ח'כ שלי יחימוביץ': גם אני רוצה שריון!

גם אני רוצה שריון!

 

לצפיה בנאום התמיכה שלי בבוז'י בועידת מפלגת העבודה הקליקו על התמונה למעלה.

 

חג שמח חברות וחברים,

 

לא משוריינת, מתמודדת, באהבה, ואתם, אם תרצו, תהיו אלה שישריינו אותי באופן דמוקרטי. קמפיין הפריימריס, שבו אני מתמודדת ברשימת העבודה לכנסת – בעיצומו. כמה שיותר סימונים של השם שלי – כך אמוקם גבוה יותר ברשימה, ואתם אלה שתקבעו. בהצבעה, בשכנוע, בהתנדבות או בתרומה.

 

איך תוכלו לעזור לי?

 

העשרים שלי - פרוייקט אישי שבו אתם לוקחים על עצמכם לדבר עם עשרים בעלי זכות הצבעה, מזהים תומכים, משכנעים מתלבטים, ומוודאים שביום הפריימריס הם באים להצביע. אנחנו ניתן לכם שמות, תסריט שיחה, והנחיות מפורטות - זה חשוב ומעלה את שיעורי ההצבעה, וגם פתרון למי שרוצים לעזור אבל אין להם המון זמן פנוי. רוצים לעשות את העשרים שלי? הקליקו כאן וסמנו שאתם רוצים להתנדב בגיוס תומכים טלפוני.

 

להתנדבות באופן כללי - יום בחירות, טלפונים, הסעות, נהיגה, העמדת חדר בבית כמטה ליום בחירות במקום מגוריכם, חלוקת פליירים, או כל דבר אחר שאתם יודעים לעשות ויכול לעזור הקליקו כאן.

 

סמנו ביומן. גם אם אתם ממש עסוקים, זה יהיה מצויין אם תנסו לקחת יום או חצי יום חופש מהעבודה/הלימודים ב-13 בדצמבר, ולהתגייס להתנדבות, כי ביום הזה נזדקק לכם במיוחד. הכנסו לטופס ההתנדבות וציינו בהערות שזה מה שאתם יכולים.

 

אובמה סטייל. תרומות - זה ממש חשוב. אני לא לוקחת תרומות  מבעלי הון ועד היום אני הפוליטיקאית היחידה בארץ שהצליחה לממן את כל הקמפיינים שלה מהמון תרומות קטנות ובינוניות. זה משחרר מתלות במעטים ומחדד את המחוייבות לרבים. אם אתם רוצים לתרום הקליקו על הלינק למטה, ויהיה מצויין אם תשלחו מייל לחברים שלכם, עם הלינק, תסבירו להם למה תרמתם ותבקשו מהם לתרום:


 

לפני שבוע התנענו את הקמפיין בחיפזון במפגש חצי ספונטני, הנה קצת תמונות:

 

התראיינתי הרבה מאוד השבוע, אביא כאן רק חלק קטן מהראיונות, שברובם ככולם אני מתייצבת לימינו של בוז'י ומגבה אותו.

 

בתוכנית "זוג או פרט" של עמית סגל ונדב אייל בערוץ הכנסת, ראיון ארוך, רובו פוליטי, אבל גם מלה על על עדינה בר שלום: "האמת שהיה לי עצוב. אישה עם כזה שיעור קומה, תבונה, אינטלקט, ידע, השכלה, יכולת ביצוע מדהימה. דיברו הרבה על אפסון האגו. אם מישהו אפסן את האגו שלו, לצערי הרב, זו עדינה בר-שלום... אנחנו מתייחסים לזה כאילו זה מובן מאליו, אבל זה מטורף שנשים לא יכולות להיות במפלגות. זה כל כך אפל, כל כך לא דמוקרטי, כל כך בלתי נתפס. יש משהו מדכדך בזה שאנחנו מקבלים את זה כמין גזירת גורל. עכשיו, ב-2014! זה בלתי נתפס." לצפיה:

 

 

"פגוש את העיתונות", ערוץ 2, עם אודי סגל:

 

הנה קצת מהדברים שנכתבו עלי השבוע, סימה קדמון בידיעות אחרונות:

 

ומתי גולן בגלובס: "הרבה כיעור יש במערכת בחירות, לכן ראוי לציין תופעה הפוכה כאשר יש כזאת. כמו למשל, שלי יחימוביץ'. היא הייתה ראשת מפלגת העבודה, היא הודחה ממעמדה על ידי יצחק הרצוג שניצח אותה בפריימריז. בדרך כלל זו סיבה טובה לשנאת עולם ולחתירה נגד מי שגרם להדחה, ואני לא חושב שיש צורך בדוגמאות. יחימוביץ', מהרגע הראשון קיבלה את נצחונו של הרצוג בצורה חברית, בלי "אם" ו"אבל". מילה של ביקורת לא הטיחה במי שניצח אותה. אדרבא, היא התגייסה להצלחתו, שהיא כמובן הצלחת מפלגתה. וגם עכשיו, ליחימוביץ' לא היתה מילה רעה לומר על האיחוד עם לבני. שוב אדרבא, היא הודיעה על התגייסות... " לקריאת המאמר.

 

שלא נתבלבל, יש הבדלים אידיאולוגיים עמוקים בינינו לבין לבני. ואף על פי כן – החיבור חיוני. מבין כל הראיונות ברדיו, אני ממליצה על שניים, יותר ארוכים ויסודיים, שבהם אני מסבירה את ההבדלים האידיאולוגיים ביני ובין ציפי לבני, וגם על קוי הדמיון, ומדוע על אף השוני בין ערכי תנועת העבודה ובין לבני החיבור הזה חשוב: אצל עודד שחר בהכל דיבורים ברשת ב', ואצל רינו צרור ב"מה בוער" בגלי צה"ל. (עוד ראיונות ברדיו: לאראל סגל בגלי ישראל, לאריה גולן במשדר הבוקר של קול ישראל, ועם רינה מצליח ב"משעל על הבוקר" ברדיו ללא הפסקה על הוצאת החמאס מרשימת ארגוני הטרור).

 

ואם אנחנו בענייני חיבורים, החיבור של עמיר פרץ לערכי תנועת העבודה הוא הרבה יותר טבעי ומובן. הנה ראיון משותף של שנינו בערוץ 2, בשש עם עודד בן עמי:

 

 

מליון ושש מאות אלף העניים שדו"ח העוני השבוע דיווח עליהם הם עוד מליון ושש מאות אלף סיבות לא להצביע נתניהו. אין סיכוי שהאיש החזק בתמונת הקמפיין הזאת יודע משהו על גורלו של האיש החלש שמחפש בפח האשפה שתחתיו. זה לא חוזק. זו חולשה נוראה של מי שבשלושת החודשים הקרובים עוד יהיה ראש ממשלה, וחולשה נוראה של החברה הישראלית. עבור נתניהו עוני הוא פשע, העניים אינם בני אדם וחייהם אינם מוכרים לו..." לסטטוס בפייסבוק ולפוסט בבלוג. צילום: אסף אייל.

 

הנה גם ראיון אצל אורלי וגיא בערוץ עשר על דוח העוני (וגם על המתקפה הדיפלומטית על ישראל, ועל קופאיות שאוסרים עליהן לדבר זו עם זו בזמן המשמרת, עוד סימפטום קשה להתעמרות בעובדים עניים):

 

מה לדעת נתניהו אוכלים העניים? קבלנו הצצה לעולמו כשדיבר על מע"מ אפס על אוכל, כדי שיוכלו לקנות לחם, ביצים וחלב. "...הבעיה עם עשירים מנותקים, שהם סבורים שהחיה העניה הרועה בשדות של העניים נזונה גם מאוכל של עניים: לחם, ביצים, חלב. טוב שלא הוסיף קמח, שמן ואורז.
החיה העניה אינה צורכת אבוקדו, עוף, דגים, פסטה, קינואה, לחמניות או מעדני החלב
.
בוודאי שמערכת העיכול של החיה העניה אינה יכולה להתמודד עם יין טוב, סטייק איכותי, סושי או גלידת פיסטוק
.
מעניין איזה טפח נרחב מתפיסת עולמו של נתניהו נחשף בהיסח הדעת ודווקא מתוך כוונה לכבוש לבבות ולרצות..." לסטטוס המלא בפייסבוק, ולפוסט בבלוג.

 

עובדי קבלן, ליבת העובדים העניים. ראיון אצל גל גבאי ב"עושים סדר" יחד עם לילי בן עמי המצויינת:

 

160 עובדי חרסה בבאר שבע בסכנת פיטורים, למרות שמדובר במפעל משגשג שמתמודד בהצלחה יתרה עם יבוא זול. מטפלת בזה. הנה מכתב לשר הפנים בעניין הארנונה שמוחקת את הרווחים, והנה כתבה ב"צבע הכסף" בקול ישראל.

 

מבול האיומים, ההשמצות, ההפחדות, השליפות והמותן וההתבטאויות הסקסיסטיות שחברי הכנסת מהימין הנפיקו מאז שהתברר שהקדמת הבחירות הייתה משגה מבחינתם, מעיד על פחד. ומתוך בליל ההפחדות והסקסיזם, בחרתי באחת, זו של זאב אלקין, שהשתמש בהקלטה שלי מלפני 15 שנה ואף צירף הערה מתחייבת על השיער שלי. צפו, ותודה ליואב רבינוביץ'.

והנה כתבה על הסרטון בכנסת ברשת.

 

שר הטבעות. המצב שבו ראש הממשלה הוא גם שר האוצר, שר התקשורת, שר הרווחה, שר הבריאות, שר החינוך, שר הסביבה, שר המדע, שר המשפטים ואולי גם שר הטבעות הוא לא רק מגוחך אלא פשוט מופקר. על האסון האקולוגי בערבה ועל ממשלת ישראל ככלי משחק פוליטי בידיו של נתניהו בפייסבוק וגם בפוסט בבלוג.

 

בתוכנית חי בלילה עם נדב בורשטיין אימצו את הסטטוס שלי ויצרו על בסיסו משחק: "בחנו את עצמכם: ביבי נתניהו - שר או קיסר?

הכנסת מתפרקת ונכון לעכשיו ראש הממשלה אוחז גם ב-8 תיקים, וזה עוד בלי שהזכרנו את העבודה במשרה מלאה של ניהול המדינה. האם אתם יודעים לאיזה מהמשרדים יש שר מתפקד ופעיל, ועל איזה ממונה ראש הממשלה?

המצב שבו ראש הממשלה הוא גם שר ה***, שר ה***, שר ה***, שר ה***, שר ה***, שר ה***, שר ה***, שר ה*** ואולי גם שר הטבעות הוא לא רק מגוחך אלא פשוט מופקר", כתבה שלי יחימוביץ' (ואנחנו צנזרנו כדי לא להרוס את המשחק). אז כדי להמחיש עד כמה המדינה תקועה כשראש הממשלה אוחז גם ב-8 תיקים, מלבד העבודה במשרה מלאה של ניהול המדינה, זה הזמן לשחקהרכבנו משאל זריז - האם אתם יודעים לאיזה מהמשרדים שלנו יש שר מתפקד ופעיל, ועל איזה ממונה ראש הממשלה?

 

סולמית הזהב. כנסו להצביע עבורי לתחרות פוליטיקאי השנה ברשת. נדב בורנשטיין ומערכת "חי בלילה" מסכמים את שנת 2014 ומעניקים את פרס סולמית הזהב, והפעם: פוליטיקאי השנה ברשת, מבנט ועד זהבה גלאון. בין המועמדים:

להצבעה עבורי הכנסו לכאן.

 

אבישי ברוורמן, פרידה מחבר. פרופסור אבישי ברוורמן, אדם שאני מאוד אוהבת ומעריכה, הודיע שלא יתמודד בפריימריס הקרובים, ויפרוש מהפוליטיקה. אבישי הוא שילוב נדיר של השכלה כלכלית מעמיקה, קשרים בינלאומיים ענפים, מעמד מבוסס בתודעת הציבור והאליטות הכלכליות כאחד, ומעל לכל זה - בבסיס הכישורים שלו השקפת עולם מוסרית על כלכלה הוגנת וחברה צודקת. מעולם לא הניח לקשריו להשפיע על קבלת ההחלטות שלו ומדובר באדם הגון ונקי כפיים באופן יוצא דופן. לא פעם בשיחות בינינו נדהמתי מהכנות ומהאופן השקוף והצלול שבו הוא רואה את מנעד הכוח, השליטה והשחיתות, ומסרב לקחת בהם חלק. אפילו סוג של תמימות. אני בטוחה שיתרום רבות למדינה בכל מה שיעשה, אנחנו הפסדנו אותו. בתמונה אבישי ואני בבג"צ באחד מהנסיונות המשותפים שלנו לעצור את ההפקרות של מונופול הגז הטבעי.

 

נתניהו ממליץ על האג'נדה שלי. לא יודעת באיזה קונטקסט לשים את זה, אבל זה קצת מעניין. ידיעה מ"וואלה סלבס": "בתוך כך, לוואלה! תרבות נודע על דברים מעניינים שנאמרו בשיחה סגורה שהתקיימה בעשור הקודם בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לספי ריבלין. "ספי השתעשע לרוץ לבחירות בסיעת הליכוד לכנסת, בברכתו של נתניהו. ביבי זימן אותו יום אחד לשיחה, כשהוא עוד היה בריא יחסית", מגלה לראשונה יורם שמרון חברו הקרוב של ריבלין. "ספי סיפר לי שביבי אמר לו: 'תסתכל מה שלי יחימוביץ' עושה, איך היא עושה את האג'נדה שלה, בוא תלמד ממנה, תנסה לחקות אותה'. ספי אמר לי שביבי מאוד התפעל מהנחישות ומהמשנה הסדורה של יחימוביץ והוא אמר לו: 'קח דוגמה ממנה, ותעשה את מה שהיא עושה אצלנו'".

 

אני מופיעה בעשרות ארועים ומפגשים וכנסים בשבוע, לא אלאה אתכם בדווחים על ארועי השבוע שחלף וגם לא על זה שיהיה, אבל בעיקרון אני מגיעה להרבה מקומות בארץ. אנחנו מוציאים בדרך כלל אסמס למי שגרים באזור שאני מגיעה אליו, אז אם אתם ברשימת קוראי הניוזלטר הזה ורוצים לקבל ממני הודעה על אירוע באזורכם, שלחו לנו במייל חוזר למייל הזה את מספר הטלפון שלכם.

מחר אני בשבת תרבות בגלבוע בגן נר, הנה הפרטים:

 

ולסיום שוב חנוכה שמח, הנה ברכת חנוכה וסיכום המושב האחרון בכנסת ששלחתי בדואר לותיקים שבכם (דואר! עם מעטפה! ובול! ודוור/ית שמביאה את המכתב הביתה!). אז אמנם הארועים מתרחשים בקצב מהיר במיוחד, אבל נראה לי שהברכה וגם סיכום המושב עודם רלוונטיים. אם אתם פעילים בפריימריס תוכלו גם להשתמש בזה כחומר הסברה:

והנה גם לינק.

 

לחצו כאן להתנדבות, כאן לתרומה לקמפיין.

 

שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית