ח'כ שלי יחימוביץ': חיבוק חזק מדי. שת"פ, חברות עם החרדים - כן. חיבוקי דוב וטשטוש ערכי - לא. השרות בצה"ל: מרכיב בהגדרת הזהות שלנו - ציונית, סוציאל דמוקרטית, שוחרת שוויון ושלום

21.3.2014

חיבוק חזק מדי. שת"פ, חברות עם החרדים - כן. חיבוקי דוב וטשטוש ערכי - לא. השרות בצה"ל: מרכיב בהגדרת הזהות שלנו - ציונית, סוציאל דמוקרטית, שוחרת שוויון ושלום. מיוחד לפורים: אני רוקדת באלט

שלום לכם חברים וחברות ופורים שמח,

דמוקרטיה היא לא רק כלי אלא ערך בפני עצמו. השבוע הוא נרמס באלימות בידי הממשלה, ולכן המראה הזה, כאקט מחאה, הוא מוצדק:

את הפעלת תקנון החירום הברוטאלי, בשביל לספק תשלום לשותפות הקואליציוניות, הסברתי לכם במייל לפני שבוע, הנה עוד: כאן ביומן הבוקר של רשת ב' אצל אריה גולן, וגם הקליקו על התמונות לצפיה בערב חדש אצל דן מרגלית, מול פאינה קירשנבאום מישראל ביתינו, ובערוץ 2, חדשות הלילה עם  דוריה למפרט וליאור פרידמן מול יריב לוין יו"ר הקואליציה. 


ויש מישהו שהסביר את זה השבוע בצורה הרבה יותר מצחיקה וברורה, ח"כ משה מזרחי. מוזמנים לרימקס ברדיו ללא הפסקה.

לא להיסחף. שיתוף פעולה עם החרדים, יחסים טובים, גינוי של שיח שנאה ומדון – כן. אתם יודעים כמה אני מאמינה בזה. אבל האתגר הערכי, הפוליטי והציבורי – הוא לא להתבלבל בין שיתוף פעולה ובין כניעה והתרפסות. מה גם שאין דחיפות יתר עכשיו. ובעיקר אין דחיפות יתר ליפול הישר לזרועותיו המחבקות של אריה דרעי.  בצד ערכים משותפים לנו יש ערכים משלנו. וגם התנהלות שונה שאין צורך לוותר עליה לטובת חיבוק מזדמן. אנחנו למשל, לא יכולים להחרים דיון במליאה עם ראש ממשלת בריטניה דייויד קמרון, גם אם החרדים נורא לוחצים על כך. אנחנו למשל, צריכים וחייבים להביע עמדה ערכית שלנו בשאלת הגיוס לצה"ל. יש הכרח לסמן את הגבולות האלה בתוך השיח הישראלי, המפלגתי והסיעתי, כפי שאכן עשיתי השבוע בכמה הזדמנויות.
כאן, בדיון האופוזיציה:

\ 

כאן, בערוץ 2, בשש עם עודד בן עמי, מול ראש סיעת הבית היהודי איילת שקד: 

וכאן, בערוץ עשר בלונדון וקירשנבאום, מול עו"ד דוב הלברטל, שהציע לי לוותר על "שטויות" כמו שוויון בין נשים וגברים לטובת הרגע ההיסטורי:

אולמרט, שולה זקן, ובית הקלפים – על עיסקת הטיעון שלא הייתה, שבה ראש ממשלה לשעבר שהוא אדם מושחת מצליח להימלט כל הזמן משלטון החוק, בעוד המזכירה שלו שפעלה בשליחותו מורשעת. הנה פוסט בבלוג, ולסטטוס בפייסבוק.

על השידור הציבורי ודו"ח לנדס, בחי בלילה בערוץ 2 עם נדב בורשטיין:

שומרים על הבריאות, עוצרים את השר"פ. כל סרטוני הדוברים בכנס שלנו עלו, אתם מוזמנים לצפות, להעלות אצלכם, לשלוח ולשתף את הסרטונים של מי שהכי דיברו אל לבכם.

לציונות, לסוציאליזם, לאחוות עמים: על ויקטור שם טוב, ממנהיגי מפם הבולטים, שנפטר השבוע בגיל 99, קראו בפוסט בבלוג שלי ובסטטוס בעמוד הפייסבוק שלי. בשבעה בביתו, אצל משפחתו המקסימה, צילמתי את אחת התמונות על הקיר, והנה היא כאן בשבילכם. הפגנת אחד במאי, לא יודעת בדיוק את השנה (אם אתם יודעים כתבו לי ל- syechimovich@knesset.gov.il), משמאל לימין: יצחק רבין, ויקטור שם טוב, שמעון פרס וישראל קיסר:

מלכודות עוני. שופט בית המשפט העליון אדמונד לוי נפטר השבוע. הוא הוספד כשופט ימני ודתי, שתי הקביעות נכונות, אבל חלק ענקי של תרומתו המדהימה הוחמץ, והוא העובדה שהיה פורץ דרך בעליון בתחום זכויות העובדים, ההפרטה, והזכויות החברתיות. אדמונד לוי היה זה שהוסיף לבית המשפט העליון, שהיה מאוד ליברלי, לפעמים נאו ליברלי, את שיח הזכויות החברתיות, ולא רק זכויות האדם כפרט יחיד. עקבתי אחרי הפסיקות שלו בהשתאות, נשענתי עליהן לא פעם. תשובתו החדה, ב – 2003,  למדינה ולאוצר על כך שקצבאות הן "מלכודות עוני" ולכן יש לקצצן, ראויה להיזכר תמיד. לצערי הוא היה בעמדת מיעוט.
ציטוט: "מלכודות עוני אינן נוצרות אך בעטיין של גמלאות המשמשות בהבטחת הכנסה. גישה זו טועה ומטעה. "מלכודות עוני" נוצרות גם – אולי אף בעיקר – כתוצאה מפעולתם המשולבת של גורמים רבים אחרים: "מלכודות עוני" נוצרות מקום שאין לכל גישה שווה לחינוך ולהשכלה גבוהה; במקום שאין לכל גישה שווה לתשתיות בסיסיות; במקום שאין נאכפים חוקי המגן בעבודה, שלא נשמר חופש ההתאגדות של העובדים ושנורמות העסקה פסולות ובלתי-חוקיות הופכות חזיון נפרץ ומקובל; "מלכודות עוני" נוצרות מקום שנקוטה הפליה בין בני-אדם על יסוד טעמים בלתי-עניינים, המלבה תחושות של ניכור וקיפוח. המשיבים לא טענו בפנינו – ממילא אף לא הוכיחו – כי ניסו את כוחם באמצעים אחרים בתחומים הנזכרים למניעת "מלכודות עוני", קודם שהחליטו על פגיעה בהכנסתם היחידה של כמה מן הקבוצות החברתיות החלשות ביותר בישראל."

ולסיום, הקריירה הקצרה שלי כרקדנית באלט. אני מחופשת, פורים בגן:

שבת שלום, חג שמח וסוף שבוע שקט לתושבי הדרום,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית