ח'כ שלי יחימוביץ': שישובו הביתה בשלום. גיבוי אחראי מהאופוזיציה - כן. צ'ק פתוח להתבוססות בבוץ העזתי - לא, ועוד...

שישובו הביתה בשלום. גיבוי אחראי מהאופוזיציה - כן. צ'ק פתוח להתבוססות בבוץ העזתי - לא. למה חשוב שהקול השפוי המתון והציוני שלנו ישמע צלול וברור מול קיצוניות, התלהמות וגזענות. וצפו בשיעור משודר באזרחות שנתתי לילדי אשקלון 

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

הבוקר הקישו נציגי צה"ל על דלת ביתה של משפחת ברק, משפחה רגילה מהרצליה, והודיעו לה שבנם, איתן בן העשרים, נהרג בעזה. זה חלום הביעותים של כל הורה, ויש מי שמתעוררים מחלום הביעותים ומגלים שהוא התרחש. יש המותחים ביקורת על כך שלעיתים נדמה שהציבוריות הישראלית חרדה לחיי חייליה יותר מאשר לחיי אזרחיה. אבל לא סתם מיטשטשים אצלנו העורף והחזית.  צה"ל הוא לא צבא של שכירי חרב. מי שנמצא שם הם הילדים שלנו, החברים שלנו, האנשים שעובדים אתנו. אלה אנחנו ואלה מי שיקרים לנו. זה מקור העוצמה שלנו, אבל גם הנקודה הרגישה שלנו. נתפלל ונייחל שחיילי צה"ל ישלימו את משימתם במהרה, יפגעו במי שמבקשים את נפשנו, ימנעו ככל האפשר מפגיעה בחפים מפשע, יניחו עבור הדרג המדיני ששלח אותם למשימה את התשתית להשגת הסדר שיביא לנו שקט ממושך, וישובו הביתה בריאים ושלמים, אמן.

 
גיבוי מהאופוזיציה כן, צ'ק פתוח לא. מאות הרקטות שנורו לעבר ריכוזי אוכלוסיה בישראל, ההתעללות בתושבי הדרום, מנהרות הדמים, הנסיונות החוזרים ונשנים להוציא פיגועים, שתי הפסקות האש שנדחו על הסף והופרו בידי החמאס, עשרה ימים של איפוק וזהירות וחשיקת שפתיים - כל אלה ועוד הם סיבות סבירות להעניק, מהאופוזיציה, גיבוי לממשלה. זה המעשה הנכון, הראוי והאחראי. זה גיבוי שנתן עם הערת אזהרה והוא לא צ'ק פתוח. כן למבצע מוגבל בזמן, מבוקר, זהיר, עם אסטרטגיית יציאה. לא לכיבוש עזה,להתבוססות מדממת בבוץ העזתי ולפנטסיות חסרות שחר על מיטוט החמאס.
השבוע התראיינתי לפחות עשרים פעמים בכלי התקשורת המרכזיים. למה? כי מאוד מאוד חשוב שהקול השפוי שלנו ישמע, צלול וברור. הקול שהוא גם מתון, רציונלי ומוסרי, וגם ציוני, ממלכתי ואחראי. זה תפקיד שאני מייחסת לו משמעות מרחיקת לכת בימים האלה, שבהם, כזרם נלווה ועכור, מרימות ראש תופעות של שנאה, גזענות, הסתה והתלהמות.

 
הנה כמה מהראיונות שלי אמש והיום, אחרי תחילת המבצע, לצפיה בהם הקליקו על התמונות.

 

אמש בעמדת השידור של ערוץ 2 בקרייה בתל אביב, עם דני קושמרו ורוני דניאל:

הבוקר בערוץ 10 אצל אורלי וגיא:

הבוקר במשדר המיוחד של חדשות ערוץ 2 עם עודד בן עמי:

היום במשדר המיוחד של חדשות 10 עם דוב גילהר:

דנון וליברמן ימגרו את החמאס. השבוע זימן התמודדות עם הצעות קיצוניות ומסוכנות של שר החוץ, ליברמן, על כיבוש עזה ואחיזה בה, ועם התפרעות מילולית מתמשכת של סגן שר הבטחון (לשעבר, לשמחתנו) דני דנון.  כאן עוד כמה ראיונות, שקדמו לכניסה הקרקעית. צפו בראיון במשדר המיוחד של חדשות 2 עם דוריה למפל וליאור פרידמן, ראיון שהופך לעימות ביני ובין דני דנון ביום שבו פוטר.

וכתבה על כך באתר מאקו:

ועוד ראיונות: בחדשות ערוץ 2 עם עמית סגל וסיוון רהב מאיר:

בחדשות ערוץ 10 עם דב גלהר:

בראיון לוואלה:

בחדשות ערוץ 10 עם נס לי ברדה: 

בערוץ 2, עם סיוון רהב מאיר:

בערוץ 1, משדר מיוחד עם דוד ויצטום:

שיעור באזרחות לילדי אשקלון. ערוץ 2 ביקשו ממני להעביר שיעור משודר באזרחות לילדי אשקלון שבאו להתרענן בתל אביב (וגם בה קידמה אזעקה את פניהם). עשיתי את זה בשמחה. אני מאמינה שאין נושא שהוא מסובך מדי לילדים ובני נוער, וממש מציעה לכם לראות כמה הם התעניינו, למשל, בנושא המיסים ומטרתם. על חקיקה כמתקנת עוול (באמצעות הדוגמא של חוק הזכות לעבודה בישיבה), על שיטות מיסוי טובות ולא טובות, שוויון ואי שוויון, צדק וצדקה. מוזמנים לצפות ב"לומדים ביחד", הקליקו על התמונה הראשונה:

ומתברר שגם על המחכים לטיסה בנתב"ג, בטרמינל ה"זולה" נגזר לצפות בשיעור שלי באזרחות, תמונה ששלח לנו אדיר חרמון:

"אינני מסכים עם דעתך, אך אלחם עד מוות על זכותך להביע אותה" הוא ציטוט של הפילוסוף וולטר, שמיטיב להסביר את אחת מאבני היסוד של הדמוקרטיה, חופש הבטוי. אין לי שום סימפטיה והזדהות, בלשון המעטה, עם מאמרו של גדעון לוי "הרעים לטיס", אבל אגן על זכותו המלאה לפרסם את המאמרים האלה. אין לי סימפטיה למפגינים שנושאים את השלט "צה"ל ארגון טרור". זה מרתיח אותי. אבל מרתיחה ומדאיגה אותי יותר התפרעות של גזענים אלימים שלא מאפשרים להם להפגין. "זה שתסתובב לי עם דגלי ישראל בשדרות רוטשילד לא נותן לך בעלות על המעשה הציוני, להיפך אתה גורם לבושה למדינה היהודית שהיא גם דמוקרטית", כותב קובי קיסוס במכתב מצויין למארגן ההתפרעות בהפגנה במוצאי שבת. כאן לקריאת הסטטוס של קובי, ועל המצב בכלל ועל גדעון לוי וחופש הבטוי בפרט בראיון שלי לצינור לילה עם גיא לרר בערוץ 10:

ובינתיים, ולא רק בשיעורי אזרחות,  אנחנו ממשיכים כמובן לעסוק בכל העניינים שישארו אתנו גם ביום שאחרי המבצע:

שוטף פלוס שלושים, ולא שוטף פלוס תחפש את החברים שלך. ועדת הכלכלה דנה השבוע בחוק שלי שמחייב את הממשלה וגופים ציבוריים לשלם לספקים, עסקים, חברות ועצמאים לא יאוחר משוטף פלוס שלושים על עבודה שסיפקו. החוק כבר עבר קריאה טרומית והסכמת ממשלה, אבל עכשיו יש רבים שמנסים להכשילו, ואנחנו מעבירים אותו בנחישות את המכשולים שעומדים בדרכו. למטה תמונה מועדת כלכלה השבוע (זה לא לינק) ומתחתיה תוכלו להקליק על הסרטון המקסים שלנו בנושא. הנה גם הצעת החוק עצמה.

שאילתא לשרת המשפטים ציפי לבני בעניין הסדרת הנזקים הסביבתיים שגורמים קידוחי נפט וגז. הנה כאן לינק לשאלה שלי וגם לתשובת השרה. בקרוב שעת שאלות במליאה עם שר התקשורת גלעד ארדן. אם יש לכם שאלה אליו, שאתם רוצים שאשאל בשבילכם - שלחו לי הצעות עד יום א' בצהריים למייל הזה: syechimovich@knesset.gov.il

   

סוף שבוע שקט ובטוח שיהיה לכולנו,

שבת שלום,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית