא היה ונשאר המגדלור שאליו מכוונים, הטעם והתכלית של המעשה הפוליטי. העקביות הזאת הביאה עמה השנה לא מעט הישגים מפתיעים. פירות מתוקים, בודדים, שנשרו מעץ שעמלנו קשות לגדל ולטפח.

בשבילי זאת היתה השנה המטלטלת והמחנכת ביותר בחיי. ההחלטה המשמעותית ביותר שדברנו עליה בדשא אצל רפי מייד לאחר ההפסד היתה לקבל באופן מוחלט את תוצאות ההכרעה הדמוקרטית. בלי התקרבנות, בלי אכלו לי שתו לי, בלי לשרוף את המועדון, בלי להתפלג, בלי לנטוש, בלי למרר את החיים למי שניצח אותי.

להוקיר עד דמעות שותפות של אמת. מההחלטה הזאת נגזר כל מה שקרה אחר כך, ותקצר היריעה מלפרט. צריך, כנראה, לחוות על הבשר את המשמעות של תבוסה כדי להבין דברים לעומקם. כדי להעריך ולהוקיר עד דמעות חברות ושותפות של אמת, אבל גם להבליג על גילויים של אופורטוניזם, ולדעת להכיל אותם בהשלמה, להכיר בכך שהם חלק מטבע האדם. למדתי לבקש סליחה, ולא כמס שפתיים, אלא מתוך הבנה אמיתית של מה שחווה האחר, גם אם הרשומון שלו לא זהה לזה שלי. למדתי להודות בשגיאות ולעמול קשה על תיקונן.

באחד מימי הקמפיין הזה, הזכיר לי השלג בכניסה לירושלים שיחה עם הבן שלי גל, היום בן 24, לפני לא מעט שנים. גם אז ירד שלג. גל היה כבן 12, רמה בת שבע. ויתרתי להם על בית הספר והשכם בבוקר לקחתי אותם אתי לעבודה  בחדשות ערוץ 2, בנווה אילן. קודם לכן עלינו לירושלים והם שיחקו בשלג מול בית המשפט העליון. הסברתי להם מהו בית המשפט העליון, דברנו קצת על תפקידם של שופטים. יום אחד, אמרתי לגל, ונקבתי בשמה של שופטת צעירה ומבריקה, אמא של חבר שלו לכתה, היא כנראה תעבוד שם.

"היא באמת הכי מתאימה" גל אמר לי, "ואת הכי לא מתאימה". שאלתי למה, והוא אמר: "כי היא קודם שומעת את כולם ורק אז מחליטה מה דעתה, ואת קודם קובעת את דעתך ורק אז שומעת אחרים".

ובכן, אני מקווה שמהשלג אז ועד השלג הזה השתניתי. אם לא לגמרי, אז לפחות מעט.

בכל התהליכים האלה היינו יחד, כל אחד מאתנו חווה אותם בדרכו. לרבים מכם נולדו בינתיים ילדים, ונכדים, קרו דברים עצובים ומשמחים בחייכם המקצועיים והאישיים, ואת התהליכים הפוליטיים חוו כל אחת ואחד מכם בעוצמות שונות ובחשיבות שונה. אבל עשינו את זה ביחד, ולמדנו יחד, והצטערנו יחד, ושמחנו יחד, ולמי אם לא לכם מגיעה חווייה מתקנת נהדרת כזאת, שחווינו השבוע, בהישג פוליטי כל כך כל כך סוחף.

הגענו לקמפיין הזה צנועים ומודאגים, נקיים משאננות ומיהירות. התוצאה הכתה אותנו בתדהמה. יותר מ – 80% מחברי המפלגה תמכו בי בפריימריס האלה. זה מספר מדהים, בוודאי  לאדם שנוי במחלוקת כמוני. זו גם הכרה סוחפת בדרך שלנו. כל זה בזכותכם. למדנו לקרב רחוקים, כרתנו בריתות חדשות, וכמו תמיד – וזה לא משתנה אף פעם – הייתם מסורים, מחויבים, חרוצים ומוכשרים -  ורק טוב ואופטימי יצא מהתמהיל הזה.

אני מחבקת אתכם ואוהבת אתכם ומודה לכם עד בלי די.

 

בואו מחר (מוצ"ש) בשש וחצי לאירוע התודה שלנו, רציף העליה השנייה 6 יפו (מרכז נא לגעת)  כדי שאוכל להגיד לכם את כל הדברים האלה ישירות, וכדי שנשמח, נשתה ונבלה קצת ביחד, בהפוגה קטנה לקראת הקרב האמיתי על החלפת השלטון. לאירוע בפייסבוק- לחצו כאן.

 

צילום מהבוקר שאחרי הפריימריס, של אביגיל עוזי, ידיעות אחרונות

 

הו הא מי זה בא הרצוג ראש הממשלה הבא. כבר הרבה זמן שהסיכוי להחליף את השלטון לא היה ראלי כל כך וקרוב וממשי כל כך. זה החל במהלך המבריק של הרצוג לצרופה של לבני. אז זינקה העבודה למעמד של קריאת תיגר אמיתית על המשך שלטון נתניהו. והשבוע עוד זינוק  אחרי הצגתה של הנבחרת שלנו, ואחרי פריימריס שהתנהלו באופן מופתי. כל הסקרים שנעשו אחרי הצגת הרשימה מראים זאת, וכאן הסקר של פרופ' קמיל פוקס. שימו לב, הרשימה המשותפת שלנו, המחנה הציוני – עוקפת את הליכוד. ואנחנו הולכים להחליף את ממשלת נתניהו המזעזעת וחסרת התקווה בממשלת הרצוג שתכניס שפיות לחיינו כאן. תראו:

 

ועכשיו תתפקדו. חלק מכם לא חברי מפלגה מסיבות שונות. אני מבקשת מכם להצטרף ולהתפקד. מי שכבר עשו זאת מוזמנים לפקוד את החברים ואת המשפחה שלהם, ואסביר כאן למה.

בעולם דמיוני הייתם יכולים לא רק לבחור מפלגה, אלא לקבוע בעצמכם מי יהיו חברי הכנסת שלה ובאיזה מיקום ידורגו. אז זהו, שזה לא דמיוני. אם תתפקדו למפלגת העבודה תוכלו לעשות את זה.

אנשים כמוכם. חברי המפלגה שבחרו השבוע את הנבחרת הזאת הם אנשים כמוכם. צעירים ומבוגרים מכל רחבי הארץ, שמאמינים בערכים משותפים: סוציאל דמוקרטיה, שאיפה לשלום, ציונות, דמוקרטיה, צדק. מה ההבדל בינם לבינכם, מי שלא התפקדו?  שהם לא הסתפקו בהצבעה בבחירות לכנסת. הם רצו להשפיע יותר. אז הם התפקדו, הפכו לחברי מפלגת העבודה, וביום שלישי הלכו לקלפי, בדקו היטב את רשימת המתמודדים, וסימנו את מי שהם מרגישים שמייצגים אותם ואת השקפתם.

אם אתם רוצים להשפיע ולקבוע יותר, לחזק את מפלגת העבודה שהיא המפלגה היחידה שיש לה סכוי גבוה להחליף את השלטון, לחזק את השקפת העולם שלכם ואת נציגיה בתוך המפלגה, להיות חלק מהמהפך – אני מבקשת מכם להתפקד כעת. נעשה את זה ביחד, עד שננצח.

 

להתפקדות הקליקו על תמונת הנבחרת:

 

כמו שאתם רואים, הפעם שלא כמנהגנו אין לינקים לראיונות שלי ולכתבות, הכמות הייתה גדולה מכדי שנוכל לעקוב. הנה רק קטע ממסיבת העיתונאים שקיימתי בבוקר עם היוודע התוצאות:

 

שבת שלום, מחכה כבר לפגוש אתכם מחר,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית