ח'כ נחמן שי: סיכום מושב הקיץ ומבט לעתיד

סיכום מושב הקיץ ומבט לעתיד


23.9.2014

חברות וחברים, שותפי לדרך,

 

הקיץ היה חם, כפי שאנחנו אוהבים לומר, אבל הקיץ הזה היה חם מדי ושוב חזרה מלחמה לעולמנו. ישראל מנסה עתה לשקם את עצמה במהירות ולחזור לשגרה. אין זה פשוט כלל ועיקר. אנו כואבים מאד את מותם של 72 אזרחים וחיילים בקרבות ובעורף וזוכרים אותם בכל רגע. הם ציוו לנו את החיים. כמו כל מלחמה היא הטביעה חותמה לטוב ולרע בשנים הבאות. אין זו גזרה שנגזרה משמיים, היא מעשה אדם ועלינו מוטל לעשות ככל שבידינו כדי למנוע עוד מלחמות וליצור מציאות חדשה בינינו לבין שכנינו.

 

במושב היוצא הייתה פעילות פרלמנטרית ערה, אך הוא ייזכר בעיקר בזכות בחירתו של נשיא המדינה החדש, ראובן ריבלין. נאחל לו, שוב הצלחה.

והנה קציר הקיץ של פעילותי: 7 הצעות חוק - התקבלו, 6 הצעות חוק - הוגשו, 8 הצעות דחופות לסדר היום - אושרו והוגשו עוד 5 הצעות לדיון מהיר בוועדות הכנסת ו-10 שאילתות דחופות ורגילות. במושב זה התמניתי לסגן יו"ר הכנסת ושימשתי חבר בוועדת הפנים והגנת הסביבה ובוועדת החוץ והביטחון. השדולות שבראשותי ובהן השדולה לחיזוק העולם היהודי, הגימלאים, כחול-לבן, יחסי ישראל-ארה"ב, ביטחון העורף, שחרור יונתן פולארד וירושלים, התכנסו כולן במהלך חודשים אלה. בסיום המושב דורגתי במקום הרביעי בדרוג חברי הכנסת החברתיים על פי ה"משמר החברתי" ובמקום השלישי בפעילות הכללית של חברי הכנסת על פי ערוץ הכנסת.

 

פירוט מלא של פעילותי הפרלמנטרית בקישור זה.

 

שנת תשע"ה מתדפקת על הדלת ומתעקשת להיכנס. נקבל אותה בברכה ובתקווה גדולה. מי ייתן ותהיה זו שנה של חברה אזרחית שוויונית, פתוחה וסולידרית. נחתור בכוחות מחודשים כדי לחזק את ביטחון ישראל ולהבטיח את עתידנו במדינה יהודית ודמוקרטית.

 

שנה טובה,

נחמן שי

 

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית