ח'כ שלי יחימוביץ': שוד הגז הגדול: כך נראים בריונות ואלימות של ההון, מול ממשלה שמכשכשת בזנב, ומחלקת לו עצמות שמנות. האונס בתל אביב: על האחריות ההורית לגדל ילדים טובים ועוד...

שוד הגז הגדול: כך נראים בריונות ואלימות של ההון, מול ממשלה שמכשכשת בזנב, ומחלקת לו עצמות שמנות. האונס בתל אביב: על האחריות ההורית לגדל ילדים טובים. תג מחיר: התקפה על המדינה. וגאווה ישראלית: הסיעה שלנו הכי חברתית בכנסת

שלום לכם חברות וחברים,

 

שוד הגז הגדול. השמפניות נשארו במקרר, ועיסקת הגז הטבעי התפוצצה כי פיטר קולמן, מנכ"ל וודסייד האוסטרלית, לא הסתפק בעצמות נוטפות הבשר שהניחו לפניו הממשלה והרגולטורים, וברגע האחרון רצה עוד. עוד ועוד, ארז ונסע, וכעת הוא מחכה לגל תחנונים ומתנות נוסף. 


קולמן עם ידידו נתניהו, צילום של לשכת העיתונות הממשלתית  

  

גם אנחנו רוצים תשואה מובטחת על הפנסיה שלנו! מה הוא רוצה עכשיו? ומה רוצים תשובה ונובל, שמסתתרים מאחורי גבה של וודסייד?  "תשואה מובטחת" שמנה במיוחד. עוד כמה עשרות מליארדי דולר רווחים מובטחים למה שכבר הובטח להם על מגש של כסף. אתם הבנתם את זה? הרווחים יכולים להמריא למקומות דמיוניים, אם הם ירוויחו הם ירוויחו - אבל אם הם יפסידו גם אז הם ירוויחו. המיקוח הוא כבר לא על עצם הרעיון, אלא רק על כמה עמוק בור השומן הזה. ואני לתומי חשבתי שנתניהו ולפיד הם חסידי השוק החופשי.
כך נראית בריונות ואלימות של ההון הגדול
, ככה נראית ממשלה שמשתחווה לפני קומץ בעלי ממון בארץ ובעולם ומוסרת להם לדורות את מה ששייך למדינה ולאזרחיה.

(צילום: של אילי בן עמר מתוך http://j14.org.il/articles/53688)

  

יום חמישי היה יום הבזאר הגדול שמתאים לרפובליקת בננות, לא למדינת עולם מערבי. באה חברה אוסטרלית, וודסייד, מסכימה ברוב חסדה להיכנס לשותפות עם יצחק תשובה ועם נובל אנרג'י האמריקנית, ולהיות חלק ממונופול הגז. שימו לב, היא לא מתחרה בהם חס וחלילה. היא מתחלקת בשלל (ושוב, איך מונופול מתיישב עם שוק חופשי?). הטייקונים הנכבדים מזמינים אולם כדי לפתוח שמפניות ולחגוג את העיסקה.
אבל לפני שוודסייד מגיעה, היא מתנה תנאים ומאיימת. שאם לא ייתנו לה שלל מתנות והטבות - היא לא תעשה לנו את הטובה ולא תבוא לעשות כסף על הגז הטבעי שלנו.
ומה קורה? כל המערכת מתיישרת ונעמדת דום, ואחר-כך גם זוחלת ומכשכשת בזנבה, ומביאה עצמות שמנות - בדיוק ביום שהעסקה הולכת להיחתם.
בבוקר מתפרסם שטר חזקה לשלושים שנה (!) שמקבלות שותפויות הגז. הם ראו את הטיוטות שלו, התמקחו והכתיבו אותו. עלי ועליכם נאסר לראות אותו קודם, למרות שתבענו שקיפות שוב ושוב.
מתנה שניה: מונופול. כעבור כמה שעות הם מקבלים מתנה שנייה מהממונה על ההגבלים העסקיים. הוא נותן להם חותמת חוקית להיות מונופול פרטי!  עם כמה הגבלות קטנות שמשאירות בידיים שלהם תשעים אחוז מהגז הטבעי.
יום קודם הם קיבלו הטבות מס מפליגות מהאוצר.
וכל זה - בלי פיקוח על המחירים. המונופול הזה יוכל לגבות על הגז כל מחיר שיתחשק לו,  שיקבע את יוקר המחייה במדינת ישראל. כבר עכשיו הם מוכרים יחידת אנרגיה במחיר של שישה דולר כשהיא עולה להם רק דולר אחד - רווחים של מאות אחוזים.
ובערב, עיניים גדולות, הם עשו שריר ונסעו הביתה.
אזרחי מדינת ישראל לא הפסידו דבר וחצי דבר מהשריר של וודסייד. מה שוודסייד, תשובה ונובל מקבלים - הוא לאין שיעור גדול יותר ממה שהם נותנים. יהיו עוד הרבה קופצים על האוצר הזה, וגם אם לא - המדינה יכולה לבוא בנעליהם. זה יהיה הרבה הרבה יותר זול ומשתלם לנו, וכך קורה בעולם המערבי. השאלה היא - מה מגיע לנו, שהגז הזה שייך לנו, ומה מגיע לכמה טייקונים שעושים סיבוב וחומסים את אוצרות המדינה.
עשו לנו תספורת פעמיים! תשובה השקיע בחיפושים? הרשו לי לגחך. את ההוצאות הוא כבר גרף בחזרה, הכסף היה כספם של החוסכים, והוא גבה אותו בריבית דריבית... רק התספורת שעשה תשובה לציבור, לחוסכים, בדלק נדלן, מליארד וחצי שקל, מדברת בעד עצמה. כך שיצאנו קרחים מכאן ומכאן.
עצירתה של עסקת וודסייד היא הישג שלנו. שימו לב העבודה שלנו נושאת פירות. היא משפיעה על כתבי הכניעה של הממשלה והרגולטורים, והיא זו שמונעת כעת עוד כניעה לוודסייד. זה לא מספיק, אבל זה לא סופו של המאבק, אלא תחילתו.

רוצים לדעת עוד? הנה הפניות לחומרים בדרגת קושי משתנה, בחרו מה שמתאים לכם:
· ראיון שלי אתמול לאריה גולן בקול ישראל אחרי ה"משבר" בעיסקה.
· שני פוסטים שלי באתר בזמן אמת, עם עוד פרטים, וגם בפייסבוק.
· מאמר של יו"ר ועדת כלכלה פרופ' אבישי ברוורמן בדה מרקר מונופול הגז - כמה מרוויחה דלק ממכירת הגז
· דיון מרתק בועדה לביקורת המדינה בנושא הגז שהתקיים השבוע יום לפני מכירת החיסול. הדו"ח על נושא אחר – אבל אחת השיטות שלי היא להגיע פיסית לכל מקום שאינו חסום ובו נמצאים הממשלה והרגולטורים, למסמר אותם, ולתבוע מהם תשובות מתועדות שגם ישמשו אותנו בעתיד, ליצור עליהם לחץ ולהכריח אותם, למרות הזחילה, למתן את כתבי הכניעה שלהם. לצפיה הכנסו לפורטל הועדה לביקורת המדינה, לתקציר הקליקו כאן.
· שטר החזקה לשלושים שנה שנתן לשותפויות הגז במלואו, באתר שלי, וגם הצוו שפרסם הממונה על ההגבלים העסקיים לנוחותכם באתר.
· ממליצה לצפות: מונופול הגז של תשובה - הכתבה הכי בהירה ומעניינת ששודרה עד כה, היא של דב גילהר, בערוץ 10 בתוכנית "המגזין" עם אושרת קוטלר. הקליקו כאן לצפיה:

ואחרי כל הגז הזה, עוד כמה עניינים חשובים:

זה לא תג מחיר, זו התקפה על המדינה. עוד פשע שנאה של "תג מחיר" השבוע בבית חנינא. יש קלות ראש מסויימת ביחס לטרור הזה, וקלות הראש הזאת מאפשרת לו לצמוח. גם ערב רצח רבין חשפו המצלמות תופעות שהעדפנו להדחיק ולהמעיט בחומרתן. "תג מחיר" היא בריונות, התפרעות, גזענות, נסיון להצית אש אזורית, וההתקפה על מדינת ישראל. החבורה הזאת לא מכירה במרות הממלכה. הצבא, השבכ, המשטרה ובתי המשפט הם האויבים שלה.
לא מקבלת את זה שעם היכולות הבטחוניות האדירות שלנו, אלה שמאפשרות להשתלט על ספינות נשק רחוקות, לשמוע את גרגורי המעי והרכילות הביתית של רודנים באזור, ולחסל ראש מחט בתוך ערימת סיכות - לא נצליח להניח יד על קבוצה קיצונית שגורמת נזק בל יתואר. התמונה היא מתוך כתבה של אוהד חמו בחדשות ערוץ 2, שחשפה את סדנאות ההכנה ל"עמידה" מול חקירות השב"כ. 

הידעתם שכבר יש דירה לכל פועל? צפו בראיון שלי על "תוכניות הדיור" העונתיות של לפיד ונתניהו אצל אורלי וגיא בערוץ 10:

עוד על הדיור בראיון ליומן הצהריים של רשת ב' עם אסתי פרז, וגם על ההשתלחות של שר החוץ איבט ליברמן בעובדי משרד החוץ ועל מאבקם, ועל האונס בתל אביב.

ילדים טובים, ילדים רעים. השבוע לא הפסקתי לחשוב על האונס הקבוצתי בתל אביב. בעיקר על הילדה בת ה-13, שגופה ונשמתה נרמסו באלימות, לתמיד. על הטבעיות המצמררת שבה ילדים ונערים הופכים לסדיסטים ולבריונים. על כך שלא היה שם אפילו ילד אחד שהזדעזע, שנבהל, שחמל, שמיהר לספר לאבא ולאמא. ועל החובה, המצווה והאחריות שלנו כהורים לגדל ילדים שהם לא רק שבעים ובריאים וחכמים ומאושרים כמו שכולנו רוצים שהילדים שלנו יהיו, אלא בראש ובראשונה ילדים טובים.
מחפשים אשמים: מערכת החינוך, המשטרה, האינטרנט.
אתם יודעים שאני חסידה של אחריות המדינה. אבל יש גם אחריות הורית והיא הכי חשובה וגורלית. ללמד ולחנך בין טוב ורע, מוסרי ולא מוסרי. לזהות עוול, אי צדק, התעללות, לא להשתתף בהם, לעצור אותם, לחשוף אותם, להילחם בהם. להושיט יד לקורבן. הרחבה בפייסבוק ובבלוג שלי באתר

  

48,850 צפיות ביוטיוב לסרטון שלנו "שנה לממשלה ה-33 בראשות בנימין נתניהו - גרסת יחימוביץ'", אם עוד לא צפיתם מוזמנים לעשות את זה עכשיו וגם להפיץ לחברים. היתה גם הרבה מאוד תקשורת לסרטון הזה, וטוב שכך, כי הוא באמת מכיל בתוכו את סדר היום שלנו כמעט במלואו. הנה אחד האייטמים, נדב בורשטיין ב"חי בלילה" בערוץ 2 שואל "איזו גרסה יותר מציאותית ומי צודק?", עם שופטת באולפן -  ליאת רון מגלובס. הקליקו על התמונה לצפייה:

גאווה וסיפוק! הסיעה שלנו, סיעת העבודה, היא הסיעה הכי חברתית בכנסת, והח"כים שלה עושים עבודה מעולה. העבודה מדורגת ראשונה מבין כל הסיעות, בידי מתנדבי "המשמר החברתי", והנה רשימה מפורטת:

ולסיום ראיון קצת יותר אישי, בערוץ 2, אצל שי גולדן ונעמה חן:

שבוע טוב,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית