ח'כ נחמן שי: החלום קרוב מתמיד

/Pulseem/ClientImages/3320///shay.jpg

 
חברות וחברים,


החלום נראה יותר קרוב מתמיד. כל הסקרים שנערכו מאז האיחוד בין העבודה לתנועה מעידים כי המחנה המשותף, המחנה הציוני, יצבור למעלה מ-20 מנדטים, המפלגה הגדולה בכנסת ה-20. נזכור כי זאת רק ראשית הדרך ובהתלהבות שבה נשטוף בבוא הזמן את רחובות ערי ישראל, אפשר יהיה גם להעפיל לפסגות גבוהות יותר.


אבל בינתיים עומדת לפנינו משימת ביניים, חשובה גם היא, בחירת הרשימה לכנסת. עלינו לבחור רשימה איכותית ומגוונת של נשים וגברים צעירים ומבוגרים, מרכז ופריפריה, יהודים ולא יהודים, אשר ישקפו את  שבציבור הישראלי ויוכלו לייצגו כהלכה.

 

אני מבקש את תמיכתכם כדי להימנות על הנבחרת המעולה הזאת.


בשש השנים האחרונות, בכנסת ה-18 וה-19 פעלתי בנושאים רבים, חלקם חברתיים וכלכליים וחלקם מדיניים וביטחוניים. במפלגה שמניפה את שני הדגלים הללו, אנחנו צריכים להפגין בכנסת מעורבות בהתאם.

 

הנה סיפור מהשבוע הזה: בבנק לאומי התרחשה שערורייה גדולה. הנהלת הבנק והדירקטוריון שלו סיבכו את כולנו בהפרה מסיבית של החוק האמריקאי שעלתה עד לרגע זה 400 מיליון דולר. מהרגע הראשון ניהלתי בעצמי וביחד עם תנועת אומ"ץ ואנשים טובים אחרים מאבק כדי שבעלי התפקיד בבנק לאומי יישאו באחריות, כולל כספית, למחדליהם. מי שרצו ליהנות ונהנו מההצלחות של הבנק, יתכבדו וישלמו גם על כישלונותיו. עד כה הבנק התחמק. הנושא יגיע בקרוב גם לבג"צ. לא ניתן לאשמים לחמוק, מפני שיש בכך גם שיעור מאלף לבכירים אחרים במשק, שדואגים להבטיח את עצמם בכל דרך שהיא ולהטיל עלינו את מחיר כישלונותיהם.
גם המדינה נכשלה בפיקוח על הבנק והממונים מטעמנו, הציבור, על המיגזר הזה חייבים להסביר כיצד כשלו במשימתם. זוהי דוגמא לנושא אחד מרבים שטיפלתי בתחומי הכלכלה והחברה. דה מרקר, גלובס.

 

בשנתיים האחרונות כראש שדולת הגימלאים, סיעתי לשיפור מעמדם הציבורי ולהגנה על זכויותיהם. האזרחים והאזרחיות הוותיקים בישראל ראויים להכרה ולהוקרה. הממשלה מתעלמת מהם באטימות מעוררת חלחלה. וכך גם קבוצות אחרות במשק הישראלי: העובדים השכירים, עובדי הקבלן, זוגות צעירים, הקהילה הגאה, הסטודנטים וחיילי המילואים.

 

זה מזכיר לי כי השבוע התרחשה עוד תקרית קשה בגבול הרצועה. כשהסתיימה המלחמה (ואני דרשתי בבג"צ כי היא תוגדר כמלחמה וכי יפצו את כל ניפגעיה) אמרתי כי מלחמה שמסתיימת ללא הסדר, תוביל לעימות נוסף. אנחנו בדרך לשם. למרות שסיעת העבודה גיבתה את הממשלה בזמן צוק איתן, הרי ראש הממשלה וחבריה לא השכילו למצות אותו עד תומו באופן שיבטיח שקט לדרום. עוד בלון שהתפוצץ ושמחזיר אותי לנאום הבלונים שלי במליאת הכנסת. לשמיעת הנאום לחצו על הבלונים.

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///n1.jpg

 

המרוץ בעיצומו. לאורך הימים והלילות שחולפים במהירות אני מקיים פגישות עם חברים וחברות בכל אתר ואתר ומבקש את תמיכתם. במטה שלי תלינו את מפת הארץ והיא הולכת ומתמלאת בדגלים קטנים, כל דגל מסמן ישוב אחר.

 

50,000 חברי העבודה פזורים ממטולה בצפון ועד אילת בדרום ולכולם אני רוצה להגיע. הפריימריז אכן מרוץ מתיש אבל עדיין איני מוצא שיטה דמוקרטית יותר לבחירת מועמדים בכנסת. ככל שיותר מפלגות מתחמקות מהדרך הזאת, ומספרם עולה, היא נראית לי טובה יותר.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///n2.jpg

/Pulseem/ClientImages/3320///n3.jpg

/Pulseem/ClientImages/3320///n4.jpg

 
אני זקוק לעזרתכם ב18 הימים שנותרו עד לקו המטרה.

 

בעיקר חשובים לי מתנדבים שיסייעו בעבודת המטה וביום הבחירות.
להתנדבות לחצ\י כאן
לסיכום פעילותי הפרלמנטרית לחצ\י כאן

 

ולבסוף בקשה קטנה, תאמינו, תאמינו כי אפשר לעשות את השינוי הגדול. לפרקים, חלומות מתגשמים, הנה אחד מהם.

 

שבת שלום,

שלכם,
נחמן שי
 
ליצירת קשר עם המטה 03-7946700 מתן אלקלעי 050-6211837 נעה עמיר 050-6208015


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית