ח'כ שלי יחימוביץ': הרגע שבו פוליטיקה מתחילה להסריח. תקווה עכשיו. למה אם היה לי כובע הייתי צריכה לאכול אותו, ועוד...

הרגע שבו פוליטיקה מתחילה להסריח. תקווה עכשיו. למה אם היה לי כובע הייתי צריכה לאכול אותו, ואיך פספסנו בעשרה ימים את ביאת המשיח. המרוץ שלי להעביר את חוק שוטף פלוס שלושים. העלאת שכר המינימום: קרן אור באפלת הכלום. וזקוקה לעזרתכם

 

תמונות אחרונות מהכנסת ה-19. צילום: זאב אלקין בנייד שלי. בהמשך יש עוד.

 

הי חברות וחברים, אני זקוקה לעזרתכם.

 

מי שרוצה להתנדב, להירתם, להוביל, לתרום ולעזור לי בקמפיין הקרוב – חברי מפלגה וגם מי שלא - מוזמנ/ת לכתוב לי ממש ברגע זה למייל הזה. שם מלא, מקום מגורים, מה עושה כרגע, כמה פנוי/ה, וכייצד יכול/ה לסייע. תודה ופרטים נוספים בקרוב!

פוליטיקה זו לא מטרה. זה רק כלי. כלי למימוש השקפת עולם, אמונה, דרך. היא חיונית ולא צריך להתבייש בה. אבל כשהיא הופכת למהות הכל, כמו שקרה בשבוע האחרון, היא מאבדת את החיות ואת ההצדקה שלה, ומתחילה להסריח, סליחה על הבטוי.
בשבוע האחרון הציבור פשוט נגעל, ובצדק. כי זאת הייתה הדגמה כואבת ומעוררת סלידה לפוליטיקה בלי טיפת חזון ואידיאולוגיה, אבל עם הרבה יצרים, שקרים, תרגילים וגידופים.
זו ממשלה שמשאירה אותנו בפתחם של אינתיפאדה שלישית ומיתון במשק. שנתיים של מחירים שעלו ועלו, יותר עובדים עניים, שכר שנשחק, פערים מתרחבים בין עוני לעושר, והמשך גירוז ושימון של הטייקונים והתאגידים הגדולים. וגם: שנאה והעמקת השסע בין יהודים לערבים, דתיים וחילונים, ימין ושמאל. קיפאון מדיני מוחלט, גל גזענות עכור, וירושלים בוערת.
לא להתייאש, בדיוק ההיפך! אני יודעת שתחושת המיאוס מרפה ידיים וגורמת לאנשים טובים ואכפתיים כמוכם להתרחק מהפוליטיקה, אבל תבינו, אין לנו את הפריווילגיה הזאת. דווקא עכשיו מוטלת עלינו חובה אדירה לעשות כל מה שאנחנו יכולים ויודעים לעשות כדי להעניק למדינה שלנו תקווה ושפיות, לעשות הכל כדי שתקום כאן ממשלה טובה יותר, לתקן את מה שהתקלקל, ולהתחיל שוב לגלגל את האבן במעלה ההר.
מעולם לא הייתי שלמה יותר עם ההחלטה שלי לפני שנתיים שלא להכנס לממשלה האיומה הזאת. רק ראו מה קרה ללבני וללפיד. כי בממשלה שנתניהו עומד בראשה, דשא לא יצמח ופרח לא יפרח. הנה ראיון מאמש בחדשות הלילה של ערוץ 2, ובהמשך חלק מהראיונות הרבים הנוספים שלי השבוע, לצפיה בראיונות הקליקו על התמונות:

ראיון מצחיק אצל חיים אתגר ב"מה אתם אומרים" בערוץ 2, הוא והצוות שלו, מתברר, מקימים מפלגה: 

מתארחת באולפן מבט אצל אמיר איבגי ומגיבה למסיבת העיתונאים עם ראה"מ נתניהו: "אפס לקיחת אחריות, אפס מנהיגות, לא אחראי לכלום. וגם לבני ולפיד הדיסוננס המטורף בין ההבטחות שלהם והאידאולוגיה שלכאורה יש להם, לבין הישיבה אצל נתניהו עד שהוא זרק אותם החוצה – גם הוא תורם לתחושת הגועל...":

לאורית לביא נשיאל בערוץ הכנסת - מפלגת העבודה חייבת לחדד ולא לעמעם את המסר החברתי כלכלי:

בתוכנית הבוקר של ערוץ 10:

באולפן וינט עם אטילה שומלפבי: "במקום שנתניהו ראש ממשלה העשב לא יצמח ופרח לא יפרח. הממשלה בראשות נתניהו, ולא משנה מי זוחל אליה ועם מי הוא עושה בריתות, היא בצלמו ובדמותו."

בחדשות 10 אצל גיא זוהר:


 

והנה מופע מרהיב של הימור כושל - ראשית השבוע, ערוץ 20, אני אומרת לאטילה שומלפבי בבטחון (כמעט) מוחלט שלא יהיו בחירות. כנראה שיחסתי חשיבות מופרזת לעניינים שוליים כמו הגיון בריא או טובת המדינה. מזל שאין לי כובע שאני צריכה לאכול. לצפייה, מהדקה ה-17:00:

כמה מהראיונות ברדיו: הבוקר לאריה גולן ביומן הבוקר של קול ישראל, בגל"צ ליועז הנדל, לאסתי פרז ביומן הצהריים ברשת ב', לגל"צ עם יאיר ניצני ואסף ליברמן, ועוד תקשורת.
 

פספסנו בעשרה ימים את בוא המשיח. זו התראה שקבלתי השבוע ביומן שלי, כתבתי אותה אחורה בזמן ושכחתי ממנה, אמיתי. לא נגעתי.

דברתי כבר על התמהיל ההכרחי בין פוליטיקה לאידיאולוגיה? אז חייב להיות תמהיל דומה גם עם עבודה אמיתית, ואני ממשיכה בעבודה, הנה סקירה ודווח מהשבוע:

בשורות מצויינות לחברות ועסקים קטנים ובינוניים, עצמאים ושינתפניקים:

חוק "שוטף פלוס 30" שיחייב לשלם לכם בזמן ולא לגרור אתכם לנצח עד שתתמוטטו - שלי עבר קריאה ראשונה בועדת כלכלה, אחרי ארבע (!) שנים של מאבק. עכשיו אני במרוץ נגד הזמן להעביר אותו שניה לפני שהכנסת מתפזרת גם בקריאה ראשונה במליאה, כי רק אז הוא יזכה ל"דין רציפות" ונוכל להמשיך להריץ אותו לשניה-שלישית בכנסת הבאה. אם לא - הוא יזרק לפח, ואסור שזה יקרה. עוד פרטים על החוק הצודק והמצויין הזה, על שותפי לחקיקה, וגם לצפייה בסרטון מקסים בנושא שהכינו חבר'ה מוכשרים בהתנדבות – הכנסו לסטטוס בפייסבוק או לפוסט באתר. להרבה תקשורת על החוק שעבר הקליקו על תמונה מישיבת ועדת כלכלה השבוע, בראשות ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן, שאישרה את החוק אחרי דיון סוער:

 

מפעל חרסה בבאר שבע בסכנת סגירה. מטפלת בזה.
 

חוק הטקסטיל הבטחוני שחוקקתי לפני ארבע שנים ומספק עבודה ל – 1500 איש, הוא חוק שדורש ממני בייבי-סיטר צמוד, משום שתמיד מנסים לכרסם בו. מטפלת בזה כל הזמן בועדת חוקה חוק ומשפט מול השרים הרלוונטיים, ובעוד דרכים רבות.
 

לא לבצע את ההעלאה הצפויה בשכר הח"כים. יזמתי פניה ליו"ר הועדה לקביעת שכר הח"כים: "חצי מהשכירים במשק מרוויחים פחות מ-6,000 שקלים, כל אדם שלישי מרוויח שכר מינימום או למטה ממנו, והשכר ככלל עומד במקום ונשחק מזה עשור שלם... יש יותר מטעם לפגם בהעלאת השכר של נבחרי הציבור, שעה שהן השכירים והן העצמאים במשק אינם זוכים להעלאה דומה." הצטרפו אלי הח"כים אבישי ברוורמן, סתיו שפיר, משה מזרחי, עומר ברלב, זהבה גלאון, מוטי יוגב ותמר זנדברג. למכתב המלא.


 

שכר המינימום עולה! בתוך ביצת הפוליטיקה בימיה המכוערים ביותר, קרה גם משהו טוב: שכר המינימום עולה מ 4300 שקלים ל – 5000. על ההישג המרשים הזה, אולי הדבר הטוב ביותר שקרה לעובדים בשנתיים האחרונות, חתום יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. על רקע מי האפסיים של הממשלה הזאת, בולט עוד יותר הפער בין הכלומיות של ההנהגה ובין המעשה הכל כך חשוב הזה. אף אחד לא יכול לפרנס משפחה מ – 5000 שקלים. אבל זו העלאה משמעותית ביותר, קרן אור באפלה, וצעד חשוב בקרב על כבוד האדם העובד וחרותו. עוד על חשיבותה ומשמעותה של ההעלאה בסטטוס בפייסבוק ובפוסט באתר. ברכות לעובדים, ברכות לאבי ניסנקורן שלא מצמץ מול נסיונות הדה לגיטימציה, וגם לצביקה אורן נשיא התאחדות התעשיינים שהקדים את הממשלה. הנה שניהם:


קרדיט: דוברות ההסתדרות
 

נשים הן 64% מקרב משתכרי שכר המינימום. גליה וולוך, יו"ר נעמת, מבקשת להזכיר לנו את הנתון הזה בקמפיין מוצלח של נעמ"ת:


 

גירוש יהודי ערב – צפו בנאום קצר שלי במליאה ביום לאזכור הגרוש, שצויין השנה לראשונה.
 

קצת תמונות מאירועי השבוע שהשתתפתי בהם:
הפרלמנט של אונו – שיחה עם עורך גלובס חגי גולן בספריה העירונית של קרית אונו, עם חברנו ישראל גל ראש העיר, ועדי מעוז המקסים שלנו, שמונה למנהל אגף חירום ובטחון בעירייה.


 

בפתח תקווה, בפאב "הגולה", עם העיתונאי (המצחיק מאוד) חנוך דאום, וגם עם ראש העיר פתח תקווה, גם הוא חבר יקר, איציק ברוורמן – לפני קהל צפוף ועירני, רובו של מצביעי בנט מהציונות הדתית:


 

בלשכת עורכי הדין אתמול - מפגש על חוק הלאום וחקיקה עוקפת בג"צ (שאני מתנגדת לה בתוקף, למקרה שזה לא ברור):


 

ולסיום תמונות אחרונות (כנראה, אם לא תהיה איזו דרמה פוליטית מטורפת) מהכנסת הזאת: טל שניידר בפלוג שלה עם תמונה שלי מצלמת את לפיד ברגעיו האחרונים כשר אוצר, התמונה שצלמתי, תמונה שלי, של בוז'י, ושל עוד חברי סיעה שצילם יו"ר הקואליציה זאב אלקין בסמרטפון שלי, ומסך ההצבעות שלי בעת ההצבעות על פיזור הכנסת.


 

מחר אשתתף בשבתרבות בקרית ביאליק עם יואב לימור, בשעה 11:00, באשכול הפיס ברחוב הדפנה 52. תושבי הקריות, חיפה והאזור מוזמנים.
 

שבת שלום ובשורות טובות,

שלכם,

שלי 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית