ח'כ עמר בר-לב: עדכון הקשור לוועדת החוץ והביטחון

חברים וחברות,

 

אשמח לשתף אתכם/ן הפעם בעדכון הקשור לוועדת החוץ והביטחון (אשמח להתייחסויותיכם/ן בנושא).

 

למי שלא עוקב אחרי עמוד הפייסבוק שלי (כמובן אשמח אם תצטרפו), הנה הפוסט שהוצאתי אתמול בעקבות דיווחים שונים בתקשורת:

 

"נתחיל מהדבר החשוב באמת- יו"ר ועדת החוץ והביטחון זאב אלקין שיבח אותי על העובדה שחשפתי חשש להטעיה של ועדת החוץ והביטחון על ידי קצינים בכירים בצה"ל בנוגע לדיווחים אודות תכנית העבודה של צה"ל והתקציב לשנת 2014. לא יתכן שבחודש פברואר בעקבות סדרת שאלות מפורשות שלי לקציני צה"ל בכירים נאמר לי וליתר לחברי הוועדה כי אין כוונה לבקש תקציב נוסף עבור אימונים במאי ובשבוע שעבר נאמרו דברים הפוכים בתכלית מאותם קצינים בנוכחות שר הביטחון.

 

ובכדי לעשות קצת סדר בדיווחים.. לא הושעיתי מוועדת החוץ והביטחון!

מכיוון שהבנתי שכל חטאי היה בכך שלא נתתי סיווג "סודי" למכתבי לשר הביטחון ובכך עברתי בשוגג על אחת מתקנות הכנסת המשניות, החלטתי לקחת אחריות לכך (ברור, לא?) ואמנע מלהשתתף בתקופה הקרובה בכמה דיונים של שתי ועדות משנה בהן אני חבר. אני ממשיך להיות חבר בוועדת חוץ וביטחון ולהשתתף בדיוניה, אני ממשיך בתפקידי כיו"ר ועדת המשנה למשאבי אנוש, ואני כמובן אשתתף בדיונים שיעסקו בטענות שהעליתי בפני שר הביטחון. כל יתר הדיווחים בתקשורת פשוט לא נכונים ומתודלקים על ידי גורמים אינטרסנטים שרוצים להשתיק אותי.

 

הדבר שמטריד אותי באמת ושעליו בכוונתי להילחם הוא העובדה שבמערכת הביטחון החליטו במקום לעשות בדק בית על התכניות והדיווחים שמסרו לוועדת חוץ וביטחון, לצאת במתקפה אישית כנגדי. מי שמכיר אותי יודע שאני לא מתרגש ושברור שזה לא יפגע בשקילה עניינית של הנושאים הקשורים לאינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל".

 

בהמשך לכך, חשוב לי להוסיף, שלטעמי אנשי מילואים חייבים להתאמן! אפשר אולי בשנה מסוימת להתאמן פחות מאשר באחרת אבל חייבים להמשיך ולהתאמן. מפני שרובנו אנשי מילואים בהווה ובעבר ומבינים את חשיבות האימונים, עושה משרד הביטחון שימוש ציני ולצערי לא בפעם הראשונה באנשי המילואים. במקום באמת לקצץ או לחסוך במקומות אחרים שניתן ( ואפשר לקצץ ולחסוך), הוא לא עושה זאת ומשאיר את נושא המילואים כאילו הוא עומד בפני עצמו לדיון ציבורי. זה לא תכנון נכון, בוודאי לא תקין ואני מקווה שזו תהיה הפעם האחרונה שמשרד הביטחון משתמש באנשי המילואים בצורה צינית במקום לתכנן כראוי ולקחת אחריות על התוכנית והתקציב שהוא מגיש לכנסת ולממשלה.

 

מוזמנים ללחוץ כאן ולצפות בראיון שלי בנושא הדיווחים הכוזבים ב"לונדון וקירשנבאום" ובעדכון הראשון של אמנון אברמוביץ בנושא מאולפן שישי.

 

אשמח להמשיך לשמור על קשר ולשמוע את דעתך בנושא ותובנות.

 

במהלך התקופה הקרובה אקיים מפגשים פתוחים בקיבוצים השונים ברחבי הארץ. המפגש הקרוב יתקיים ב-1.6.14 בקיבוצים רמת יוחנן ויגור ובמועצה האזורית מגידו. אשמח לראותכם/ן. ניתן להתעדכן במפגשים הצפויים מול חניק מרשק ומול מזכירי הסניפים בקיבוץ.

 

בידידות,

ח"כ עמר בר לב

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית