ח'כ איתן כבל: מה הספקתי לעשות בשבילכם בכנסת שזיכה אותי בתואר הח״כ החברתי ביותר בסיעת העבודה? (36)

/Pulseem/ClientImages/3320///ec11.jpg

 
רשימה חלקית של מה שהספקתי לעשות עבורכם בשנתיים בלבד של כהונת הכנסת ה-19... עיזרו לי להמשיך בעשייה!

 

 
חברות וחברים יקרים,
 
אמש התבשרתי כי דורגתי כח״כ החברתי ביותר מבין חברי סיעת העבודה בכנסת על פי מדד ״המשמר החברתי״, עם ציון כמעט מקסימלי של 96.1 מתוך 100. האמת? התרגשתי! אני מתחייב להמשיך לעבוד עבורכם לילות כימים גם בכנסת הבאה, ומבקש שתיתנו בי את אמונכם. מאז שנבחרתי לראשונה לכנסת יזמתי יותר מ-700 חוקים והעברתי בהצלחה עשרות מהם, ואין לי שום כוונה להאט את הקצב!

 

/Pulseem/ClientImages/3320///ec112.jpg

 
אני גאה גם בכך שבמושב הכנסת האחרון הייתי ממובילי המאבק המוצלח בנוהל הפסול של ניתוקי מים לאוכלוסיות מוחלשות, וממובילי המאבק המוצלח גם כן להעלאת שכר המינימום. בנוסף לקחתי חלק מרכזי ברפורמה ההיסטורית ברשות השידור, וביחד עם יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ושר התקשורת דאז גלעד ארדן, גיבשתי מתווה שהציל את מקום העבודה של מאות עובדים, הבטיח את עתידם של מאות נוספים, הביא לביטול אגרת הטלוויזיה ואיפשר בנייה מחדש של רשות השידור.
 
במהלך מבצע ״צוק איתן״ פתחתי, בשיתוף עם עמותת ״ידיד״, מוקד סיוע למילואימניקים, אשר טיפל בבעיות המיוחדות שבהן נתקלו המגויסים. כמו כן, ממש לפני פיזור הכנסת הצלחתי להביא לביטול העיוות אשר שלל את הפטור מארנונה מסטודנטים מילואימניקים,שבעקבות התגמול על שירותם חצו את סף ההכנסה המינימלי שמקנה את הפטור.
 
החוק להגנת העיתונות המודפסת שאותו יזמתי, אשר נודע בכינוי ״חוק ישראל היום״, עבר בקריאה טרומית והתברר בדיעבד כאחת הסיבות שהובילו להפלת הממשלה. באופן טבעי הוא זכה למירב הסיקור התקשורתי, אולם הקדנציה כללה גם עשייה רבה שאינה בהכרח כרוכה בחקיקה. כך, למשל, אני מקפיד להיות פעיל מאוד בשדולות המקדמות נושאים חברתיים. אני עומד בראש השדולה למען חיילי המילואים, שבמסגרתה הובלנו מהפכה למען המשרתים במילואים; בראש שדולת ״40+״, למען החזרתם למעגל העבודה של עובדים בגילאים אלה; בראש שדולת ״הורות בעידן של קריירה״, הפועלת למען יצירת איזון ראוי בין חיי המשפחה לדרישות הקריירה;בראש השדולה למען שימור אתרים, שבה אני יו״ר משותף; ובראש שדולות נוספות, ועוד רבות אחרות שבהן אני חבר פעיל.
 
לשמחתי, עשרות חוקים חדשים ותיקונים לחוקים קיימים שיזמתי הגיעו בקדנציה האחרונה לשלבים שונים של הליך החקיקה, וחלקם אף הספיקו להיכנס לספר החוקים בטרם פוזרה הכנסת.
 
חוקים שלי שחקיקתם הושלמה:

·         חוק ״קלאב הוטל״, שחילץ אלפי ישראלים מהחוזים הדרקוניים שכבלו אותם לכל ימי חייהם ליחידות הנופש שרכשו.

·         ״חוק 3 הדקות״, אשר מחייב ספקי שירותים כגון חברות כבלים, אינטרנט, סלולר, גז, חברת החשמל ועוד, להשיב לפונים טלפונית בתוך 3 דקות לכל היותר.

·         החוק לתיקון פקודת הנישואין והגירושין, שמאפשר לכל זוג להינשא אצל כל רב בארץ ולא רק בעיר מגוריו. זוהי מהפכה של ממש שמסייעת לאלפי זוגות.

·         תיקון לחוק צער בעלי חיים, אשר מסמיך את הרשויות לערוך ביקורות פתע בנוגע לתנאי החזקתם של בעלי חיים.

 
חוקים שלי שעברו בקריאה ראשונה:

·         חוק ״איקיוטק״שכמו חוקים רבים אחרים יזמתי בשיתוף עם עמותת ״ידיד״. החוק נועד למנוע הישנות מקרים מרגיזים מסוג זה, בהם מוכרים שירותים מיותרים באמצעות טלפונים סלולריים למאות אלפי לקוחות שאינם מודעים לכך, ולאחר מכן מאיימים עליהם בגביית ״חובות״ פיקטיביים.

·         תיקון נוסף לחוק צער בעלי חיים, אשר מחייב לעקר או לסרס כלבים וחתולים טרם מסירתם לאימוץ, כדי להציל עשרות אלפי גורים מנטישה ומחיים מלאי סבל.
 
 

/Pulseem/ClientImages/3320///ec114.jpg

 

 
חוקים שלי שעברו בקריאה טרומית:

·         חוק שירות חברתי לגמלאים, שייאפשר לבנות ובני גיל הזהב המתקיימים מקצבת זיקנה בלבד להשלים את הכנסתם לרמה של שכר מינימום, באמצעות התנדבות בארגונים חברתיים.

·         החוק להגנת העיתונות המודפסת, שזכה לכינוי ״חוק ישראל היום״, ומטרתו להציל את העיתונים היומיים מסגירה באמצעות החלת כללים של תחרות הוגנת. כללים אלה יחייבו גביית תשלום סמלי עבור כל עיתון יומי גדול. כאמור, הצעת חוק זו היתה מהגורמים העיקריים שהובילו להפלת הממשלה.

·         הצעת חוק שנועדה לאפשר לנשים שבעליהן משרתים במילואים להיעדר מעבודתן בתקופה זו.

·         תיקון לחוק התקשורת, אשר מאפשר לאזרחים לסרב לקבל ״דואר זבל״ גם ממוסדות ללא כוונת רווח.

·         תיקון לחוק הגנת הצרכן, שמחייב עסקים להודיע מראש ללקוחותיהם על שינוי תוכנית הטבות שהם חברים בה.

 
הצעות חוק שלי שהונחו על שולחן הכנסת:

·         תיקון לחוק המים שנועד לאסור על ניתוקי מים לחייבים. כאמור, בעקבות מאבק בנושא שהייתי ממוביליו הודיעה רשות המים שתפסיק נוהג פסול זה.

·         הצעת חוק שקובעת כי רווחי תאגידי המים העירוניים ישמשו אך ורק לטובת מטרות חברתיות או לטובת הפחתת המחיר לצרכנים.

·         ״חוק המאחזים״ שיזמתי נועד להפסיק את השיטפון של כספים ציבוריים שהממשלה מעבירה למימון מאחזים בלתי חוקיים בשטחים, וזאת באמצעות הטלת אחריות פלילית על המעורבים בדבר.

·         חוק ״תג מחיר״, שקובע כי מעשים אלה ייחשבו לפעולות טרור והנאשמים בהן יישפטו בהתאם.

·         הצעת חוק הנפט והגז, שנועדה להגן על המשאבים הטבעיים שלנו ולמנוע יצוא לא מבוקר שלהם על ידי טייקונים וחברות פרטיות.

·         תיקון לחוק שעות עבודה ומנוחה, שנועד לתגמל בעבור עבודה בשעות הלילה.

·         הצעת חוק לתשלום גמול של 2,500 עד 3,500 ש״ח לחיילים סדירים בשנה האחרונה לשירותם. גובה הגמול המדויק ייקבע בהתאם לתפקידו של החייל.

·         תיקון נוסף לחוק המילואים שנועד להגדיל את הגמול עבור ימי מילואים נוספים, מעבר למכסה הקבועה בחוק.

·         הצעת חוק להקמת מועצה לביטחון חברתי-כלכלי, אשר תשמש כגוף הבכיר המייעץ לממשלה בנושאים אלה.

·         הצעה לתיקון חוק חובת מכרזים, אשר אוסרת על גופים ציבוריים להתקשר עם ספקים שמקיימים פערי שכר קיצוניים בין עובדיהם.

·         הצעת חוק המחייבת להקים עמדות שמירה ראויות לעובדים בחברות אבטחה, שכיום רבים מהם נאלצים לעבוד בתנאים ירודים.

·         הצעת חוק שתחייב תשלום שכר לעובדים שנעדרו מהעבודה בשל נסיבות חיצוניות שאינן תלויות בהם, כגון מזג אוויר קיצוני,חסימת דרכים מסיבות שונות, ועוד.

·         תיקון לחוק זכויות הדייר בדיור הציבורי, שנועד להבטיח כי תשלומי הדיירים יושקעו במטרות חברתיות.

·         תיקון נוסף לחוק זכויות הדייר בדיור הציבורי, שמטרתו לספק את הסיוע בשכר הדירה לזכאים גם בתקופת ההמתנה לדירה.

·         תיקון לחוק הביטוח הלאומי, שמטרתו לעודד העסקת מבוגרים באמצעות מתן הטבות למעסיקים.

·         הצעת חוק ״הקרן לעידוד העסקת מבוגרים״, שנועדה לתגמל מעסיקים שיקלטו עובדים בגילאים מתקדמים.

·         החוק לביטול מאגר המידע הביומטרי. המאגר מעמיד בסיכון את הפרטיות של כולנו, ולאור הערכות של מומחים רבים כי במוקדם או במאוחר הוא עלול להיפרץ, יש לבטלו לאלתר.

·         הצעת החוק להעברת נפטרים, שנועדה למנוע עושק של משפחות אבלות על ידי גורמים פרטיים בשוק שירותי הקבורה, אשר מנצלים את מצבם הנפשי הקשה של קרובי הנפטרים.

·         הצעת חוק להסדרת הפיקוח על כלבים, שתעביר את האחריות בנושא מהרשויות המקומיות למשרד החקלאות, ותאפשר פיקוח ומעקב יעילים יותר.

·         הצעת חוק אזורים ימיים, שמטרתה להגדיר ולהסדיר את סמכויות המדינה באזורים אלה.

·         תיקון לחוק הגנת הצרכן, שנועד להגביר את השקיפות לגבי תשלומים קבועים. זאת על ידי חיוב ספקי השירותים לפרט בדיוק למה משמשים תשלומים אלה.

·         תיקון לחוק הספורט, שנועד להפחית את כוחם של גורמים עסקניים לטובת גורמים מקצועיים באגודות הספורט.

·         הצעת חוק המסדירה מדידה מדויקת של צריכת המים באמצעות התקנת שסתומים מיוחדים. כיום צרכנים רבים משלמים חשבונות מנופחים עקב מדידה לא מדויקת.

·         הצעה לתיקון חוק הרשויות המקומיות, כך שגם בבחירות מיוחדות יוכלו הסיעות בעירייה או במועצה לתמוך כלכלית במועמד מטעמן. כך תקטן מעורבותם של קבלנים ובעלי אינטרסים אחרים שכיום מממנים מועמדים.

·         תיקון לחוק שירותי הדת, שנועד למנוע התמודדות לתפקיד רב עיר מטעם מועמדים שאינם יכולים לכהן תקופה ממושכת מפאת גילם הקרוב לגיל הפרישה, וזוכים לפנסיה נדיבה לאחר כהונה קצרה.

·         הצעת חוק שנועדה לאפשר תשלום לספקי תשתיות כגון חשמל, גז, מים ותקשורת באמצעות שוברים מיוחדים. זאת על מנת להקל על האזרחים החלשים ביותר, שאין ברשותם חשבון בנק.

·         תיקון לחוק מגן דוד אדום, שנועד לשנות את המצב שבו דרישת התשלום על פינוי באמבולנס מופנית לחולה, ולהעבירה ישירות לקופות החולים.

·         תיקון שיזמתי לחוק החברות, גם הוא בשיתוף עמותת ״ידיד״. התיקון מבקש להבטיח כי בכל דירקטוריון יהיה לפחות נציג אחד של העובדים, לטובת שמירה על האינטרסים שלהם.

·         תיקון לחוק צער בעלי חיים שנועד להגביר את סמכויות האכיפה נגד מתעללים בבעלי חיים, ולאפשר לרשויות להיכנס לשטח פרטי ללא צורך בצו כאשר קיים חשד סביר להתעללות.

·         תיקון לחוק הדיור הציבורי שנועד לשדרג את מערכות החשמל בדירות של הדיור הציבורי, לרווחת הדיירים.

 
לשירותכם,
איתן
 
טלפון נייד: 050-552-1979


ecabel@knesset.gov.il


חפשו אותי גם בפייסבוק: איתן כבל

 

/Pulseem/ClientImages/3320///f.jpg


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית