ח'כ מיקי רוזנטל: דברים שרואים משם: עדכון שבועי - 7.11.2014

עדכון שבועי - 7.11.2014 

 

 

אושר חוק נוסף להגנת חושפי שחיתויות

 

השבוע נחשפו קלטות בהן נשמעות השיחות המזעזעות בין אהוד אולמרט לשולה זקן. קשה להאמין שהדוברים היו ראש-ממשלה ומנהלת לשכתו. הדיאלוג נשמע כמו שיחה בין מאפיונרים בעולם התחתון. השניים מחלקים את כספי השוחד, מלבנים דרכים להשתיק עדים ולהטעות את מערכת אכיפת החוק. 

 

עצוב לחשוב שאחד האנשים המושחתים והמשחיתים ביותר בתולדות המדינה הגיע למשרה הבכירה ביותר. את אולמרט היה צריך לבלום עוד קודם, בפרשת החשבוניות הפיקטיביות בליכוד, בפרשת קרקעות המלח בעתלית, בנק לאומי או הבית ברחוב כרמיה. אלא שאנשים שידעו על מעלליו פחדו להתלונן. זו הסיבה שאנחנו חייבים לעודד ולתמוך בחושפי השחיתויות. 

 

בשבוע שעבר דיווחתי לכם על חוק סיוע משפטי חינם לאנשים האמיצים הללו שכבר אושר. השבוע עבר חוק נוסף שיזמתי בנושא. אתם מוזמנים לקרוא:

 

 

 

 

שחיתות חוקית: "הקופה הקטנה" של השרים

 

שחיתות לא חייבת להיות פלילית דווקא. אחת הסכנות  הגדולות ביותר למדינת ישראל היא השחיתות החוקית. (למי שמעוניין להרחיב בקריאה על הנושא – רצ"ב קישור למסמך שהכין צוות בראשות יואב סגלוביץ, לשעבר ראש אגף חקירות במשטרה על הסוגיה)

 

 

שחיתות חוקית יואב סגלוביץ

השבוע גילינו טפח מהשחיתות החוקית בעת פרסום רשימת ההתקשרויות של  משרדי הממשלה עם ספקים חיצוניים. דוגמא קטנה: לכם יש מקרר במכונית שלכם? לא? למה? דעו לכם שזה מאוד נוח. אם למשל שר החינוך צמא – הוא יכול לשלוף משקה צונן ישר  מהמקרר במכוניתו. גם סגן שר האוצר מיקי לוי לא צריך לחפש חניה ליד פיצוציה. גם אצלו הותקן מקרר ברכב. גם שר המדע אוהב את המוצרים שלו ישר מהמקרר.

 

כמה אלפי שקלים עולה מקרר לרכב. מותרות. אני מסופק אם השרים המכובדים היו מוציאים מכספם הפרטי על העונג. אבל כשאנחנו משלמים עבור התענוגות שלהם הכסף הופך קל. קל מדי. חלק מהנבחרים שלנו בזים לכסף הציבורי ובעיקר לנורמה הראויה. זו שחיתות חוקית.

 

התנהגות מושחתת פוגעת באמון הציבור בנבחריו ומשתקפת בירידת האמון  במוסדות השלטון ובדמוקרטיה. אני  מבטיח לכם שבשנה הבאה לא יעז אף שר לרכוש מקרר למכוניתו מכספי הציבור. שקיפות  מונעת שחיתות. לזכותו של סגן השר מיקי לוי ייאמר, כי אחרי הפרסום השיב מכיסו הפרטי  את הכסף לקופה הציבורית.

 

 

 

 

 

לעצור את ההפרטה: תמיכה בעובדי שירות התעסוקה

 

ביוזמתי  התקיים השבוע דיון בוועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות חברינו אבישי ברוורמן, על המלצות  ועדת ששינסקי 2 לחלוקה צודקת יותר של התמלוגים ממשאבי הטבע.

 

חברת כימיקלים לישראל המשיכה לאיים ללא בושה בהסטת השקעותיה לחו"ל ובפיטורי עובדים בנגב אם יתקבלו ההמלצות. במילים אחרות, אם נעז לשים יד על החלק ששייך לנו ממשאבי הטבע, הם יפגעו בבני הערובה! העובדים.

 

על מנת לקבל פרופורציות הנה המספרים: בעלי המניות בכי״ל משכו דיווידנדים בסך כ-15 מיליארד שקלים ב-6 השנים האחרונות - פי 5 לערך מאשר קיבלה המדינה באותה תקופה.

 

התוצאה הזו היא תולדה של הפרטה חסרת אחריות והיא קשורה קשר הדוק למאבק נוסף שאנחנו מנהלים: הניסיון המתמשך של המדינה להפריט את שירות התעסוקה. העובדים נוקטים עיצומים מוצדקים בשבועיים האחרונים נוכח הכוונה לסגור 12 סניפים של השירות דווקא בפריפריה ובאזורים בהם שיעור האבטלה גבוה מהממוצע. העובדים המסורים לא דורשים תוספות שכר, אלא נאבקים על התקנים אותם הממשלה מבקשת לקצץ.

 

מדיניות הממשלה מקוממת, מפני שהיא מוכנה להוציא ממון רב ולהעבירו לבעלים של חברות השמה פרטיות – ברם לא מוכנה לשלם לעובדים שכר הגון ומבקשת להעסיקם כעובדי קבלן. אלה מאבקים על דמותה של המדינה שלנו: האם בעלי הון בודדים יזכו בכל הקופה או שתהיה פה חלוקה צודקת יותר של המשאבים.  

 

לקריאה נוספת:

 

 

 

 

הקרב על מורשת רבין

 

השבוע בהר הרצל, בטקס האזכרה השנתי ה-19  לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז״ל, ניכר היה שרה"מ בנימין נתניהו מנסה לשכתב את  ההיסטוריה. ביבי ציטט חצאי משפטים מתוך אמירות של רבין. וחצאי משפטים הם חצאי  אמיתות, וחצי אמיתות גרועים משקר. ציני כהרגלו, ניסה ביבי להיאחז דווקא ברבין כדי  לקבור את סיכוי השלום, את התקווה של העם הזה לעתיד טוב יותר. היתה תחושה קשה בקהל,  שביבי רוקד על הקבר של רבין. לא נאבד את התקווה. אנחנו מחויבים להיאבק על מורשתו האמתית  של רבין. 

 

 

שמרו על עצמכם,

שבת שלום,

מיקי.

 

שמרו על קשר 

 

 

  Facebook    Twitter    YouTube  


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית