ח'כ חיליק בר: Al Jazeera, SKY NEWS, BBC - להיות צוק איתן גם בזירה הבינלאומית

חברותיי וחבריי היקרים,

 

בשבועיים הלא פשוטים האחרונים הייתי פעיל מאוד במערך ההסברה הישראלי ברחבי העולם ובתקשורת הבינלאומית. זו מערכה חשובה מאוד אך גם קשה מאוד, כאשר ידיה של ישראל לא תמיד על העליונה. בתקשורת הבינלאומית אף קיימת צביעות רבה ושפיטה שאינה הוגנת כלפי ישראל. הזירה התקשורתית הבינלאומית לא מבינה מספיק את הצד הישראלי ושופטת את ישראל במשקפת מעוותת של חוסר התבוננות אובייקטיבית עם המציאות בה אנו חיים ואי הבנה מספקת של האויב מולו אנו מתמודדים.

 

אך כשמסבירים להם באמת, הם מתחילים להבין. כאשר שואלים אותם מה היו עושים לו היו במקומנו, הם מתחילים להבין. כאשר מסבירים להם שהמאבק בטרור הוא לא רק של ישראל, הם מתחילים להבין. הם מתחילים להבין מיהו ארגון הטרור חמאס, לאיזה משפחת ארגונים מסוכנת הוא שייך, מה מטרתו הסופית, ומדוע ישראל היא אמנם הצד החזק, אך גם הצד המוסרי והצודק במלחמה הזו.

 

אני מביא בפניכם מבחר מאמרים וראיונות טלוויזיה שערכתי לאחרונה במדיה העולמית המובילה והבכירה ביותר. לאחריהם בתחתית הניוזלטר אסביר כיצד לדעתי ניתן להסביר את המצב לעולם.

 

ראיון שנערך איתי ברשת SKY NEWS (לחצו על התמונה כדי לצפות בריאיון):

 

sky news pic new.jpg

ראיון שנערך ברשת BBC (לחצו על התמונה כדי לצפות בריאיון):

bbc pic 2.jpg

ראיון שנערך איתי ברשת AL-JAZEERA (לחצו על התמונה כדי לצפות בראיון):

al
jazeera pic jpg.jpg

 

ראיון נוסף שנערך איתי ברשת SKY NEWS העולמית (לחצו על התמונה כדי לצפות בראיון):

sky news pic old.jpg

 

עימות טלוויזיוני ביני ובין נציג פלשתיני בערוץ הבינ"ל i24news (לחצו על התמונה כדי לצפות בראיון):

i24news pic.jpg

 

מאמר נוסף שלי ב The Guardian הבריטי שתוקף את הצביעות בדרישה ל"מידתיות", כפי שתראו המאמר זכה לתהודה רבה, אלפי שיתופים, מאות ציוצים בטוויטר וכמעט 800 תגובות באתר. המאמר גם זכי לשני מאמרי תגובה באותו עיתון. (לחצו על התמונה כדי לקרוא המאמר):

guardian pic 1.jpg

 

מאמר שלי ב "Telegraph" על דרכי התמודדות עם החמאס:

hilik pic telegraph.jpg

 

חשוב לשוב ולהסביר: ישראל יצאה מעזה באופן חד צדדי במהלך שפגע בשלמות העם ועקר אנשים מביתם, תוך מתן הזדמנות פז לחמאס למשול בעזה ולשפר את חיי התושבים שם. בתמורה, קיבלו ישראל והמזרח התיכון ארגון טרור שיש לו מדינה. הפוטנציאל לשקם את עזה ניתנה לחמאס על מגש של כסף. במקום להפוך אותה ואת רצועת החוף שלה לסינגפור של המזרח התיכון, החמאס הפך אותה למדינה היחידה בעולם שהממשלה הרשמית שלה היא ארגון טרור מוכר ורשמי.

 

האם החמאס השקיע בעזה? בתושבים שם? בפוטנציאל התיירותי שלה? בחינוך ורווחה? בתשתיות? לאן הלכו מאות מיליוני דולרים שהוזרמו לחמאס מכל העולם? במה הושקעו 800 אלף טון של בטון שייצר החמאס? לבניית בתי ספר? בתי חולים? מרחבים מוגנים? דיור? מלונאות? התשובה היא לא. 800 אלף טון של בטון ומאות מליוני דולרים שימשו אך ורק לייצור עצמי של טילים, רכישת אמל"ח, ובעיקר לבניית עשרות מנהרות תת קרקעיות התקפיות לאורכה ולרוחבה של כל רצועת עזה.

 

מטרתן של מנהרות אלו לא היתה לבניית רכבת תחתית לתושבי עזה. מטרתן אחת ויחידה: לרצוח. לאפשר את היכולת לחדור למדינת ישראל ולפגוע בנשים, ילדים ואזרחים חפים מפשע, כפי שעשו בעבר. בעבר הם גם רצחו תינוקות תמימים בני יומם בדיוק בדרך זו. החמאס הוא ארגון שלא בוחל בכלום, הוא מקדש את המוות כערך ומטרתו אחת - להשמיד.

 

מנהיגות החמאס אינה דואגת לתושבים בעזה כפי שהם לעיתים מנסים להציג עצמם דרך עמותות הרווחה שלהם. החמאס ומנהיגיו פועלים מתוך שנאה ומתוך אידיאולוגיה תיאולוגית המקדשת את המוות והשוללת את זכותה של מדינת ישראל להתקיים פה בכלל וכדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון בפרט.

 

ארגון החמאס הוא "הממשלה הנבחרת" היחידה המוכרת במקביל גם כארגון טרור רשמי. החמאס הוא הממשלה היחידה בעולם ששיגרה כבר למעלה מ-2,000 טילים לעבר אוכלוסייה אזרחית חפה מפשע רק בסבב הלחימה הזה, וכ-170,000 אלף טילים ורקטות נורו לעבר אוכלוסייה אזרחית בישראל במשך פחות משני עשורים. החמאס לא נילחם בצה"ל ובחייליו, הוא נלחם בתושבי ישראל כהנחת עבודה. אם העולם והתקשורת הבינלאומית לא מבינים לאור עובדות אלו מי הוא אותו ארגון טרור, אז יש כאן תופעה חמורה של צביעות או מאידך - הכחשה.

 

אף מדינה או צבא אחר בעולם לא היו משלימים עם מציאות כזו. על פיגועים בודדים בלבד, גם אם נוראיים, שהתקיימו בבירות העולם המערבי, כבש העולם המערבי מדינות שלמות ושהה שם במשך שנים רבות, ראו ערך עיראק ואפגניסטן. כל צבא אחר בעולם היה נוהג בהרבה פחות סבלנות וסובלנות במצב דומה. ראוי שישננו בעולם את משפט חז"ל: "אל תדון אדם עד שתגיע למקומו", וכאשר הם היו במקום שלנו, התנהגו מדינות אחרות באופן הרבה הרבה פחות מוסרי. הם גם יודעים את זה.

 

ישראל היא הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון. מדינה מפותחת ומשגשגת עם הישגים בינלאומיים חסרי תקדים וכלכלה יציבה. לישראלים מגיע לראות שמים כחולים נקיים מרקטות וטילים. ילדים בישראל לא צריכים לגדול כשטילים עפים להם מעל הראש כשגרת חיים. אנחנו גם לא צריכים להתנצל על כך שאנו חזקים יותר. עמלנו על זה במו ידינו. מה גם, שאם לא היינו חזקים - כנראה שלא היינו.

 

אלו המסרים שאני מעביר לעולם במאבק ההסברתי נגד החמאס, ארגון טרור צמא דם שרוצה בהשמדתה ובמוות. יש בעולם הערבי וגם בקרב הפלשתינים גורמים רבים שרוצים לדבר איתנו ולנהל דיאלוג כנה ולא אלים - חמאס הוא לא אחד מהם. חמאס הוא אויב של העם בישראל ושל העם הפלשתיני גם יחד. אני מקווה שאת זה יבינו גם הפלשתינים שאינם שייכים לחמאס. חלקם הגדול אגב מבין את זה - ואיתם אנו בהחלט צריכים לדבר לאחר שתסתיים המערכה.

 

על ישראל לרקום רשת בריתות בעולם המערבי והערבי כאחד, בריתות שיהפכו את החמאס בעזה לבעיה משותפת של מספר גורמים, ולא רק של ישראל. רק באמצעות רשת בריתות כזו שכוללת את מצרים, הרש"פ ומדינות נוספות בליגה הערבית ובעולם המערבי, תוכל ישראל להגיע להסדר שיפרז, חצי בכוח - חצי במוח, את הרצועה מנשק, ממנהרות ומטרור. זה אפשרי וזה בידינו!

 

נסיים בניחומים כנים ומכל לב למשפחות חללי צה"ל, גיבורים יקרים ואהובים, רבים, רבים מדי, כל אחד עולם ומלואו, שנהרגו במערכה על ביטחון ישראל והבטחת קיומנו וביטחוננו. לכל מי שיש לו ספיקות: המערכה שלנו בעזה צודקת, קמנו להגן על אזרחינו ועמנו. המערכה הזו קשה וידענו שלא תהיה פשוטה. הצבא שלנו חזק, החיילים שלנו אמיצים, מוכשרים ומלאי תחושת שליחות. עיני כולנו נשואות בהערצה לחיילינו הלוחמים על זכותנו לחיות ולגדל את ילדינו תחת שמיים כחולים ונקיים מרקטות. היום כולנו כואבים ומחבקים את צה״ל בכלל ואת משפחות החללים והפצועים בפרט. נתפלל כי כל חיילי צה"ל, ישמרו על עצמם ועלינו ויחזרו אלינו בשלום ובמהרה. בלעדיהם - אין אנחנו.

 

שיהיה לנו המשך הצלחה במערכה, כולנו עם חיילי צה"ל ובני משפחותיהם.

 

שלכם בברכת חברים,

ח"כ חיליק בר

מזכ"ל מפלגת העבודה

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית