ח'כ שלי יחימוביץ': ניצחנו. לא יהיה שר"פ. בזכותכם. תזכרו את זה במאבקים הבאים שיראו חסרי סכוי. פי שלושה תשלומי הורים - השוויון על פי שי פירון; ועוד...

ניצחנו. לא יהיה שר"פ. בזכותכם. תזכרו את זה במאבקים הבאים שיראו חסרי סכוי. פי שלושה תשלומי הורים - השוויון על פי שי פירון. הקטנה שלי מתגייסת ותהיה מורה חיילת. אם אין לחם, תאכלו את דוח העוני. תמונה טפשית שלי עם ירון זליכה, ומה בסך הכל בקשתי? דרקון

 

לוגו המאבק שלנו נגד השר"פ עם עדכונים משמחים אחרונים, ותודה לסני ארזי

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

ניצחנו. לא יהיה שר"פ. הצלנו את מערכת הבריאות מהחלטה שדגל שחור מתנוסס מעליה, החלטה שהייתה מפוררת לחלוטין את הבריאות הציבורית בישראל. הקליקו על התמונה לצפיה בראיון ב"תוכנית חיסכון" בערוץ 2 אחרי ההחלטה:

בהתחלה זה היה משחק מכור מראש, ומעטים היו הסיכויים להשפיע על תוצאותיו. שרת הבריאות יעל גרמן רצתה שר"פ. שרות רפואי פרטי משובח ובלי תור לבעלי יכולת, בתוך כתלי בתי חולים ממשלתיים וציבוריים, עם תור ארוך לעניים ותור קצר לעשירים. גם הרופאים החזקים רצו שר"פ. גם חלק ממנהלי בתי החולים הפעילו מכבש של לחצים כדי לייצר מקור כספי זמין. גם חברות הביטוח אהבו את הרעיון. הן היו מתעשרות מזה. וגרמן - היא מינתה ועדה עם רוב מובהק לתומכי שר"פ.
אבל משהו קרה בדרך, וה"משהו" הזה הוא בעיקר אתם, שהתגייסתם, והפגנתם, והתעקשתם, ולא ויתרתם, ויצרתם כוח הרתעה אפקטיבי סביב נושא שנראה מאוד "לא סקסי", אבל אתם הבנתם כמה הוא ביסוד התפיסה השוויונית והסולידרית שלנו.
בסטטוס בפייסבוק תוכלו למצוא פירוט ולינקים לכל הקבוצות שלקחו חלק במאבק, ולתת להם לייק גדול.


הנה כמה תמונות שכדאי לזכור בפעם הבאה כשמנהלים מאבק צודק, גם אם הוא נראה חסר סכוי:

מפגש עם החוג לתיקון מערכת הבריאות בראשות אמיתי ערמון.

הפגנות של ארגונים רבים נגד השר"פ בהובלת הפורום לצדק חברתי.

"שומרים על הבריאות, עוצרים את השר"פ" הכנס שלנו בכנסת ב- 4/3/14 עם שני שותפים מעניינים שגייסנו: מנהל בית החולים סורוקה בבאר שבע, ד"ר אודי לוינסון, והממונה לשעבר על התקציבים באוצר, גל הרשקוביץ.

הופעתי לפני ועדת גרמן כבר כשהחלו דיוניה עם מצגת מפורטת, עקבתי אחרי מיעוט החברים שעמדו כחומה בצורה מול הכוונה לרסק את מערכת הבריאות. כבוד לחברי ועדת גרמן על כך שעמדו בלחצים הכבדים שהופעלו עליהם ולא נכנעו.
עיתונות במיטבה. הפעם ראויה לציון גם עבודתם היסודית של כמה עיתונאים, שלא התבלבלו ולא נשחקו מול התדרוכים המגמתיים, חשפו נתונים ומדדים, הסבירו משמעויות, ועשו מה שתקשורת נשכנית וקוראת תיגר אמורה לעשות. כבוד לרוני לינדר גנץ מדמרקר,
קרן נויבך מקול ישראל, רן רזניק מישראל היום,  מיקי פלד ושאול אמסטרדמסקי מכלכליסט.  

 
המשימה הבאה: להפסיק לייבש את מערכת הבריאות ולהפסיק להתעלל בה ובחולים. בראש ובראשונה למנוע את הקיצוץ האדיר (בין 10 ל- 18 מליארד שקלים) שמתכנן לפיד לשנת התקציב הבאה, קיצוץ שיפגע בבשר החי של הבריאות, החינוך, הרווחה ובטחון הפנים.

באחד ביולי הכנס שלנו בכנסת בתביעה להעסקה ישירה של מורות ומורי קבלן בישראל. בואו נקווה שהוא ישפיע עמוק כמו שהשפיע הכנס נגד השר"פ... לקראת הכנס, ראיון אצל גל גבאי ב"עושים סדר" בערוץ 2, על מורי הקבלן שמספרם גדל והולך, עם מייסדת הקואליציה להעסקה ישירה לילי בן עמי. הקליקו על התמונה לצפיה:

ההזמנה המעודכנת לכנס, הפעם עם שמות חלק מהדוברים המרכזיים:

נשארו מקומות בודדים, מוזמנים להרשם בטופס זה.

 

פי שלושה תשלומי הורים. זו הבשורה של שר החינוך שי פירון. השבוע בועדת החינוך הוא נשא נאום עם אינפלציה חמורה במלים "צדק חברתי" ו"סולידריות" כדי להסביר חוזר מנכ"ל שערורייתי ומסוכן שממסד תשלומי הורים גדולים פי שלושה מאלה המותרים היום. לא יאמן עד כמה המילים הן חסרות ערך ומנותקות לחלוטין מהמציאות אצל שרי יש עתיד. הפרטת החינוך כבר אמרנו? הנה הדברים שלי בוועדה, מסבירה את משמעויות חוזר המנכ"ל, ומתנגדת נחרצות ל"תקצוב דיפרנציאלי" של התלמידים. לא למדינת סעד, כן למדינת רווחה.

וכאן סתם בשביל השעשוע: תנוחתו האמיתית של שר החינוך שי פירון בזמן שדברתי על חוזר המנכ"ל שלו:

ובהמשך ישיר: הבת הקטנה והמתוקה שלנו סיימה י"ב, נשארה לה רק בגרות אחת, ובספטמבר היא מתגייסת והולכת להיות מורה חיילת - התגשמות חלומותיה. בזה אנחנו נפרדים ממערכת החינוך (אח שלה, בן 23, בצבא).
ההזדמנויות שהילדים שלי קיבלו הן טובות יותר משל ילדים רבים אחרים. הם אובחנו, טופחו, תוגברו. שפכנו עליהם את כל מה שיכולנו ושלא יכולנו להרשות לעצמנו. כשחצי מהעובדים מרוויחים פחות מ-5900 שקלים בחודש (ע"פי הביטוח הלאומי) הם יכולים להיות ההורים הטובים בעולם, אבל הם פשוט לא יוכלו גם אם מאוד ירצו לתת לילדיהם את מה שהולך ונלקח מהם בגלל אידיאולוגיה כלכלית מפריטנית ושוחקת זכויות בסיס. ועם המודעות העמוקה לזה, שהיא גם נחלתם של הילדים שלי, והמאבק התמידי לתקן את העוול - בכל זאת אני מרשה לעצמי לחלוק אתכם רגע קטן של נחת הורית. זה היה השבוע, בטקס הסיום של שכבת י"ב בעירוני א' - נשמתנו נעתקה מתדהמה והתרגשות כשקראו לרמה לבמה לקבל תעודת הצטיינות. איזה כיף זה. 

דוח העוני של ועדת אלאלוף. אם אין לחם, תאכלו את הנייר שהמלצות הועדה כתובות עליו. עוד ועדה, עוד המלצות, עוד כותרת, עוד הבטחות.  עוד מכשיר ציני ואליבי בידי נתניהו ולפיד כדי לקנות שקט בזמן שהם מתעללים בציבור ומבלבלים אותו בספינים ובפעלולים. אנחנו במקום השני המביש בשיעורי העוני מבין מדינות ה- OECDמייד אחרי מקסיקו. חצי מהעובדים בישראל הם עניים. שום כדור הרגעה הסברתי לא ימחה את החרפה.
עוד פרטים על מה שיש ומה שאין בדו"ח ב
פוסט בבלוג, בסטטוס בפייסבוק, ראיון ביומן הבוקר של קול ישראל אצל אריה גולן, וברדיו ת"א  עם יוסי פישר.
ושלא יעבדו עליכם. שוב, כמו בשחיקת הבריאות הציבורית, כמו בהפרטה ובקבלניזציה של מערכת החינוך הממלכתית, גם כאן, העוני הוא לא "תופעה" או "כשל" או "תקלה". הוא חלק מובנה  של שיטה כלכלית קטלנית, אידיאולוגית, ימנית שמרנית קיצונית, שמעמיקה את אי השוויון בקצב של צונמי. על כך בדיון מעניין ב"מדברים על זה" בערוץ 2 עם שי גולדן ועם נעמה חן. בהמשך הדיון גם התייחסות שלי להזנה בכפיה של עצירים מנהליים.

"דגל דנמרק באנגליה של תאצ'ר" מאמר של שי ניב בגלובס על ועדת אלאלוף: "חברי הוועדה אומרים בעצם לשר הרווחה מ"יש עתיד" ולראש הממשלה מהליכוד: אנחנו מעדיפים את שלי יחימוביץ'."

מה בסך הכל בקשתי, רק דרקון קטן. ראיון אצל עמית סגל ונדב אייל בתוכנית "זוג או פרט" בערוץ הכנסת: פוליטיקה, הבחירות לנשיאות, חנין זועבי, ההודאה בעישון גראס, יאיר לפיד שמבטיח שכשנבקר אותו בבית אבות נודה לו על פועלו, ואוסף הדרקונים שלי.

התגובה הצוננת של נתניהו על דבריו החריפים של אבו מאזן נגד החטיפה אינה במקומה. מה הוא רוצה, שאבן מאזן יחזור בתשובה ויניח תפילין? המבצע לפגיעה בתשתיות חמאס מוצדק, אבל אי הימצאות בתוך מו"מ מדיני - פוגעת קודם כל בנו. תקציר הופעה שלי בשבתרבות במודיעין, תקשורת ובעניין הזה גם ראיון מדיני ברדיו חיפה, אצל  גדי נס.

  

"בקרוב אצטרך לקרוא לך כבוד הנשיא, אבל בינתיים אומר - רובי, אני מאוד אוהבת אותך. אסירת תודה על כל הידע שהעברת לי, על כך שחנכת אותי בנדיבות בראשית דרכי, זכיתי ליהנות מאורך ולקבל ממך המון השראה, עצוב שאתה עוזב אותנו, משמח שאתה נשיאה הנבחר של מדינת ישראל". דברים שאמרתי בפרידה  מרובי בועדת הכספים, שם זכיתי לפעול יחד אתו שנים ארוכות.

התמונה הזאת שבה אני נראית טפשית במיוחד היא עם חברי הפרופ' ירון זליכה בפארק הלאומי ברמת גן.  החלטנו שאת הפגישות שלנו אנחנו עושים בריצה, ניצול כפול של הזמן ויותר כיף. 

והתמונה היא רק טיזר להזמין אתכם לשתי הרצאות חינמיות של ירון, שאני בטוחה שיהיו מרתקות ומאלפות. לפעמים אני מסכימה אתו ולפעמים  לא, אבל תמיד הוא מצליח לרתק, לסחוף, וללמד משהו חדש בחשיבה מאוד נועזת ולא קונבנציונלית. להרשמה להרצאה ב-2/7 הקליקו כאן, ולהרשמה להקרובה הקליקו על התמונה: 

רמדאן כרים וצום קל לחברנו המוסלמים,

שבת שלום,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית