נשארים מעודכנים -ניוזלטר מח"כ איציק שמולי

אני שמח להביא בפניכם את הניוזלטר הראשון למושב שזה עתה החל.

 

מושב החורף שהחל עתה מסמן את האתגר המרכזי שניצב לפנינו: הצבת התכנית האלטרנטיבית למדיניות נתניהו בכל התחומים, פירוק קואליציית ההישרדות בראשותו ולבסוף החלפתו.

 

זה עתה ציינו 19 שנים להירצחו של מנהיג התנועה וראש הממשלה, יצחק רבין, 19 שנים שאילולא הרצח הנתעב הייתה יכולה להיות מדינת ישראל במקום אחר. אולם 19 שנים אבדו להן ואסור לנו לאבד יום אחד נוסף לנוכח חדלונה של ממשלת נתניהו. רבין נרצח כי האמין בנחיצות השינוי וחתר למימושו, מהלך שהוזנח וננטש תחת שלטונו של נתניהו. עתה הגיע העת להחזירו.

 

בשבועות הקרובים יעמוד המאבק על תקציב המדינה במוקד עשייתי. בזכות מאבקים שונים שהובלתי בחודשים האחרונים הוכרתי על ידי המשמר החברתי כח"כ החברתי ביותר ובהמשך כאחד המועמדים לתואר אות הפרלמנטר המצטיין מטעם המכון הישראלי לדמוקרטיה. יחד עם זאת, ברי לכל כי כל המאבקים החשובים בתחום החברתי-כלכלי מתנקזים בימים אלה למאבק כולל כנגד התקציב הרע שמציגה ממשלת נתניהו-לפיד אשר כל תכליתו הוא לאפשר את הישרדותה עוד כמה חודשים. התקציב אינו מציג שום מנועי צמיחה ובוודאי שלא התמודדות אמיתית עם שאלת הפערים, ואני מחויב למאבק עיקש בו. בין השאר, בכוונתי להגיש לכנסת כ-10,000 הסתייגויות במטרה לצמצם את הפגיעה הצפויה בו בזוגות הצעירים ובאוכלוסיית הקשישים.

 

המאבק המרכזי שאותו אני מוביל בימים אלה נוגע להונאת הביטוח הסיעודי הקבוצתי שפגע במיוחד ב-220 אלף גמלאים והותירם ללא כיסוי סיעודי, למרות ששילמו בעדו במשך עשרות שנים. בצוותא עם הסתדרות הגמלאים וחוג וותיקי התנועה של מפלגת העבודה יצאנו למאבק עיקש שמטרתו להבטיח למאות אלפי האנשים את הכיסוי הביטוחי שהובטח להם.

 

במקביל, אני ממשיך להוביל את המאבק למען דיור בר השגה באמצעות השדולה לדיור חברתי בכנסת ולאחרונה אף קיבלתי את המנדט לכתוב את תכנית המפלגה בתחום זה. לאחרונה פורסמו נתונים חדשים אודות עליות המחירים בתחום הדיור: 86% בשש שנים והמגמה נמשכת, כל זאת בסתירה מוחלטת להכרזות ולהבטחות שיוצאות מהממשלה. תכנית המפלגה תכלול את כלל הרבדים בתחום הדיור: דיור ציבורי, שוק השכירות ושוק הבעלות ותציע צעדים נחושים בתחום ההיצע, הביקוש והמימון המבוססים על עקרונות התנועה במטרה להחזיר את שוק הדיור לאיזון באופן מידי.

 

בנושאים אחרים שאני מוביל ישנן כבר הצלחות גדולות: ראשית, המהלך שיזמתי לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה זוכה כבר עתה להצלחה- שר הכלכלה חתם על צו שיחיל את החובה על המעסיקים הפרטיים. בשבועות הקרובים תקודם הצעת החוק שלי, שעליה חתמו למעלה מ-80 ח"כים, במטרה להחיל את אותה הדרישה גם בסקטור הציבורי. שנית, לאחר מאבק עיקש מאוד בהובלתי הצלחנו לשים סוף למדיניות ניתוקי המים שקיימת מזה 12 שנה בישראל. ביום 17/11/14 הודיעה רשות המים בדיון שהתקיים בוועדת הכלכלה כי היא נסוגה ממדיניות ניתוקי המים ולא תאפשר עוד לתאגידי המים הפרטיים לנתק מים לצרכנים ביתיים. מדובר במהלך חברתי חשוב מאין כמותו ואני מברך את כל הגורמים הנוגעים בדבר שאימצו בסופו של דבר את גישתנו העיקשת.

 

ולבסוף, אני מסייר ומתרוצץ בכל הארץ. נהנה להגיע למפגשים עמכם/ן במחוזות, בסניפים ובפגישות אישיות. המפגש עם אנשי המפלגה ממלא ומרגש בכל פעם מחדש ואני מזמין את כולנו להמשיך בכך כל העת.

 

אני זמין לכם/ן תמיד.

שלכם,

איציק

 

בעקבות המאבק של חבר הכנסת איציק שמולי וחברי כנסת נוספים, הופסקה מדיניות הפסקת המים 

 

בחודשים האחרונים הקפדתי לעדכן אתכם בהתפתחות המאבק שאני מוביל מול תאגידי המים לשם עצירה מוחלטת של מדיניות ניתוקי המים. אני שמח מאוד לבשר לכם כי בדיון האחרון שהתקיים בוועדת הכלכלה הודיעו באופן רשמי רשות המים ותאגידי המים כי הם מפסיקים לאלתר את מדיניות הניתוקים ומעתה לא יותרו עוד ניתוקים "באופן חופשי" על ידי התאגידים.

 p2.jpg

12 שנים מנתקים מים לאנשים בישראל ואני שמח וגאה על כך שהצלחתי בצוותא עם ח"כ כבל, ח"כ מקלב, האגודה לזכויות האזרח ועמותת ידיד לשים סוף למדיניות המבישה הזאת.

כזכור לכם, התנגדתי לכל הצעות הפשרה שהובאו בעניין לוועדת הכלכלה ודרשתי בתוקף הפסקה מוחלטת של הניתוקים. אני מברך את רשות המים וגם את ועדת הכלכלה על כך שגם אם באיחור הן הקפידו בסופו של דבר לאמץ קו זה, ובכך נמנעה קטסטרופה גדולה. מים הם לא מותרות, הם מצרך קיומי ולכן אסור שהיד תהיה קלה מיד על הברז. בכוונתי להמשיך ולהיאבק בחודשים הקרובים בעוולות נוספות שנוצרו ע"י תאגידי המים.

לכתבה במעריב

 

חבר הכנסת איציק שמולי קיבל את התואר "חבר הכנסת החברתי ביותר לשנת 2014" ומועמד ל"אות הפרלמנטר המצטיין לשנת 2014" של המכון הישראלי לדמוקרטיה

 

עמותת 'המשמר החברתי' הינו גוף הפועל לשקיפות פעילות חברי הכנסת לציבור. העקרונות המנחים את המשמר הם אזרחות פעילה ופוליטיקה אחראית. 

בסיום כל מושב, מפרסם המשמר החברתי את ה'מדד החברתי' בו הציבור יכול לראות מיהו הח"כ החברתי ביותר וזאת על-ידי מספר ההצבעות לחוקים חברתיים בהם נכח ומה הצביע, מי המפלגה החברתית ביותר ומי החרוצה ביותר. בנוסף, כל חבר כנסת מקבל ציון על פעילותו החברתית במהלך המושב. 

במדד החברתי שפורסם לאחרונה בסוף המושב הקודם הכתיר את חבר הכנסת איציק שמולי כחבר הכנסת החברתי ביותר לשנת 2014 ואת סיעת העבודה החברתית ביותר והחרוצה ביותר.

 לכתבה באתר המשמר החברתי 

גם ב'מכון הישראלי לדמוקרטיה' הגיע שמולי לרשימת תשעת חברי הכנסת הפעילים למושב השני של הכנסת שמתוכם ייבחר חבר כנסת שיזכה ב'אות הפרלמנטר המצטיין לשנת 2014'. 

לכתבה באתר המכון הישראלי לדמוקרטיה

 

"הונאת הביטוח הגדולה": ממשיכים במאבק נגד החלטת האוצר על ביטול הביטוחים הסיעודיים הקולקטיביים למאות אלפי גמלאים 

ביום האזרח הוותיק שהתקיים בשבוע שעבר בכנסת, מדינת ישראל החליטה להעניק מתנה לגמלאים - ביטול של הביטוח הסיעודי הקולקטיבי עליו שילמו כל חייהם. כאשר חברות הביטוח והרגולטור עושים יד אחת ומוליכים שולל 220 אלף גמלאים שהיו בטוחים שיש להם ביטוח סיעודי עד שקיבלו יום בהיר אחד מכתב מחברת הביטוח שמודיע להם- שבעצם לא, אין להם. אף פעם לא היה להם. וזאת למרות ששילמו במשך שנים עשרות אלפי שקלים לחברת הביטוח. 
בואו נקרא לילד בשמו: מדובר בהונאת הביטוח הכי גדולה שהייתה כאן והדבר הכואב באמת הוא שהכול נעשה בחסותה של המדינה. 

 

מה הטריק אתם שואלים?

אז ככה, במשך שנים מכרו לאנשים ביטוח המכונה "ביטוח סיעודי קבוצתי", רק ששכחו לספר להם על קיומו של סעיף קטנטן באותיות הקטנות המאפשר לחברת הביטוח לבטלו אחת לחמש שנים. המשמעות היא שלא היה כאן שום ביטוח מפני מצבי סיעוד בגיל הזקנה אלא ביטוח זמני שחברת הביטוח יכולה לבטלו מתי שבא לה. כך, אלפי אנשים ששילמו לחברת הביטוח מדי חודש וחודש במשך 20-30 שנה קיבלו ממנה יום בהיר אחד מכתב שפשוט מודיע להם על מימוש זכותה של החברה להפסיק את הפוליסה. למה? ככה. כי אפשר. 

אז לא, אין כאן סיפור על מיליון איש שלא שמו לב לאותיות הקטנות, יש כאן סיפור של חברות הביטוח שהוליכו שולל ורגולטור ששכח שתפקידו לשמור גם על המבוטחים ונתן לזה לקרות

ועכשיו, מפרסמת הרגולטורית, דורית סלינגר פתרון ומציעה לגלגל את תפוח האדמה הלוהט הזה לקופות החולים (שכמובן מסרבות..). סלינגר למדה מהר מדי מהשר שלה באוצר יאיר לפיד והכריזה על רפורמה לא אפויה שפרטיה לא סגורים ועטפה את הכל ברטוריקה מדהימה וזיקוקי דינור של יחסי ציבור. אם שמים בצד את ההכרזות הגדולות מגלים שסלינגר שכחה להגביל את גובה התשלום במודל החדש ונמנעה מלקבוע שזכויותיהם מהפוליסות הקודמות שלהם תשמרנה, והכי גרוע תכשיר את הפתרון עבורם רק אי שם ב-2016. כמה יקלעו למצב סיעודי עד אז בלי יכולת לשלם? כמה ימותו? להזדקן בכבוד במדינת ישראל מודל 2014.

 

לראיון איתי בערוץ הכנסת

 

נלחמים על ערד

הזמנתי לישיבת הסיעה שהתקיימה בשבוע שעבר את ראשת העיר ערד הגב' טלי פלוסקוב. אמרתי בישיבה שממשלה החליטה לחסל את התעשיה המסורתית. לטובת ההייטק והפיננסיים. 7.5 מיליארד ש"ח יינתנו בתקציב שהוגש בכנסת לארבע חברות גדולות, אבל כשצריך לסייע למפעל בערד ב-10 מיליון ש"ח, הממשלה מפנה עורף. השר בנט לא יכול להתחמק מהאחריות ולומר לעובדים שהולכים הביתה. אני שואל אותו, מה הוא מצפה מהם לעשות? 

p3.jpg

 

ביקור במועצה האזורית עמק חפר

 

 

בחודשים האחרונים בקרתי בעמק מספר פעמים והפכתי לשגריר נאמן שלו בכנסת במאבק כנגד הצבת מתקני הגז, p4.jpgקידום תכניות שיאפשרו את המשך התפתחות האזור ובעיית זיהום הנחלים אלכסנדר ושכם שפוגעת בפנינה הירוקה-

 

עמק חפר. בביקור שקיימתי בתחילת השבוע, נפגשתי עם ראש המועצה, מר רני אידן. אני ממשיך לעקוב ולסייע למועצה במאבקה נגד הקמת מתקן הגז בתחומה.

 

הבטחתי כי אמשיך לפעול הן בנושא מתקני הגז והן באשר למאבק המועצה בזיהום נחל אלכסנדר משפכי הרשות הפלסטינית.

 

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית