ח'כ מיקי רוזנטל: דברים שרואים משם - עדכון שבועי 28.11.2014

                    הצטרפו למיקי בפיסבוק

 

  Facebook  

 

עדכון שבועי - 28.11.2014 

 

 

חוק הלאום: מאבק על הזהות שלנו

 

"בגלל חוק הלאום ללכת לבחירות?", תוהים  פרשנים פוליטיים.
"על חוק הלאום לא מפילים ממשלה", כותבים פובליציסטים.

ואני אומר: ההיפך הוא הנכון: חוק הלאום הוא סיבה ראויה מאוד להתעמת 
עליה. הוא כלל לא שולי לחיינו. בראייה היסטורית הוא עשוי להיות אחד הוויכוחים  המהותיים ביותר בתולדות הציונות - המאבק על דמותה ועל זהותה של המדינה הזו.

 

אני יהודי גאה, אני ציוני גאה ואני דמוקרט  בכל נימי נפשי. אין ולא הייתה סתירה בין הערכים הללו. מדינת  ישראל קמה באומץ מייסדיה והתקיימה בתבונת מנהיגיה. היא הצליחה להיות גם הומאנית, גם  יהודית, גם לאומית, גם ציונית, גם שוויונית וגם מוסרית בלי חוקי לאום למיניהם. הערכים הללו נתפרו ונשזרו בחוט עדיין של תבונה ומעש – וכעת בא ראש  הממשלה לפרום אותם בבריונות מטופשת ומזיקה.

 

חוק לאום אינו פסול כשלעצמו, אלה שחוק הלאום בנוסח המוצע עכשיו על-ידי חברי כנסת אולטרא-ימניים לא בא באמת לחזק את הזיקה בין העם לארץ, אלא לסכסך ולהסית, להדיר ולהפלות.החוק הזה הוא חלק מניסיונות החקיקה האנטי-דמוקרטיים של ממשלת נתניהו.

 

אין לנו חוקה עד היום, כי חוקה עושים בהסכמה, או לא עושים בכלל. זו גם הדרך היחידה הנכונה לגבש חוק לאום: בהסכמה, ואין הסכמה על נוסח החוק של חברי הכנסת אלקין ואיילת שקד. אפשר היה להגיע להסכמות, אבל ראש הממשלה לא רוצה הסכמות. ראש הממשלה רוצה כיפופי ידיים. ראש הממשלה מבקש לעשות שרירים לשותפיו הקואליציוניים ולקרוץ לבוחרים לקראת הפריימריס בליכוד.

 

חוק הלאום המוצע מעיד יותר מכל שיוזמיו  לא בטוחים בצדקת הדרך ונזקקים לאישוש של משהו שהוא עובדה קיימת. מדינת ישראל היא מדינת  הלאום היהודי. אבל מדינת ישראל היא גם דמוקרטיה. זהו חוק שהופך את המדינה לפחות דמוקרטית.  נ-ק-ו-ד-ה.

 

 

 

 

כיצד מתקדמת החקיקה?

 

בשבוע הקרוב מגיע חוק משמעותי שיזמתי לישורת האחרונה ובחוק השני  מתחילים הדיונים בוועדה.

 

החוק להגבלת שכר הטרחה במימוש זכויות רפואיות מגיע לקריאה שניה ושלישית. החוק החברתי הזה נחוץ מאוד, מפני שלעתים רבע מהגמלה שמקבלים עשרות אלפי ישראלים מהביטוח הלאומי מועבר לכיסיהם של עורכי דין או לידיהן של חברות מימוש כגון "לבנת פורן" ו"זכותי". החוק החדש יגן על הגמלה והזכאים ייהנו מרובה ואילו שכר הטרחה של המתווכים למיניהם יקוצץ בכמחצית.

 

ועדת הכלכלה תחל לדון השבוע בחוק אחר שיזמתי: מניעת הטרדות טלפוניות. הודעות מוקלטות המציעות ברכות, קמעות, שידוכים מחד וכאלה המבקשות תרומות מאידך מגיעות לטלפון האישי של אזרחי ישראל בהיקף בלתי נסבל והפכו מטרד. החוק יאסור גם על עמותות ללא כוונת רווח להציק לנו.

 

 

חוק נוסף יצא לדרך והוא נועד למנוע התחכמויות של חברות הסלולר, המבטיחות טאבלטים כביכול בחינם, אלא שה"מתנה" מתבררת כהבטחת שווא הקושרת את הלקוחות לחברות לתקופה ארוכה.  הנה ראיון בנושא:

 

 

במהלך השנה האחרונה יזמתי שורה של חוקים שנועדו להוות "ארגז כלים" למאבק בשחיתות הציבורית. שניים מהחוקים האלה אושרו סופית בשבוע שעבר. מוזמנים להאזין לראיון בנושא:

 

 

 

 

הצלת הרפואה הציבורית

 

מעמדה ועתידה של הרפואה הציבורית מצוי בוויכוח ממשי ומשתקף גם בתקציב  המדינה. השבוע הגיעה שרת הבריאות לוועדת הכספים להגן על מדיניותה. לטעמי, ראוי  מאוד שלקראת הבחירות הקרובות תחדד גם המפלגה את עמדותיה בסוגיה.  

 

אלה העקרונות לחיזוק מערכת הבריאות הציבורית שלדעתי צריכה מפלגת העבודה לאמץ:

 

·         לאסור ולבטל את כל שירותי הרפואה הפרטיים  בבתי החולים הציבוריים.                

·         לאסור "תיירות המרפא" ו\או כל  שירות פרטי בביה"ח הציבורים.                          

·         למערכת הבריאות הציבורית יוזרמו כל כספי הביטוחים המשלימים שיהפכו תוספת חובה למס הבריאות וישמשו מקור כספי לסל שירותים רחב ושוויוני לכלל הציבור. (כך הציבור לא ייאלץ לשלם כספים נוספים – ברם הכסף שהוא משלם לביטוחים, כ-5 מיליארד שקלים בשנה, ימומש באופן יעיל יותר).                

·         המדינה תתקצב בתכנית חמש שנתית את חידוש  הבינוי והציוד של בתי החולים בפריפריה. צמצום הפערים בין המרכז לפריפריה ברפואה  יהפוך ליעד מרכזי במדיניות הבריאות של הממשלה.                                                         

·         תוקם "חומה סינית" שתפריד בין  הרפואה הציבורית לרפואה הפרטית. כל רופא במערכת הבריאות יצטרך לבחור בין תעסוקה במערכת  הציבורית או הפרטית. רופא שייבחר במערכת הציבורית ישקיע את כל זמנו ומרצו בה ורק בה ו יתוגמל בהתאם. להערכתי מעטים הרופאים שייבחרו לעזוב את המערכת הציבורית, ממנה הם שואבים את כל סמכותם המקצועית וגם את ה"קליינטים".                                                                                              

·         תוקם מערכת תורים ארצית ממוחשבת ושקופה שתספק מידע מלא לציבור ותצמצם את זמני ההמתנה לניתוחים ולרופאים מקצועיים. (בלי פרוטקציה ובלי טובות).                                                                                                             

·         תרוסן מערכת הביטוחים המסחריים ו"כפל  ביטוחי" ייאסר בחוק, כך שרוב השירותים הרפואיים יינתנו במסגרת הסל והציבור לא יבזבז את כספו על ביטוחים מיותרים.                                                                                        

·         לאור התארכות תוחלת החיים – הביטוח הסיעודי  המלא ייכלל בסל הבריאות הבסיסי.

 

 

 

פגישה עם חברים בסניף גבעתיים

 

אני מזמין אתכם לפגישה בסניף הביתי שלי בגבעתיים ביום חמישי 4.12 בשעה 18:30
בכתובת: משמר הירדן 13 גבעתיים. אתארח בצוותא עם ידידי ח"כ איציק שמולי בשיחה על עניני 
היום.

 

 

 

 

בשבוע הבא, אתם מוזמנים להגיע לפגישה ושיחה עם החוג הגאה של המפלגה בירושלים. ביום שלישי ה9.12 בשעה 19:30 ,פאב הוידיאו- הורקנוס 1, ירושלים. 

 

 

 

שבת שלום,

שמרו על עצמכם,

מיקי.

 

שמרו על קשר 

 

 

  Facebook    Twitter    YouTube  


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית