ח'כ שלי יחימוביץ': למי יש זקיפות לאומית יותר גדולה? הקרב על המדינה שלנו. וויי וויי וויי קפיטליסטים, איפה התחרות בגז ובבנקים? עניים עצלנים, תגדילו פריון אחרת לא תראו שקל העלאה בשכר מינימום... ועוד

למי יש זקיפות לאומית יותר גדולה? הקרב על המדינה שלנו. וויי וויי וויי קפיטליסטים, איפה התחרות בגז ובבנקים? עניים עצלנים, תגדילו פריון אחרת לא תראו שקל העלאה בשכר מינימום. תעשו בדיקת HIV. חשיפה: אני פוחדת מזריקות ומבדיקות דם (וגם מתנינים וכרישים)

 

בדיקה לגילוי HIV בכנסת

 

שלום לכם חברות וחברים,

הקרב על המדינה. על הדמוקרטיה, על השפיות, על השוויון, על הבטחון. מעולם לא היינו חזקים יותר, מעולם לא היינו טיפשים יותר. חוק הלאום נזרק עכשיו לחלל באלימות, בטמטום, בחוסר אחריות נוראי. ומתי? כשאנחנו נהנים מעוצמה צבאית חסרת תקדים, מהעדרו של איום קיומי אמיתי, ובלי שמץ של ספק באשר לזהותנו הלאומית. כל כולו יציקת שמן למדורה שבוערת ממילא. הלהטת יצרים פשוטה, שקופה, צינית.
בשביל מה? בשביל שכל אחד מהם יוכל להוכיח בפריימריז שהזקיפות הלאומית שלו יותר גדולה. ככה משרתים את הציבור? ככה דואגים לעם?  לא. ככה מחלישים את המדינה. פנימית וחיצונית. ככה מלהיטים יצרים לחינם. ככה זורעים פירוד בעם. ככה גוזרים קופון פוליטי.
זה מלווה כמובן ביוזמות מעוררות פלצות לזרוק את כל הח"כים הערבים מהכנסת, להפוך את ערביי ישראל לאזרחים סוג ב' על פי חוק, לדרוש מהח"כים להישבע למדינה היהודית. היהודית. בלי דמוקרטית. הקרב על הדמוקרטיה הוא חשוב מאין כמותו. אל תישארו אדישים ואל תעמדו מנגד. הקול של כל אחד מכם חשוב. ברחוב, ברשת, בקניות, בעבודה. האזינו לראיון במשדר הבוקר של קול ישראל אצל יעקב אחימאיר כאן. ובערב חדש עם דן מרגלית כאן:

מעולם לא הוציאו אותי מהמליאה. בשבע וחצי השנים שלי בכנסת, למרות שנהלתי לא מעט קרבות ומאבקים והתעמתתי לא מעט – מעולם לא הוציאו אותי מהמליאה. גם כשאני אומרת דברים מאוד קשים, אני מעדיפה להסביר אותם ולא לצעוק אותם. השבוע בכנסת היה חריג בשבילי. בפעם הראשונה קראו אותי לסדר בגלל קריאות ביניים בנאומו של נתניהו, נאום מתלהם, ימני קיצוני, מסית ומדיח, שלא עסק אפילו במלה בנושא הדיון: יוקר המחיה. אבל האירוע החמור יותר במליאה קרה יומיים קודם, כשפייגלין, בכיר קיצוני הימין, מילא את מקום יו"ר הכנסת ופשוט השתלט על המליאה והעיף חברי כנסת ערביים בזה אחר זה. מסוכן. ועלינו מוטלת החובה להילחם על מקומם בכנסת גם כשהם מקוממים אותנו. הצצה למליאה בימים אלה, למתעניינים.

בטח שמתם לב שיש אנשי ימין שאיש לא מפקפק בימניותם שמביעים התנגדות נחרצת לחוק הלאום. נשיא המדינה רובי רבלין, שר הבטחון לשעבר פרופ' משה ארנס, ואחרים. אביא דברים בשם אומרתם (מאיה מארק) שמביאה בפייסבוק דברים בשם אומרם (ראש הממשלה המנוח מנחם בגין), מלווים בפוסטר של בן זוגה סני ארזי: "רק שתדעו", כותבת מאיה, שבגלל שיש לי את העבודה הכי שווה ומעניינת בעולם (שהדבר היחיד שמעיב עליה הוא שהקפיצות בזמן ממנה, אל ימינו, ובחזרה וחוזר חלילה הופכות ליותר ויותר מדכדכות), נתקלתי עכשיו במצע הראשון של תנועת החרות, היא הליכוד, וכך כתוב שם - לא נגעתי:
החיים הציבוריים במדינת ישראל יועצבו על פי שלושת העקרונות הבאים:
1. ממשלת העם, ע"י העם, למען העם
2. צדק צדק תרדוף
3. חוק אחד לגר ולאזרח
סתם שתדעו.
(לפעמים יש טקסטים שלא צריך להוסיף עליהם מילים מושחזות אלא צריך פשוט לצטט אותם, כפי שהם, למען יראה הציבור, ישפוט, יהרהר ויתעצב אל ליבו)"

הי אדוני ראש הממשלה, זאת שלי. רציתי להגיד לך תודה. על מליון ילדים עניים, על השלום, על הבטחון, על זה שהיית חבר. של תשובה. ועל עוד הרבה דברים. מארק צוקרברג מייסד פייסבוק הכין סרטון תודה בן דקה לבת זוגו פרסילה, פייסבוק הציעה את הפורמט לגולשים, רבים ברחבי העולם הכינו סרטון תודה דומה ליקיריהם, ואילו אני בחרתי להקדיש סרטון תודה לנתניהו. הסרטון בהשראתו ובביצועו של נועם פורר האהוב והגאון שלנו (שכבר ב 2009 אילץ אותי לפתוח דף פייסבוק). צפו בסרטון עד לרגע זה 291,642 אישה ואיש, בסטטוס 907,520, 9,914 עשו לייק, ו1,850 שיתפו, וזו דרך נפלאה להעביר את המסרים שלנו בפשטות רבה ולהגיע למי שלא מתעניין בהם בדרך כלל. מי שעוד לא עשה לייק לעמוד שלי מוזמן לעשות זאת עכשיו כאן, אם תיזכרו בהמשך – אני מופיעה כשלי יחימוביץ, בעברית.  לותיקים שעוד לא שם – מומלץ וקל! בארוחת השבת בקשו מהנכדים שיפתחו לכם פרופיל. צפו בסרטון התודה:

והנה הכתבות שפורסמו על הסרטון.

קפיטליסטים, איפה התחרות 1. הדו"חות הרבעוניים של הבנקים מתחילים להתפרסם, ואנחנו נחשפים למציאות כלכלית מעוותת שמשקפת מגזר ללא תחרות. 740 מליון שקלים אלה רווחי העתק של בנק הפועלים ברבעון האחרון בלבד. יותר משמונה מליון ש"ח ביום. המשק במיתון והשכר של רוב הישראלים קפוא כבר עשור, אבל דואופול הבנקאות ממשיך לגזור קופוני ענק. כולנו משלמים את העלויות האדירות של רווחי העתק האלו בגבייה העודפת של הריביות, ובעמלות המופרזות שהן מהגבוהות ב-OECD. המצב נעשה חמור שבעתיים בשל היחס המועדף שהבנקים הגדולים מעניקים לטייקונים ולחברות הגדולות, לעומת הריביות הגבוהות והתנאים הנוקשים שמוצעים למשפחות ולעסקים קטנים ובינוניים (וויי ווייי וויי אמרה ניצה זעפרני מבנק לאומי כשאלמוני בלי בטחונות ביקש הלוואה של 15 מליון שקל, אבל בסוף קיבל את ההלוואה בגלל מלה טובה שזרק עליו נוחי דנקנר). מה אתם יכולים לעשות? לקנות מניה בבנק הקואופרטיבי החברתי הראשון בישראל אופק. פרטים כאן, ולסטטוס המלא כאן. אם לא נפעל, נמשיך נמשיך לקבל משרי אריסון בעלת השליטה בפועלים פירורים מביכים ומיוחצנים עד לזרא של "ימי מעשים טובים".

האזינו לכתבה של יונה לייבזון בגלי צה"ל על רווחי הבנקים ועל אופק, אני מתראיינת בכתבה.

"תפסיקי להגיד תשובה כל הזמן". קפיטליסטים, איפה התחרות 2. בדיון בועדת הכלכלה על המצב המטורף שבו מצד אחד תשובה ונובל אנרג'י יקבלו מונופול דורסני על הגז הטבעי בישראל, ומצד שני אין פקוח על המחירים המופקעים שהם גובים, העיר לי אחד המשתתפים שאפסיק להגיד תשובה ושאומר "דלק אנרגיה". זו נקודה מעניינת. טייקונים אוהבים להיות מוזכרים בשמם המלא כשהם תורמים תרומות מיוחצנות או מתעקשים על מבנים שינציחו את שמם (גם אם הם תורמים להם רק חלק קטן מהעלות, ראו את אצטדיון סמי עופר), אבל כשהם גוזלים וחומסים מהציבור הם מסתתרים מאחורי התאגיד. כבוד ליו"ר ועדת כלכלה, פרופ' אבישי ברוורמן, שאלמלא הוא לא היה מתקיים שום דיון בכנסת בנושא הגז, והוא מציג עמדה תקיפה ונחרצת, מגובה בפרסטיז'ה הכלכלית המוכחת שלו. הנה מאמר של אבישי בגלובס, והנה הדברים שלי בועדת הכלכלה השבוע:

כואב ומקומם איך השופטת שעומדת על זכותה לא להתלונן על אונס, חוטפת הכפשות והאשמות בדיוק כמו אלה שכן מתלוננות. אותן מאשימים שהן משקרות, נוקמות, ממציאות, סוחטות, זונות. אותה מאשימים שהיא גורמת נזק בזה שהיא לא מתלוננת.
לא שזה חוסך ממנה את סדרת הנוקמת – ממציאה – זונה. לא שזה חוסך את התדרוכים המבחילים של העו"ד של השוטר, שלא מוותר על זכותו הטבעית לגזור קופון שגרתי מהכפשת המתלוננת, גם אם לא התלוננה.
ככה זה בביזנס של האונס. והשוטר, הוא במקום להגיד ברכת הגומל על כך שהשופטת החליטה להתבוסס בכאבה ולא להתלונן, עוד משתף אותנו בסבלו הרגיש. הלו, מי כאן הקורבן?
שנים ארוכות אני מלווה נשים מוכות ונשים נאנסות. בכל פעם שנדמה לי שעשינו כברת דרך עצומה בא גל עכור כזה ומזכיר לי שבשני הפשעים האלה, אלימות מבן הזוג ותקיפה מינית, באופן מפלצתי, הקורבן נתפס אשם. לסקירה מפורטת שלי על אלימות נגד נשים בפרספקטיבה הסטורית, פוליטית ומעשית, לכבוד היום לציון המאבק נגד נשים, הכנסו לפייסבוק או לפוסט באתר.

ובהקשר זה חדשות מכוון המטרידן צלם החצאיות, נתן אשל. פניתי השבוע בעניינו ליועץ המשפטי לממשלה ובשאילתא ללשכת ראה"מ, אחרי שהתברר שהוא מייעץ לחברת מקורות – חברה ממשלתית, וגם ממשיך לכאורה לקבל יעוץ אישי מהיועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, שלומית ברנע-פרגו. וכל זה אחרי שנחתם אתו הסדר טיעון שבו הודה בעבירות שונות שיוחסו לו, קיבל נזיפה חמורה, התפטר מתפקידו והתחייב שלא לשוב לשירות הציבורי. בינואר 2013 בצירוף מקרים די משעשע הוא שלח אלי בטעות מייל שיועד לעו"ד ברנע-פרגו (שתינו מתחילות ב SH) ובו (אחרי שכבר הורחק!) ביקש את חוות דעתה אם יוכל לנהל את המו"מ הקואליציוני מטעם מפלגת הליכוד ביתנו. למכתב ליועץ המשפטי לממשלה, לשאילתא למשרד ראש הממשלה, ולמייל שהוא שלח בטעות.

חשיפה: אני פוחדת מזריקות ומבדיקות דם (וגם מתנינים ומכרישים אם כבר מדברים על זה) וכשהילדים שלי היו קטנים גיליתי שאני נוטה להתעלף כשהם מקבלים זריקה. אבל לפעמים אין ברירה, וכאן מדובר במשימה חשובה. כאן בתמונה אני עושה בדיקת HIV (איידס) בכנסת. יש עלייה מדאיגה במספר הנשאים החדשים אצלנו. ב 2013  התגלו כ- 500 אנשים בישראל כנשאים של נגיף ה-HIV. לבדיקה יש חשיבות עצומה, כי הגילוי מוקדם לא רק מציל חיים ומבטיח חיים ארוכים לנשא עצמו, אלא גם מפחית באופן דרסטי את הסיכוי להדבקות עתידיות, משום  שהסכוי שנשא HIV שמטופל תרופתית ידביק אחרים נמוך ביותר. הועד למלחמה באיידס עושה עבודה מצויינת בנושא, השבוע הם באו לכנסת כדי לעורר מודעות. אז אל תתעצלו, תבדקו. פרטים כאן.

עובדים עניים, תגדילו פריון אחרת לא תראו שקל. המאבק על העלאת שכר המינימום לא הולך להיות פשוט. דמרקר, עיתון כלכלי שמאוד משפיע על פוליטיקאים (לפעמים לטוב ולפעמים לרע), כבר החליט שהוא נגד. איך אני יודעת? תראו את הכותרת הזאת של מרב ארלוזורוב (תרגום: שקל לא תקבלו, עובדים עניים. ואת, המנקה, תגדילי את הפריון שלך):

רק העלאת שכר המינימום תחלץ מעבדות ומעוני את העובדים החלשים ביותר. זה לא רק צודק, ראוי ומוסרי, אלא גם כלכלי: העלאת שכר למי שכל שקל נוסף שירוויחו תלך לצריכה – היא הדרך המהירה להוציא את המשק מהמיתון, להגביר צמיחה, ולהקטין את הגרעון. די לפערים המטורפים בין שכר המיליונים לשכר רעב. הנה הוידאו שלי ממרתון של חברי הכנסת שתומכים בהעלאת שכר המינימום, שארגן השבוע בכנסת ח"כ דב חנין:

העניים לא סקסיים, רק מעמד הביניים. כאן תמונות מכנס שדרות, השתתפתי בדיון על ההתמודדות עם עוני בישראל, גם נאמתי וגם השתתפתי בפאנל בהנחיית עינת פישביין, עם מנכ"ל הבטוח הלאומי יוסי סילמן, אלי אלאלוף יו"ר הועדה למלחמה בעוני, ד"ר אבי שמחון, יו"ר הקרן לידידות ציון גבאי, וראש עיריית דימונה בני ביטון. מחיתי על כך שהפוליטיקאים לא מתעסקים יותר בעוני, כי רק מעמד הביניים בטרנד, דברתי על זה שמתייחסים אל העניים כאל פושעים ואשמים, ועל זה שגם כשאתה עובד מבוקר ערב אתה נשאר עני, מה שמחזיר אותנו לאחד הפתרונות המרכזיים: העלאת שכר מינימום. הנה הסקר שעשתה הקרן לידידות, ותמונות מהכנס.

שנת שמיטה ל"חובות" המדומים של המורים. ועדת החינוך של הכנסת התכנסה לדיון מיוחד שיזמתי,  אחרי ש 500 מורים מצאו עצמם יום בהיר אחד בחובות עתק, כאילו לקחו משכנתא שנייה, כי משרד החינוך "גילה" שהוא עשה טעויות חישוב ושילם למורים במשך השנים "יותר מדי" כסף. בדיון שמענו עדויות של מורים שפנו אלי לאחרונה, שנפגעו מתהליכי הגבייה של המשרד, ופשוט התעוררו לעולם מסוייט שבו הם חייבים חובות עתק. שמיטת חובות המורים, ובירור משפטי מקיף של התנהלות משרד החינוך כפי שנגלתה – זה מה שאני דורשת. לשמיעת קטע מהדיון הקליקו על התמונה מישיבת הועדה, ולמטה אני עם גילה קליין האמיצה והנמרצת, ראש סיעת נח"ל בהסתדרות המורים, שמובילה את המאבק שלהם והנה כתבה בנושא שהתפרסמה היום בעיתון הארץ.

המודל הפנסיוני הצ'יליאני. למי שמתעניין, שאילתא שלי לאוצר ותשובת הממונה על שוק הביטוח והחסכון

אני רוצה להזמין אתכם לכמה אירועים שאני משתתפת בהם.

ירושליים, כנסת: ביום ב' ב-11:00 בועדת הכספים הדיון על חוק שוטף + 30, שאני מחוקקת יחד רוברט אילטוב מישראל ביתינו, שימנע את התופעה ההרסנית והלא הוגנת שבה משלמים לעסקים, לספקים ולעצמאים שוטף פלוס מאה, או שוטף פלוס לך תחפש את החברים שלך. 
ירושליים, כנסת: ביום ב' ב-12:30 בועדת חוק חוקה ומשפט, דיון על תקנות המאגר הביומטרי. אני מתנגדת לחוק הזה. רוצים לבוא? 

שני הארועים דורשים אישור כניסה, אז אם אתם רוצים להיות באחד מהם או בשניהם, כתבו לנו לכאן: syechimovich@knesset.gov.il

פתח תקווה, מרכז התרבות "הגולה", מחר, מוצ"ש, 29/11 21:00, שיחה עם חנוך דאום. שמואל הנגיד 7, פ"ת, לפרטים והרשמה.

קריית ביאליק. בשבת הבאה 6/12 בשעה 10:00 שבתתרבות עם יואב לימור באשכול פיס רחוב דפנה 52.

תל אביב, בית הפרקליט. לעורכי הדין שביניכם, כנס לשכת עו"ד- בנושא סוגיות אקטואליות וחקיקה עוקפת בג"צ  דניאל פריש 10 ת"א , 4/12/14 שעה ארבע אחה"צ להרשמה: seminars@israelbar.org.il והנה ההזמנה:

פרלמנט עם מושבניקים. תודה לאלכס גולדפרב היקר הנמרץ שלנו ולנועם יעקובה ומשפחתו מ"הארטישוק של נועם" במושב ניר בנים שארחו אותי אתמול לערב מקסים עם אנשים נהדרים במלאת שלוש שנים לפרלמנט שלהם. הנה התמונות:

(הארגז שאני מחזיקה מתבשל ברגעים אלה בשביל סלט לבבות ארטישוק לארוחת השבת)

ולסיום ברכות לאשה ערכית ואהובה, שטובה בראש ובראשונה במעשים וביצוע - יהודית אוליאל שלנו, שהתמנתה השבוע לסגנית ראש העיר שדרות. בהצלחה! (בתמונה יהודית ואני השבוע, בשדרות)

שבת שלום,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית