ח'כ נחמן שי: חג שמח וסיכום פעילות פרלמנטרית

4.5.2014

 

חברות וחברים יקרים, שותפיי לדרך,

 

האביב הגיע במפתיע, כמו משום מקום וישראל נראית שוב יפיפייה. אפשר לשכוח לרגע, לרגע קט, את הפערים החברתיים, את המשא ומתן הכושל מול הפלשתינאים, את האיומים החיצוניים על ישראל ולזכור שוב שזו המדינה היפה ביותר בעולם, עבורנו, כמובן.

 

אז זהו, קחו נשימה ארוכה ונחזור למציאות.

 

הכנסת סיימה את כנס החורף ויצאה לחופשת פסח. שמחתי למצוא סיכום שנעשה על ידי "המשמר החברתי", אשר מיקם אותי במקום הרביעי בדרוג החברתי של חברי הכנסת. חשבתי שזו גאווה גדולה. היא ממצה 13 יוזמות חקיקה העוסקות ברובן בנושאים צרכניים ובנושאי תקשורת, 20 הצעות דחופות לסדר היום רובן ככולן במטרה לקדם את המשא ומתן המדיני, 12 הצעות לדיון מהיר בוועדות הכנסת, 10 שאילתות רגילות ודחופות, 8 שאילתות לשרים ו-10 מפגשים של השדולות אותן אני מוביל: יחסי ישראל-ארה"ב, הגימלאים, חיזוק העולם היהודי, הגנת העורף, דיפלומטיה ציבורית, כחול – לבן ושדולת ירושלים. לפירוט נוסף לחץ כאן

 

במרחב עבודתי הפרלמנטרית החלק העיקרי עסק במצוקות החברתיות הקשות שישראל נתונה בהם. אני מאמין כי האיום החברתי; הפערים, העוני, הירידה ברמת החינוך והשירותים החברתיים, החלשות הפריפריה וההקצנה בחברה הישראלית הם האיום האמיתי עלינו, יותר מאשר כל איום אחר.

 

דגש מיוחד שמתי על אוכלוסיית הגימלאים, ההולכת ומתרחבת ומצבה נעשה רע. בעוד 20 שנה 16% מן החברה הישראלית תהיה בת 60 ומעלה. זהו ציבור עצום שתרם תרומה מכרעת אישית ולאומית ועל המדינה לתגמל אותו עם יציאתו לחיים ארוכים בגמלאות.

 

העבודה הפרלמנטרית באופוזיציה, היא לעיתים קרובות מתסכלת. ההצבעות של הממשלה והקואליציה "מחסלות" את היוזמות שלנו, אך מתוך אמונה אמיתית בדמוקרטיה הישראלית ובצורך החיוני באופוזיציה עקשנית ועקבית, חייבים להמשיך ולהתמיד בה.

 

כאשר המערכה אינה עולה יפה בכנסת, אפשר להפעיל יוזמות חוץ פרלמנטריות, בג"צ למשל. ערב הפסח התקבל בג"צ שהגשתי (עם חבריי חה"כ יצחק הרצוג ואיתן כבל) הדורש מהממשלה למנות יושב ראש קבוע לוועדת החוץ והביטחון. לפני כן ניתן לבקשתי צו על תנאי בנושא ערכות המגן, מחדל שהולך ומתגלגל לפתחנו.

 

לצד הפעילות החברתית פעלתי בהתמדה לעידוד המשא ומתן בינינו לבין הפלשתינאים ולחיזוק יחסי החוץ של ישראל, תוך דגש על העולם היהודי ועל ארצות הברית. ישראל, חזקה ככל שתהיה, חייבת לשמור על שלושת אדניה; דמוקרטית, יהודית ושוחרת שלום. אלה הם גם הערכים שאנו משווקים לעולם. הם מסייעים לנו להשתייך למועדון האקסקלוסיבי של המדינות הדמוקרטיות - ליברליות.

 

עוד מעט נשב לליל הסדר, נתברך בהיסטוריה המופלאה שלנו, נתגאה במשפחותינו ובהישגינו של היום ונזכור כי מדינה ריבונית וחופשית חייבת לכבד את המיעוטים, את המוחלשים, את בעלי הצרכים המיוחדים, את השונים ואת האחרים.

 

ידידים וידידות,

 

לשכתי ואני עומדים לרשותכם בכל עת ובכל עניין. אשמח ליוזמות בנושאים העומדים על סדר היום המעסיקים אתכם ואקדם אותם בדרכי.

 

חג שמח לכם ולבני משפחותיכם,

נחמן שי

 

פרטי התקשרות:

נעה עמיר - עוזרת פרלמנטרית: 050-6208015 noaam@knesset.gov.il

דן קמינצקי - עוזר פרלמנטרי: 050-6211837 dank@knesset.gov.il

ח"כ נחמן שי - 050-5232900 nshai@knesset.gov.il

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית