ניוזלטר ח"כ איתן כבל

 

 

 

30 שקלים לשעה - המאבק להעלאת שכר המינימום * נתניהו מאבד את ירושלים * חוק הלאום והמלחמה בגזענות * וכיצד העניק ראש עיריית אשקלון מתנה ענקית לשונאי ישראל בעולם?

 

 

 חברות וחברים יקרים,

 

  

23 שקלים לשעה זו אינה משכורת - זהו עלבון. מאות אלפי ישראלים - יותר מרבע מכלל כוח העבודה במשק - מוציאים את זיעת אפם תמורת שכר המינימום המביש הזה. הגיעה העת לשים סוף לביזיון.

  

השבוע יזמתי כינוס מיוחד של ועדת העבודה והרווחה של הכנסת <http://avoda.doaliapps.co.il/link.php?M=161512&N=74&L=69&F=H> , אליו הזמנתי את יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, במטרה להביא להעלאה משמעותית של שכר המינימום. 64 ח״כים כבר חתומים על הצעת חוק שקובעת כי אף עובד בישראל לא ירוויח פחות מ-30 שקלים לשעה, ועכשיו הזמן להפוך את הדיבורים למעשים.

 

 

עוד לפני כן השתתפתי ב״אתגר ה-30״ של תנועת ״שמאלה״, אותו יזם חברי ערן חרמוני כחלק מהקמפיין להעלאת שכר המינימום ל-30 שקלים לשעה. האתגר שלקחתי על עצמי היה לרדת ל-30 שכיבות סמיכה, ובזכות הדובר המוכשר שלי תמיר, ששכח להפעיל את המצלמה בפעם הראשונה, ירדתי ל-60 כפיפות...

 

 

 

נתניהו מאבד את ירושלים

   

בשבועות האחרונים התברר באופן סופי כי קונספציית ״ניהול הסכסוך״ של הצמד נתניהו ובנט קרסה. גל הפיגועים שאנו חווים, בייחוד בבירה, מבהיר שנתניהו איבד גם את הקלף האחרון שלו - הביטחון. בקשתו הצינית שנציל אותו מהקואליציה המקרטעת שלו ונחבור אליו לממשלת אחדות מעידה ש״מר ביטחון״ הפך לפוליטיקאי היסטרי. כל הכבוד לחברי יצחק הרצוג, שדחה את ביבי על הסף וגלגל אותו ואת ההצעה ההזויה שלו מכל המדרגות. לכולם כבר ברור שאנו מתקרבים לקיצה של ממשלת הטלאים של נתניהו, ועם קצת מאמץ גם לסוף עידן נתניהו בפוליטיקה.

                                                                                                                    

חוק הלאום והמלחמה בגזענות

 

לצערי, כשביבי מריח בחירות הוא מאבד את הצפון, וכך באה לעולם היוזמה המיותרת והמזיקה של חוק הלאום. נתניהו אינו מצליח להתמודד עם אף אחת מבעיות היסוד של ישראל - הכלכלה מקרטעת, מצב הביטחון האישי בכי רע, ואפילו איראן כבר נוגעת בפצצה גרעינית. בצר לו הוא פונה למכנה המשותף הנמוך ביותר, ושופך שמן על המדורה דווקא באחד הרגעים הרגישים ביותר ביחסי ערבים ויהודים בישראל.

  

לא ניתן להסביר כיצד זה שכאשר היינו כאן בקושי 600 אלף יהודים, עם קום המדינה, מגילת העצמאות הספיקה כדי לשמור על זהותנו כמדינה יהודית; ואילו היום, כאשר אנו כבר יותר מ-6 מיליון יהודים, אנו נזקקים לחיזוקים מפוקפקים בדמות חוק שכל מהותו לפגוע בדרוזים ובבדואים, להשפיל את ערביי ישראל ולתת להם תחושה של אזרחים סוג ב׳. ביבי קורץ לימין הקיצוני, ולשם כך אינו מהסס לפרוט על נימים של גזענות. במקום זאת הייתי ממליץ לו להקשיב לראיון האמיץ והמרגש הזה של לוסי אהריש, שגם אלף מאמרים על יחסי ערבים ויהודים בישראל לא יצליחו לנסח טוב יותר את מורכבות העניין.

 

 

כיצד העניק ראש עיריית אשקלון מתנה ענקית לשונאי ישראל בעולם?

 

לצערי, יש שנסחפים אחרי האווירה העכורה, כמו ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני, שבצעד אומלל הורה להפסיק את עבודתם של ערבים ישראלים בעירו. שמעוני העניק מתנה ענקית לשונאי ישראל ברחבי העולם, שמנסים להציג אותנו כמדינת אפרטהייד. אנחנו לא כאלה! אני מבטיח כי אמשיך להילחם בדעות החשוכות הללו.

 

לסיום, לאחרונה התארחתי בתוכניתם של העיתונאית שרון כידון וחברי דניאל בן סימון, לשיחה באווירה אישית ורגועה יותר. היה מרתק ומהנה...

 

 

 

שבת שלום וסוף שבוע מענג לכולנו.

בידידות,

איתן

050-552-1979

02-640-8839

ecabel@knesset.gov.il

 

 

 

חפשו אותי גם בפייסבוק: איתן כבל 

 

 

 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית