ח'כ שלי יחימוביץ': במה הפרלמנט הסעודי יותר נאור מהליכוד. פוליטיקאית השנה ברשת. כל השקרים של מונופול תשובה, כל התשובות האמיתיות. עובדי פרי הגליל כבשר תותחים. מושחתים נמאסתם. והכלבה האהובה שלנו לונה מתה

במה הפרלמנט הסעודי יותר נאור מהליכוד. פוליטיקאית השנה ברשת. כל השקרים של מונופול תשובה, כל התשובות האמיתיות. עובדי פרי הגליל כבשר תותחים. מושחתים נמאסתם. והכלבה האהובה שלנו לונה מתה

 

פוסטר הבחירות שלנו

 

הי חברות וחברים,

 

צריכה אתכם להתנדבות במטה שלנו בדיזנגוף סנטר. בכל יום ממחר ועד יום הפריימריס ב–13 בינואר (עוד עשרה ימים), בין 09:00 עד השעות הקטנות, לטלפונים, מכתבים ועוד הרבה עזרה נוספת שדרושה.

מי שמעוניין להגיע לכמה שעות, פעם אחת או הרבה פעמים, מוזמן לכתוב מייל לכתובת: Mateyechimovich@gmail.com או למלא את הטופס הזה:

תודה! 679 מכם תרמו לנו עד עכשיו לקמפיין 194,220 שקלים, וזה מקסים ומחמם את הלב. אתם מעניקים לי הרבה חופש ועצמאות בכך שאתם משחררים אותי מהנוהג המקובל אצל רבים מהמתמודדים האחרים בפריימריס  במפלגות השונות – לקחת כמה תרומות גדולות מקומץ בעלי הון. מותר לנו לגייס עוד 75 אלף שקלים, וככל שנצליח כך זה ישפר את הקמפיין. לתרומה הקליקו כאן.

 

למה משמש הכסף? שכירת מטה על ציודו, מחשבים, אינטרנט, טלפונים, כיבוד למתנדבים, רכבים ליום בחירות, מיפוי תומכים בשיטות שונות, וגם סטיקרים, חולצות, רולאפים ופוסטרים, הנה כך נראה הפלריג, שהוא כמובן רק דוגמא אחת מהצבע והפריטים שלנו, ותודה ענקית לניר גולן המוכשר:

 

האם אתם זכאים להצביע? ואם כן, איפה הקלפי הכי קרובה אליכם? תוכלו לברר זאת בקלות בהקלקה על הלינק הזה שירון שמש הגאון שלנו הכין עבורכם: 

 

מונופול ההון שלטון. ועכשיו לארועי השבוע סביב המאבק (המוצלח!) שלנו במונופול הגז של תשובה. ציוץ של גיא רולניק:

 

כל השקרים של חברות הגז. הכנסת התכנסה השבוע, ביוזמתי, לדיון מיוחד בפגרת הבחירות כדי לדון בהתפתחויות הדרמטיות האחרונות. בראש ובראשונה בהחלטתו האמיצה של הממונה על ההגבלים העסקיים פרופ' דייויד גילה שלא לאשר לתשובה את המונופול על שדה לווייתן, שתשובה השתלט עליו בניגוד לחוק.

אתם מוצפים בספינים, בשקרים ובהטעיות שמפיצות חברות הגז סביב הגזל הזה. יש להן יתרון אדיר בהפצת הנרטיב כוזב. אין להן שום בעיה להשקיע כמה מליונים בקמפיין, ולשלם ללוביסטים, לעורכי דין, ל"מומחים" ולמתדרכים כדי שיציפו את התקשורת, שגם חלק ממנה תחת שליטתם, כדי לשטוף לכם את המוח.

לכן היום אני מבקשת באופן מיוחד שתאזינו לנאום שנשאתי בדיון המיוחד בכנסת, שכל כולו מוקדש לשקרים של חברות הגז, שקר אחרי שקר, כשאחרי כל שקר אני מסבירה את האמת. למה אני מבקשת את זה? משום שכאשר אתם משתתפים במאבק הזה, שכל כולו מאבק של הציבור, חשוב שתהיו מצויידים בתשובה לכל שאלה. אם אתם רוצים לצפות בנאום בפייסבוק הקליקו כאן, וביוטיוב הקליקו כאן:

והקליקו כאן להרבה מאוד תקשורת שהיתה סביב הנאום:

 

הקלף החדש של חברות הגז הוא ההתערבות האמריקאית לטובת נובל אנרג'י, החברה האמריקאית ששותפה למונופול תשובה. על זה אומר כך:  

1. צפיתי בתדרוך של דובר מחלקת המדינה של ארה"ב ג'ף ראתקה, שכמובן עסק באין סוף נושאים. אכן הוא אישר שקרי העלה באוזני נתניהו את עניין החברה האמריקאית נובל אנרג'י, שותפתו של תשובה למונופול, ואכן אמר אמירה כללית על כך שאקלים "נוח למשקיעים" הוא דבר חיובי, אבל טרח להדגיש מאוד שהסוגייה המשפטית היא סוגיה ישראלית פנימית ושארה"ב לא מתערבת בה.

2. האינטרסים של ההון הם חובקי עולם. כשם שלתשובה יש השפעה אדירה על ממשלת ישראל, כך לנובל יש השפעה פוליטית בוושינגטון. אבל אין אמריקאי, רפובליקני או דמוקרט, שיכול לטעון בעד מונופול אנרגיה דורסני. ארה"ב הייתה המדינה הראשונה שפרקה את מונופול הנפט האדיר סטנדרד אויל ל-34 חברות עצמאיות, וזה קרה כבר לפני מאה שנה.

3. נתניהו, ציטוט: "מנהיגות נבחנת בעמידה על האינטרסים הלאומיים, גם כשיש חילוקי דעות עם ידידים, אפילו הידידים הטובים ביותר. כראש ממשלת ישראל חובתי לעמוד על האינטרסים החיוניים למדינת ישראל, להבטחת ביטחונה ולעתידה. אני עומד על האינטרסים האלה, לא כשזה קל. כך נהגתי וכך אני אמשיך לנהוג למען מדינת ישראל וביטחון אזרחיה."

ואסיים בציוץ של ברק רביד, הכתב/פרשן המדיני של הארץ:

 

הקדוש ברוך הוא לא ציווה את הגז לתשובה (ח"כ משה גפני). ניצלתי את דיון החרום במליאת הכנסת כדי לקיים אחר כך בכנסת כינוס קצת יותר מעמיק, עם שותפינו מארגוני החברה והסביבה, מומחים, ח"כים, ופעילים חברתיים. הנה מבחר ציטוטים שיצאו מהכנס:

פרופ' אבישי ברוורמן יו"ר ועדת כלכלה: "תשובה ונובל חייבים להבין שהמדינה לא תיתן להם להחזיק את המפתח היחיד לכלכלה הישראלית";

הגאולוג ד"ר יוסי לנגוצקי: "דלק ואבנר צורפו על-ידי לתמר שש שנים אחרי תחילת החיפושים, וקיבלו חינם על מגש של זהב קידוח בשל";

ח"כ לשעבר, פרופ' אריה אלדד: "באתי להיאבק במונופול של השמאל על המאבק במונופול הגז. זו סוגיה לאומית";

ח"כ משה גפני, לשעבר יו"ר ועדת הכספים: "הקדוש ברוך הוא לא ציווה את הגז לתשובה אלא לעם";

אורלי בר-לב, פעילה חברתית ומעורכי העמוד "חדר המצב": "יש כאן ציבור אינטילגנטי, ציבור נחוש, ויש לנו כח. יש לנו רשתות, יש לנו איך להתחבר, ואנחנו לא מוותרים. בואו נעשה את העבודה, ושהרעים יפסידו – הגיע הזמן."

קראו וצפו בדברים במלואם, וגם בדבריהם של עוד משתתפים מעולים שדברו בכנס, בהקלקה על התמונה הראשונה:

 

גם בכנס התנועה לאיכות השלטון, שותפה חשובה ועתירת הישגים במאבק על הגז, פתחתי פאנל בנושא בנאום על ההתפתחויות הדרמטיות ועל תפקידו של הציבור. לצפיה הקליקו: 

 

מושחתים נמאסתם. על גל מעשי השחיתות בצמרת ששוב מתפוצץ לנו בפנים:

מושחתים נמאסתם.

נותני השוחד ולוקחי השלמונים מקופת הציבור

שודדי משאבי הטבע על פרקליטיכם המשומנים

רוקחי הקומבינות

משרתיהם של בעלי ההון המתנכרים לציבור

מנהיגים נהנתנים חסרי בושה

עוצמי העיניים והשותקים אל מול פני גזל, עוול, שחיתות ורדיפה 

אתם ועוזריכם, צאו מחיינו..."

לסטטוס המלא הקליקו על התמונה:

 

נמאס שעובדי פרי הגליל, עובדי כפיים עניים בשכר מינימום, הם בשר התותחים של בעלי המפעל בכל סכסוכון עם הממשלה. אין קשר בין סוגיות הבטיחות במפעל ובין גורלם של העובדים, וסגירת שערי המפעל בפני עובדיו קשי היום לצורך מניפולציה כזו או אחרת היא אכזרית. נתניהו ובנט חייבים להתערב בבהילות בנעשה במפעל ולהביא לפתרון המשבר בלי פגיעה בשערה משערות ראשו של אחרון העובדים.

אני כותבת את זה בדם לבי, כי את פרי הגליל אני מלווה כבר שבע שנים במשבריו הרבים. בפעמים קודמות, יחד עם חברי הכנסת גפני ורבלין, מנענו את סגירת המפעל באמצעות ועדת הכספים, וליווינו את המשא ומתן בין ההסתדרות, בעלי המפעל והממשלה.

בעקבות המשבר הקודם בפרי הגליל, גם הנחתי תיקון לחוק עידוד השקעות הון,  שיאפשר סיוע גם למפעלים שמייצרים לשוק המקומי ולא רק לכאלה שמייצאים. פשוט כדי לאפשר העברת כספים למפעל לשם הצלתו. נמשיך לעקוב ולסייע.

צילום: מלך גרסטל

 

"פעם ראשונה שאני עושה לייק לכונפה הזאת" ועוד דברים נעימים ונחמדים מסוג זה אני חווה בעמוד הפייסבוק שלי. בפינה "סמל סטטוס" בתוכנית של אושרת קוטלר בערוץ 10, יריב לוין ואני קוראים ברגש את התגובות הרעות במיוחד. הקליקו כאן:

 

ואני פוליטיקאית השנה ברשת, כך אתם קבעתם במשאל גולשים נרחב שעשתה התכנית חי בלילה בערוץ 2 לכבוד סוף השנה. בחרתם בי ל"פוליטיקאית המצטיינת של השנה החולפת ברשתות החברתיות."

גם אם זה עשוי להישמע שטותי, אני גאה בזה ומודה לכם, כי באמצעות הפייסבוק, כמו באמצעות הנוזלטר הזה, חברתם אלי למאבקים חשובים על עתידה של המדינה, גם כשהם לא עניינו בהתחלה את עיתונות המיינסטרים ואת הציבור.

שתי הדוגמאות האחרונות הכי מדהימות ומרגשות הן הנצחון שלנו במאבק לעצירת השר"פ, והנצחון שלנו במאבק לטובת הציבור נגד מונופול הגז של תשובה.

בלי השותפות והמעורבות שלכם דרך הפייסבוק, האתר שלי, הניוזלטר, הטוויטר – זה לא היה קורה.

אז תודה על התואר שהענקתם לי שותפי היקרים, וכמובן על התמיכה, על הפצת הדרך שלנו, על הפעילות הנמרצת ברשת, על עוד תגובה, עוד שיתוף, עוד לייק, עוד ויכוח, עוד שכנוע. הקליקו כאן לכתבה:

 

הפריימריס בליכוד: רק שתי נשים בכל הרשימה! זה מזעזע. חרפה ובושה. ואנחנו ב–2015. וזאת המפלגה הגדולה (עדיין...) בכנסת. זו נסיגה קשה של עשרות שנים לאחור.

התמונה: מהפייסבוק של רז ציפריס (Raz Tsipris)

 

ובכל זאת, פרגון לליכוד. על הדמוקרטיה הפנימית. בעמוד הפייסבוק שלי כתבתי: רגע לפני שנמשיך במשימתנו להחליף את נתניהו בהרצוג, ורגע לפני שנמשיך לפעול כדי לשלוח אתכם אל ספסלי האופוזיציה, נפרגן לכם על ההליך הדמוקרטי הפנימי. יש בפריימריס המון פגמים, זה לא סוד, אבל אני לא מכירה שיטה טובה ממנה. לא מקבלת שיטה שבה דיקטטור אחד - בין אם זה ליברמן ובין אם לפיד - קובע רשימה על פי גחמות, מצבי רוח ואינטרסים אישיים. זה ההיפך המוחלט מדמוקרטיה.
מעדיפה לחיות בתוך שיטה שיש בה פגמים מאשר בתוך פגם אחד גדול.

התהליך הזה, שבו אני עוברת ממקום למקום, משוחחת, מסתכלת לבוחרים בעיניים ומבקשת מהם לבחור בי, הוא הדמוקרטיה בהתגלמותה.

מי שלא נאה לו ולא יאה לו, מי שלא נצרב לכל הפחות בכור ההיתוך הזה, של לבוא ולהסתכל לאנשים בעיניים ולבקש את האמון, גם לא יכול לייצג אותם באמת ובתמים. לסטטוס בפייסבוק, ולפוסט באתר.

 

האזינו  לראיון אצל רינו צרור ב"מה בוער" בגלי צה"ל: על הפריימריס בליכוד, על המשמעות המעשית והאידיאולוגית של הפריימריס, ועל הפשרות שחייבים, חייבים, לעשות לטובת הסיכוי הפוליטי המדהים שנוצר להחלפת השלטון ולכך שיצחק הרצוג יהיה ראש הממשלה. הנה הראיון, וכאן, באותם עניינים ממש, בראיון לאמיר איבגי במשדר מיוחד של הערוץ הראשון לסיקור הפריימריז בליכוד:

 

והנה כמה דוגמאות ממפגשי הפריימריס של הימים האחרונים:

כפר סבא: עם יהודה בן חמו ראש העיר, אליעד דרמן מזכיר הסניף, שי אליס יו"ר המשמרת הצעירה, עמירם מילר חבר מועצת העיר והרבה חברים:

 

תל אביב, עם שמוליק מזרחי מזכיר המחוז:

 

נתניה, עם אלי אורן מזכיר הסניף, וחמי תמיר ובועז כספי, דמויות מרכזיות בעשייה בסניף שעזרו לארגן את האירוע:

 

הרצליה - עם מוטי כהן מזכיר הסניף ומזכיר המזכירים, יוחנן נתנזון ראש מרחב ההסתדרות, עפרה כרמי הנהדרת והרבה חברים:

 

באר שבע - מפגש משמרת, תודה לסם עובדיה מזכיר הסניף (שעזר בארגון למרות שהיה בחו"ל), אפרת הולצמן יו"ר המשמרת הצעירה, מאיר בביוף יו"ר מרחב ההסתדרות, מאיה נורי יו"ר תא אופק, אור זיו מזכיר תא אופק, ושירן מאיר המקסימה:

 

חוג תלמים ביקנעם (עם נוכחות מפעימה) - ראש מכינת רבין ויו"ר מועצת המכינות הקדם צבאיות דני זמיר, אבישי בן אהרון מזכיר חוג תלמים, סימון אלפסי ראש העיר של יקנעם וסגנית ראש העיר לאה פדידה:

 

קיבוץ בארי: עם מנצ'ר מזכיר הקיבוץ, צבי אלון ומרב ברקאי, והרבה חברים:

 

נשיא המדינה האהוב עלי מאוד, רובי רבלין, נבחר על ידי ה"גרדיאן" הבריטי, לאחד מגיבורי שנת 2014. העיתון כותב: הבחירה בריבלין, שהיה חבר במשך שנים רבות בתנועת הליכוד ומשתייך למחנה הימין, אינה מובנת מאליה. אולם למרות זאת, מאז בחירתו לתפקיד הנשיא, הפך ריבלין למצפון הלאומי של ישראל, והוא משמש כגורם ממתן: מאבקו בתופעות הגזענות וחוסר הסובלנות בחברה הישראלית, עמידתו למען הגנה על זכויות אדם והאזרח אצל הפלסטינים, תנגדותו החריפה לחוק הלאום... התנהלותו של ריבלין היא לא טקסית בלבד, למרות שתפקידו הוא כן."

השבוע היה לי הכיף והעונג לפגוש בנשיא בערב שבו הקראנו משירי ביאליק בבית ביאליק, לציון 142 שנה להולדתו של המשורר הלאומי. כאן בתמונה עם הנשיא ועם אשתו המקסימה וחסרת הפוזות נחמה:

 

לונה הכלבה הקשישה והאהובה שלנו מתה היום. כמעט לא נעים לי לכתוב את זה, כי יש כל כך הרבה דברים ברומו של עולם שקורים.
אבל זה בדיוק העניין, שכשאנחנו נפרדים בכאב מבן משפחה על ארבע, אף אחד לא בא לשבת אתנו שבעה.
אימצנו אותה מצער בעלי חיים כשהיתה בערך בת שנתיים. מאז חלפו 15 שנה של שותפות גורל. היא שמרה על גל ורמה בקנאות כשהיו קטנים, וכשגדלו הפכה הפטרונות שלה להכרה בסמכותם. היא הייתה אתנו בטוב וברע, וחלק בלתי נפרד מכל קימה בבוקר, הליכה לישון, עבודות הבית, טיולים, מסיבות פיג'מות, ארוחות חג וארוחות חול, שמחה ועצב
...  לונה היתה כלבה לא ממש אינטליגנטית בלשון המעטה, אבל מאוד טובת לב ומשעשעת. היתה לה תכונה שאנחנו התרגלנו אליה, אבל אחרים הוכו בתדהמה למראיה: היא היתה בשלנית... אוהבים אותך לונה, מתנצלים על זה שצחקנו עליך לפעמים בפנייך. תודה על הכל. לסטטוס המלא בפייסבוק הקליקו על התמונה:

 

שבוע טוב,

 

שלכם,

 

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית