ח'כ מיקי רוזנטל: דברים שרואים משם. עידכון שבועי.

19.9.2014  עדכון שבועי

 

ההחמצה של תקציב המדינה

 

בוויכוח בין נתניהו (יותר לביטחון) ללפיד (להגדיל את הגרעון), לטעמי שניהם  לא בכיוון, מפני שהם מדברים כמעט רק על אחוזים, מספרים ומטרות כלכליות-פיסקליות במקום

להגדיר חזון.

 

תקציב הוא המכשיר המרכזי להגשמת יעדיה של חברה. אמנם גודל הגרעון משפיע על
היציבות, וגובה המסים משליך על הצמיחה - אבל אחרי שהשניים יתפשרו, שוב תתברר

ההחמצה: לא הגדרנו חלום, לא קבענו סוגיה לאומית מרכזית שאנחנו רוצים לקדם או לפתור

באמצעות תקציב 2015, מלבד, בלית ברירה כמובן - תוספת לביטחון (אני הייתי מתנה אותה

בהתייעלות).

 

אז תרשו  לי להציע דוגמא, יעד שראוי היה להגשימו ולהתחיל לממן אותו: להגיע לעשיריה הראשונה בהישגי התלמידים במערכת החינוך בעולם. לתקצב דיפרנציאלית את התלמידים בישראל ולצמצם את מספר התלמידים ל-25
בכיתה. היעד יכול להיות מושג תוך מספר שנים. (לשמיעת ראיון ברשת ב' עם קרן נויבך, לחצו על התמונה).

 

 

מאיפה הכסף אתם שואלים?

 

זו ממשלה שמגינה על בעלי ההון. די עם היינו חוזרים לגבות מס ירושה, או גובים מס  מהשכרת דירות (מאלה שיש להם 3 דירות ומעלה). אין סיבה שהמס על רווחי הון יהיה גבוה  יותר מהמס על השכרת דירות (האם המדיניות הזו היא שהובילה משקיעים לרכוש דירות  וייקרה אותן?) אל תחששו מאיומי הסרק. אין בעל דירה שיותיר אותה ריקה גם אם ייאלץ  לשלם קצת יותר מסים.

 

בחירות עכשיו?

 

ת פקידה של אופוזיציה להציג  דרך חלופית ולהפיל את הממשלה. בתוך המפלגה שלנו נשמעים גם קולות אחרים. יש הגורסים  כי למרות שחברי הסיעה זוכים למחמאות על תפקודם בכנסת ולמרות האכזבה העצומה מנתניהו  כראש ממשלה - אנחנו לא בשלים לבחירות בעת הזו בשל הדשדוש בסקרים. (12-14 מנדטים)  ובשל העובדה שבוז'י טרם הצליח למצב עצמו כאלטרנטיבה. אם נקדים בחירות ונחטוף - מצב  "העבודה" עלול להתדרדר, כך אומרים.

 

 

 

 

 

נ כון שבפוליטיקה עיתוי הוא  דרמטי , אבל לטעמי אופוזיציה שלא מתנפלת יום-יום על הממשלה (ויש אפילו כאלה ביננו המבקשים  לחבור אליה) ולא נאבקת להחלפתה, מועלת בתפקידה. לשיטתי, כדי לזכות באהדת הציבור  עלינו לא רק לבקר את מדיניות הממשלה, אלא לספר לישראלים מה אנחנו מתכוונים לעשות  אחרת. מפלגת העבודה חייבת להציג סדר יום אל טרנטיבי מדויק, הנותן מענה לסוגיות  המרכזיות, לא רק בתחום המדיני.

 

למשל בנושא הדיור עלינו לפרסם את התכנית שלנו לדיור בר-השגה, לדיור ציבורי, לפיקוח על שוק השכירות, מדיניות המשכנתאות שננהיג וכמובן בניה ממשלתית מאסיבית, של עשרות אלפי יחידות דיור בשנה, שהיא הפתרון היחיד לבעיה. בית - זה הרבה יותר מדירה.

 

מה עשינו השבוע

 

1. אני בדיונים ובדיקות משפטיות  האם להגיש בג"ץ נגד היועץ המשפטי, לאחר  שבמשך 3 שנים מיסמס וינשטיין את הבדיקה בפרשת "ביביטורס" - ועכשיו מנמק  את החלטתו שלא לפתוח בחקירה נגד ראש הממשלה ב"משך הזמן שעבר מאז שהחל בבדיקה"!!

 

2. במסגרת המאבק בתנועה הגזענית "להב'ה" אספנו מידע ועדויות על פעולות ההסתה והאלימות של יורשיו של כהנא ואני פועל להוצאת  התנועה אל מחוץ לחוק. אשמח עם תצפו ותפיצו את הסרטון הבא (בלחיצה על התמונה) המתעד מקצת ממעשיו הנבזיים של המסית הראשי, בנצי גופשטיין.  

 

 

3. אני מסייר ברחבי הארץ  לרגל החג והשנה הבאה עלינו לטובה. אבל איני מסתפק רק בברכות והרמת כוסית בסניפים  עם חברים. ביום חמישי בחצור התחלנו במעין ניסוי שאני שוקל להרחיבו למחוזות נוספים. אני מתכוון להגיע לגליל באופן קבוע כדי לשמוע  אזרחים, להקשיב למצוקותיהם ולפתור בעיות. הנושאים שעלו במפגש הראשון מעניינים. יש  השוטחים עניינים אישים, אחרים מעלים סוגיות עקרוניות שראוי שיגיעו לדיון  בכנסת. עוד אדווח על כך.  

 

 

 

 

מה צפוי שבוע הבא

 


ו
עדת חוק חוקה ומשפט מתכנסת ביום שני כדי לאשר בקריאה שניה ושלישית את החוק  שיזמתי, ולפיו חוק חופש המידע יחול גם על מוסדות אקדמיים. דווקא האוניברסיטאות,  שאמורות היו להוביל את השקיפות, התבצרו משך שנים רבות מאחורי טענות סרק על מנת לא  לחלוק את המידע עם הציבור. העידן הזה הגיע לסיומו. אין מחטא טוב מאור השמש, ואין  כשקיפות להוביל קבלת החלטות הגונה יותר לטבת הציבור.

 

זו הזדמנות נהדרת ל אחל לכם ולבני ביתכם שנה טובה ומתוקה,

 

חג שמח,

 מיקי. 

                                           

 

  Facebook    Twitter    YouTube  


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית