ח'כ מיקי רוזנטל: דברים שרואים משם - עדכון שבועי - 19.12.2014

                    הצטרפו למיקי בפיסבוק

 

  Facebook  

 

עדכון שבועי - 19.12.2014 

 

 

מה יש לחברי כנסת להסתיר?

 

בשנה האחרונה כתבתי קוד אתי חדש לחברי  כנסת. כללי ההתנהגות הללו חשובים מאוד לשיקום האימון הציבורי בנבחריו. אזרחי ישראל  רוצים פוליטיקה נקייה ושקופה – רוב חברי הכנסת הסכימו לקבל על עצמם את הכללים  החדשים. נשמע הגיוני, ברור ומתחייב.

 

אז למה חבר כנסת כמו זאב אלקין רוצה  בכל זאת שגורמים מסחריים יממנו את טיסותיה של אשתו לחו"ל? האם זו לא שחיתות בעינכם?  ולמה ניסה ח"כ אלקין לאשר לחברי כנסת שהם שרי ממשלה שלא להגיע לעבודה שלהם?  נשמע לכם הגיוני לתת גושפנקא להיעדרות מדיוני המליאה כשגם כך היא חצי ריקה?

 

האם יכול להיות שחבר כנסת ייקח  "הלוואה" מטייקון? האם ייתכן שח"כ יצביע על נושאים שבהם יש לו אינטרס עסקי ולא יגלה זאת לציבור? אז למה חברי הכנסת רוברט אילטוב מ"ישראל ביתנו" – שלוחו של אביגדור ליברמן, וח"כ אלקין לא מוכנים להתחייב לקוד האתי? 

 

כדאי לכם להתעדכן. הנה הסיקור התקשורתי על ניסיונות ההסתרה מערוץ 10 ומעתון "הארץ"

 

 

הבחירות המוקדמות \ הבחירות המכריעות

 

אמנם הפריימריז במפלגת העבודה בעיצומם ואני מבקש את אמונכם להמשיך ולפעול כשליח מפלגת העבודה בכנסת הבאה, אבל לפניכם גם עדכון שבועי, בו נהגתי לדווח בחודשים האחרונים על אירועים מרכזיים, וכך אמשיך. לפיכך את סיכום הפעילות שלי בכנסתה-19 אשמור למועד מאוחר יותר - אבל אי-אפשר בלי 2 עובדות:

 

1. הובלתי בכנסת ה-19 עשרות חוקים למען הציבור.  חלק ניכר מהם כבר נכנסו לספר החוקים של מדינת ישראל. הנה התרשמותו של עיתונאי  אובייקטיבי:

 

 

2. מעבר לחקיקה ניהלתי מאבקים רבים בשתי חזיתות עיקריות: למען טוהר המידות ונגד השחיתות הציבורית שפוגעת באמון הציבור בדמוקרטיה, וגם במאבק על מדינת הרווחה שנתניהו וממשלתו מנסים לחסל. עמדתי בחזית ההגנה על האדם העובד, נגד ניצול והעסקה פוגענית ופעלתי במרץ לצמצום הפערים בחברה הישראלית. לא בכדי נבחרתי במדד אובייקטיבי של "המשמר החברתי" כאחד הח"כים החברתיים ביותר בכנסת:

 

 

גם במהלך הפריימריז אסור לרגע לשכוח את המשימה העיקרית: אנחנו חייבים לאחד כוחות ולהחליף את השלטון הרע של נתניהו בממשלה שמעניקה תקווה לאזרחיה, פרנסה בכבוד לעובדיה ועתיד טוב יותר לדורות הבאים.

 

המאבק באירגון להב"ה נושא פרי

 

השבוע  נעצרו עשרה  מפעילי ארגון להב"ה, הכהניסטים החדשים, ביניהם גם ראש המסיתים בנצי  גופשטיין. במהלך השנה האחרונה חברתי למשמרת הצעירה בירושלים במאבק החשוב הזה נגד  הגזענות והפצת השנאה.

 

בין  היתר העברתי למשטרה וליועץ המשפטי לממשלה עשרות ראיות ועדויות להסתה ולעידוד  אלימות של פעילי האירגון. הנה תזכורת לטרמינולוגיה בה השתמש גופשטיין מול קהל אוהדיו  ובתקשורת.

 

 

שלום גדעון

 

נפרדים מאיש דגול. גדעון בן ישראל נפטר בגיל 92

 

גדעון. מנהיג פועלים, מוביל דעה, פעיל מרכזי לטובת גמלאי ישראל ולוחם צדק עד הרגע האחרון.

 

יהי זכרו ברוך.  

 

 

להתראות בסניפים ובחוגי הבית

 

אני ממשיך במסע הפגישות עם חברי המפלגה  ברחבי הארץ. בתמונות - בנהריה, ברמת השרון ובירושלים. בוא להשמיע ולשמוע.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שבת שלום,

שימרו על עצמכם

מיקיי

 

שמרו על קשר 

 

mrosenthal@knesset.gov.il 

 

  Facebook    Twitter    YouTube  


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית